"Elementy" Marcina Olbrychta

Całkiem niedawno ukazał się album "Elementy" z pracami Marcina Olbrychta. Nastrojowym fotografiom towarzyszą fragmenty wierszy Zbigniewa Herberta oraz E. E. Cummingsa (zarówno po polsku, jak i po angielsku).
Okładka albumu "Elementy" Marcina Olbrychta

W albumie znajdziemy przede wszystkim kolorowe zdjęcia przyrody - szerokie plany opierające się na plamach barwnych złamanych pojedynczym szczegółem, ale też detale wskazujące na to, że autor potrafi się pochylić nad mniej spektakularnymi przejawami siły i różnorodności natury. Da się zauważyć zamiłowanie do wyszukiwania motywów tworzących wzory. Książka ma ładną makietę, odpowiedni niezbyt duży format zachęcający do oglądania z bliska i twardą okładkę, która nadaje publikacji powagi. Najciekawiej prezentują się zamieszczone w drugiej części czarno-białe fotografie wykonane w podczerwieni. Wraz z fragmentami wierszy Zbigniewa Herberta i E. E. Cummingsa prezentowane zdjęcia tworzą spójną całość, która powinna przypaść do gustu miłośnikom swojskich polskich krajobrazów.

Na stronie wydawcy można obejrzeć fragment opisywanego albumu w wersji elektronicznej. Polecamy.

Album "Elementy" Marcina Olbrychta można kupić bezpośrednio u wydawcy - kosztuje 26 zł plus 3 zł za przesyłkę. Książka jest również dostępna w zaprzyjaźnionej Księgarni f5.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4