"Elementy" Marcina Olbrychta

Całkiem niedawno ukazał się album "Elementy" z pracami Marcina Olbrychta. Nastrojowym fotografiom towarzyszą fragmenty wierszy Zbigniewa Herberta oraz E. E. Cummingsa (zarówno po polsku, jak i po angielsku).
Okładka albumu "Elementy" Marcina Olbrychta

W albumie znajdziemy przede wszystkim kolorowe zdjęcia przyrody - szerokie plany opierające się na plamach barwnych złamanych pojedynczym szczegółem, ale też detale wskazujące na to, że autor potrafi się pochylić nad mniej spektakularnymi przejawami siły i różnorodności natury. Da się zauważyć zamiłowanie do wyszukiwania motywów tworzących wzory. Książka ma ładną makietę, odpowiedni niezbyt duży format zachęcający do oglądania z bliska i twardą okładkę, która nadaje publikacji powagi. Najciekawiej prezentują się zamieszczone w drugiej części czarno-białe fotografie wykonane w podczerwieni. Wraz z fragmentami wierszy Zbigniewa Herberta i E. E. Cummingsa prezentowane zdjęcia tworzą spójną całość, która powinna przypaść do gustu miłośnikom swojskich polskich krajobrazów.

Na stronie wydawcy można obejrzeć fragment opisywanego albumu w wersji elektronicznej. Polecamy.

Album "Elementy" Marcina Olbrychta można kupić bezpośrednio u wydawcy - kosztuje 26 zł plus 3 zł za przesyłkę. Książka jest również dostępna w zaprzyjaźnionej Księgarni f5.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0