Mitakon Speedmaster 85 mm f/1.2 z mocowaniem Sony E już w sprzedaży

Autor: Maciej Luśtyk

7 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Foxfoto, dystrybutor marki Mitakon poinformował, że do sprzedaży na polskim rynku trafił właśnie obiektyw Mitakon Speedmaster 85 mm f/1,2 w wersji z mocowaniem do systemu Sony E. Obiektyw określany przez producenta mianem „The Dream” oferuje wysoką jakość optyczną i ciekawe rozmycie przy szeroko otwartej przysłonie.

Na układ optyczny manualnego obiektywu Mitakon Speedmaster 85 mm f/1.2 składa się 9 elementów w 6 grupach, w tym 2 elementy ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji i 4 o wysokiej refrakcji. Ma to ograniczyć występowanie zniekształceń oraz abberacji i gwarantować doskonałą ostrość obrazu nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie, która w tym wypadku wynosi f/1.2. W połączeniu z aż 11-listkową przysłoną ma to umożliwić uzyskanie idealnie okrągłego bokeh i plastycznego rozmycia przy małej głębi ostrości.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Szkło pozwala na ostrzenie od 1 metra i zostało wyposażone w gwint filtra o średnicy 77 mm. Obudowa została wykonana z metalu i dodatkowo uszczelniona. Całość waży 921 g. Producent przezwał obiektyw „The Dream”, co świadczyć ma o doskonałych efektach, które możemy osiągnąć za jego pomocą. W zestawie razem z obiektywem otrzymamy skórzany futerał i dedykowaną osłonę przeciwsłoneczną.

Szkło do tej pory było dostępne na polskim rynku w wersjach z mocowaniami do systemów Canon EF i Nikon F. Teraz dostępna jest także wersja do aparatów Sony E. Sugerowana cena obiektywu wynosi 3,999 zł.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie mitakon.pl

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)