"Elementy" Marcina Olbrychta

Całkiem niedawno ukazał się album "Elementy" z pracami Marcina Olbrychta. Nastrojowym fotografiom towarzyszą fragmenty wierszy Zbigniewa Herberta oraz E. E. Cummingsa (zarówno po polsku, jak i po angielsku).
Okładka albumu "Elementy" Marcina Olbrychta

W albumie znajdziemy przede wszystkim kolorowe zdjęcia przyrody - szerokie plany opierające się na plamach barwnych złamanych pojedynczym szczegółem, ale też detale wskazujące na to, że autor potrafi się pochylić nad mniej spektakularnymi przejawami siły i różnorodności natury. Da się zauważyć zamiłowanie do wyszukiwania motywów tworzących wzory. Książka ma ładną makietę, odpowiedni niezbyt duży format zachęcający do oglądania z bliska i twardą okładkę, która nadaje publikacji powagi. Najciekawiej prezentują się zamieszczone w drugiej części czarno-białe fotografie wykonane w podczerwieni. Wraz z fragmentami wierszy Zbigniewa Herberta i E. E. Cummingsa prezentowane zdjęcia tworzą spójną całość, która powinna przypaść do gustu miłośnikom swojskich polskich krajobrazów.

Na stronie wydawcy można obejrzeć fragment opisywanego albumu w wersji elektronicznej. Polecamy.

Album "Elementy" Marcina Olbrychta można kupić bezpośrednio u wydawcy - kosztuje 26 zł plus 3 zł za przesyłkę. Książka jest również dostępna w zaprzyjaźnionej Księgarni f5.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8