Nowe logo Kodaka

CES 2006. Kodak poinformował o planowanej zmianie loga firmy. Znany wszystkim miłośnikom fotografii symbol zastąpi nowa, jak przekonują przedstawiciele firmy, bardziej nowoczesna forma.
CES 2006. To już druga "niesprzętowa" informacja z obozu Kodaka w ostatnich dniach. Poprzednio informowaliśmy o zmianie nazwy papieru Kodak Royal Paper. Tym razem sprawa jest jednak znacznie bardziej poważna - wiąże się bowiem z nowym logiem firmy.

Po lewej stare logo (wprowadzone w 1987 roku), po prawej nowe logo Kodaka, które ma odzwierciedlać rozwój firmy

Znane wszystkim fotografującym (i nie tylko) charakterystyczne logo w kształcie pudełka na film małoobrazkowy, z czerwonym napisem i stylizowaną literą "k" na intensywnie żółtym tle przechodzi do lamusa. Wprowadzone w 1971 roku przetrwało w niemal niezmienionej formie 24 lata (ostatnia wersja z nową czcionką pochodzi z 1987 roku). Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych wymusza jednak zmiany.

Firma chce, by konsumenci kojarzyli ją z liderem ery cyfrowej (na jakiego się kreuje), a do tego niezbędna jest nowa tożsamość wizualna. Stąd decyzja o rezygnacji z dotychczasowego loga i zastąpieniu go nowszym, bardziej nowoczesnym projektem z zupełnie inną (bardziej zaokrągloną) czcionką. No cóż - postępu nie zatrzymamy, ale łezka sentymentu się w oku kręci...
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0