Nowe logo Kodaka

CES 2006. Kodak poinformował o planowanej zmianie loga firmy. Znany wszystkim miłośnikom fotografii symbol zastąpi nowa, jak przekonują przedstawiciele firmy, bardziej nowoczesna forma.
CES 2006. To już druga "niesprzętowa" informacja z obozu Kodaka w ostatnich dniach. Poprzednio informowaliśmy o zmianie nazwy papieru Kodak Royal Paper. Tym razem sprawa jest jednak znacznie bardziej poważna - wiąże się bowiem z nowym logiem firmy.

Po lewej stare logo (wprowadzone w 1987 roku), po prawej nowe logo Kodaka, które ma odzwierciedlać rozwój firmy

Znane wszystkim fotografującym (i nie tylko) charakterystyczne logo w kształcie pudełka na film małoobrazkowy, z czerwonym napisem i stylizowaną literą "k" na intensywnie żółtym tle przechodzi do lamusa. Wprowadzone w 1971 roku przetrwało w niemal niezmienionej formie 24 lata (ostatnia wersja z nową czcionką pochodzi z 1987 roku). Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych wymusza jednak zmiany.

Firma chce, by konsumenci kojarzyli ją z liderem ery cyfrowej (na jakiego się kreuje), a do tego niezbędna jest nowa tożsamość wizualna. Stąd decyzja o rezygnacji z dotychczasowego loga i zastąpieniu go nowszym, bardziej nowoczesnym projektem z zupełnie inną (bardziej zaokrągloną) czcionką. No cóż - postępu nie zatrzymamy, ale łezka sentymentu się w oku kręci...
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8