"Elementy" Marcina Olbrychta

Całkiem niedawno ukazał się album "Elementy" z pracami Marcina Olbrychta. Nastrojowym fotografiom towarzyszą fragmenty wierszy Zbigniewa Herberta oraz E. E. Cummingsa (zarówno po polsku, jak i po angielsku).
Okładka albumu "Elementy" Marcina Olbrychta

W albumie znajdziemy przede wszystkim kolorowe zdjęcia przyrody - szerokie plany opierające się na plamach barwnych złamanych pojedynczym szczegółem, ale też detale wskazujące na to, że autor potrafi się pochylić nad mniej spektakularnymi przejawami siły i różnorodności natury. Da się zauważyć zamiłowanie do wyszukiwania motywów tworzących wzory. Książka ma ładną makietę, odpowiedni niezbyt duży format zachęcający do oglądania z bliska i twardą okładkę, która nadaje publikacji powagi. Najciekawiej prezentują się zamieszczone w drugiej części czarno-białe fotografie wykonane w podczerwieni. Wraz z fragmentami wierszy Zbigniewa Herberta i E. E. Cummingsa prezentowane zdjęcia tworzą spójną całość, która powinna przypaść do gustu miłośnikom swojskich polskich krajobrazów.

Na stronie wydawcy można obejrzeć fragment opisywanego albumu w wersji elektronicznej. Polecamy.

Album "Elementy" Marcina Olbrychta można kupić bezpośrednio u wydawcy - kosztuje 26 zł plus 3 zł za przesyłkę. Książka jest również dostępna w zaprzyjaźnionej Księgarni f5.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0