Nowe logo Kodaka

CES 2006. Kodak poinformował o planowanej zmianie loga firmy. Znany wszystkim miłośnikom fotografii symbol zastąpi nowa, jak przekonują przedstawiciele firmy, bardziej nowoczesna forma.
CES 2006. To już druga "niesprzętowa" informacja z obozu Kodaka w ostatnich dniach. Poprzednio informowaliśmy o zmianie nazwy papieru Kodak Royal Paper. Tym razem sprawa jest jednak znacznie bardziej poważna - wiąże się bowiem z nowym logiem firmy.

Po lewej stare logo (wprowadzone w 1987 roku), po prawej nowe logo Kodaka, które ma odzwierciedlać rozwój firmy

Znane wszystkim fotografującym (i nie tylko) charakterystyczne logo w kształcie pudełka na film małoobrazkowy, z czerwonym napisem i stylizowaną literą "k" na intensywnie żółtym tle przechodzi do lamusa. Wprowadzone w 1971 roku przetrwało w niemal niezmienionej formie 24 lata (ostatnia wersja z nową czcionką pochodzi z 1987 roku). Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych wymusza jednak zmiany.

Firma chce, by konsumenci kojarzyli ją z liderem ery cyfrowej (na jakiego się kreuje), a do tego niezbędna jest nowa tożsamość wizualna. Stąd decyzja o rezygnacji z dotychczasowego loga i zastąpieniu go nowszym, bardziej nowoczesnym projektem z zupełnie inną (bardziej zaokrągloną) czcionką. No cóż - postępu nie zatrzymamy, ale łezka sentymentu się w oku kręci...
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7