Samyang AE 8 mm f/3,5 Aspherical IF MC Fish-eye CS - dla Nikona, z mikroprocesorem

Autor: Michal Grzegorczyk

25 Listopad 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Koreański Samyang zaprezentował nową wersję obiektywu 8 mm f/3,5 Aspherical IF MC Fish-eye z bagnetem Nikona. Od poprzedniej wersji różni się obecnością mikroprocesora, dzięki któremu pomiar światła działa w każdym trybie fotografowania, użytkownik może korzystać z zalet automatyki błysku i-TTL, a w metadanych exif aparat zapisuje parametry ekspozycji i ogniskową obiektywu.

Firma Samyang zaprezentowała nową wersję obiektywu 8 mm f/3,5 Aspherical IF MC Fish-eye z bagnetem Nikona. Różnica w stosunku do {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=8768;poprzednika jest jedna, ale istotna: to obecność mikroprocesora i styków. Dzięki temu pomiar światła działa w każdym trybie fotografowania, użytkownik może korzystać z zalet automatyki błysku i-TTL, a w metadanych exif aparat zapisuje parametry ekspozycji i ogniskową obiektywu.

Obiektyw jest objęty 36-miesięczną gwarancją. Kosztuje 1249 złotych.] Poniżej prezentujemy informację prasową na jego temat:

Samyang AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS

Nowa wersja z mikroprocesorem dla lustrzanek Nikon.

Kraków, 25 listopada 2011 r. - Firma Delta, wyłączny dystrybutor produktów marki Samyang w Europie, wprowadza do sprzedaży nowy obiektyw - Samyang AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS z mocowaniem Nikon. Nowa udoskonalona wersja zastępuje dotychczas oferowany model bez mikroprocesora.

Samyang AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS wyposażony został w układ elektroniczny, który tak jak w przypadku innych modeli oznaczonych symbolem AE, pozwala kontrolować parametry ekspozycji z poziomu aparatu i swobodnie korzystać z zalet automatyki błysku i-TTL. Dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi, pomiar światła działa w każdym trybie fotografowania i we wszystkich lustrzankach marki Nikon. Dodatkową zaletą wersji AE jest zapis parametrów ekspozycji oraz wartości ogniskowej
w formacie Exif.

Samyang 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS jest wysokiej jakości obiektywem szerokokątnym, zaprojektowanym do lustrzanek z matrycą formatu APS-C/DX. Jego skomplikowana konstrukcja optyczna oparta jest na dziesięciu soczewkach umieszczonych w siedmiu grupach, w tym jednej hybrydowej asferycznej, która ogranicza powstawanie niekorzystnego zjawiska aberracji chromatycznej. Wszystkie soczewki pokryte są wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną najnowszej generacji. Dzięki temu parametry optyczne obiektywu utrzymane są na najwyższym możliwym poziomie.

Gwarancja

Samyang AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Cena

Samyang AE 8mm 1:3.5 Aspherical IF MC Fish-eye CS - 1249 zł brutto

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły