"Elementy" Marcina Olbrychta

Całkiem niedawno ukazał się album "Elementy" z pracami Marcina Olbrychta. Nastrojowym fotografiom towarzyszą fragmenty wierszy Zbigniewa Herberta oraz E. E. Cummingsa (zarówno po polsku, jak i po angielsku).
Okładka albumu "Elementy" Marcina Olbrychta

W albumie znajdziemy przede wszystkim kolorowe zdjęcia przyrody - szerokie plany opierające się na plamach barwnych złamanych pojedynczym szczegółem, ale też detale wskazujące na to, że autor potrafi się pochylić nad mniej spektakularnymi przejawami siły i różnorodności natury. Da się zauważyć zamiłowanie do wyszukiwania motywów tworzących wzory. Książka ma ładną makietę, odpowiedni niezbyt duży format zachęcający do oglądania z bliska i twardą okładkę, która nadaje publikacji powagi. Najciekawiej prezentują się zamieszczone w drugiej części czarno-białe fotografie wykonane w podczerwieni. Wraz z fragmentami wierszy Zbigniewa Herberta i E. E. Cummingsa prezentowane zdjęcia tworzą spójną całość, która powinna przypaść do gustu miłośnikom swojskich polskich krajobrazów.

Na stronie wydawcy można obejrzeć fragment opisywanego albumu w wersji elektronicznej. Polecamy.

Album "Elementy" Marcina Olbrychta można kupić bezpośrednio u wydawcy - kosztuje 26 zł plus 3 zł za przesyłkę. Książka jest również dostępna w zaprzyjaźnionej Księgarni f5.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7