HP Polska nagrodzone za wspieranie sztuki

0
Tomasz Gutkowski
24 Listopad 2005
Artykuł na: 6-9 minut
Miło nam poinformować, że Hewlett-Packard Polska i Biennale Sztuki Mediów WRO 05 otrzymały główną nagrodę w kategorii Wydarzenie Roku w konkursie Arts & Business Awards. HP Polska to jeden z nielicznych w Polsce koncernów, któremu bliska jest idea mecenatu.

Choć jest to informacja stricte marketingowa, warto poświęcić jej miejsce na naszych łamach. Hewlett-Packard Polska i Biennale Sztuki Mediów WRO 05 otrzymały główną nagrodę w kategorii Wydarzenie Roku w konkursie Arts & Business Awards. Nagroda przyznawana jest przez Fundację Commitment to Europe, a do pierwszej polskiej edycji zgłosiło się 100 firm i instytucji kulturalnych z całego kraju.

Biennale we Wrocławiu to wydarzenie, które tylko w małej części poświęcone jest fotografii. Jednak wspominamy o nagrodzie dlatego by wyrazić nasz szacunek dla sposobu w jaki HP Polska promuje swoją markę. Obok zwykłej strategii reklamowej znajduje bowiem środki na wspieranie działań kulturalnych. Nie ma praktycznie miesiąca by gdzieś w Polsce nie była prezentowana wystawa, w której przygotowaniu HP nie brałoby udziału. Wystarczy wspomnieć takie przedsięwzięcia jak "Polka" w warszawskim CSW, Miesiąc Fotografii w Krakowie, konkurs Grand Press Photo czy prezentowaną aktualnie na Placu Zamkowym wystawę pokonkursową Newsreportaż. Mniejszych projektów i wystaw jest znacznie więcej.

Instytucja mecenasa kultury powoli się w Polsce odradza i innym większym koncernom, nie tylko z branży elektronicznej, stawiamy HP za wzór do naśladowania. Od siebie gratulujemy nagrody!

Hewlett-Packard Polska nagrodzone za wspieranie sztuki

11 Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO 05 i Hewlett-Packard Polska zdobywcami nagrody Arts & Business Awards 2005 w kategorii Wydarzenie Roku.

Warszawa 23 listopada 2005r. - Hewlett-Packard Polska i Biennale Sztuki Mediów WRO 05 otrzymały nagrodę główną w kategorii Wydarzenie Roku w konkursie Arts & Business Awards. Celem konkursu jest nagradzanie działań promujących partnerstwo sztuki i biznesu.

Konkurs zorganizowała Fundacja Commitment to Europe, a uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie statuetek odbyło się podczas Gali w Hotelu Le Regina w Warszawie. Do konkursu stanęło łącznie 100 firm oraz instytucji kulturalnych, które udowodniły jak wiele jest projektów wspierających rozwój polskiej kultury oraz budujących partnerstwo świata biznesu i sztuki.

Biennale Sztuki Mediów WRO to jeden z najważniejszych festiwali sztuki medialnej na świecie. Jego celem jest uchwycenie tych dokonań, które obecnie współtworzą pole współczesnej kultury i komunikacji. HP wsparł Biennale platformą technologiczną - szereg instalacji odbyło się właśnie dzięki urządzeniom HP, również HP wykonał wielkoformatowe wydruki na towarzyszące festiwalowi wystawy. Przede wszystkim jednak firma zaprosiła artystę Ira Marom z instalacją "Inna Książka". Projekt ten jest efektem wykorzystania zaawansowanych technologii druku laserowego do tworzenia kompozycji na piasku.

Hewlett-Packard na całym świecie od lat podejmuje szereg działań na polu sztuki. Firma współpracuje z niezależnymi artystami, jak również z najsłynniejszymi galeriami, takimi jak National Gallery w Londynie, Hyde Gallery w Dublinie czy Kunsthistorisches Museum w Wiedniu. W Polsce HP również angażuje się w organizację prestiżowych przedsięwzięć artystycznych. Chociażby w tym roku firma zasponsorowała jedną z największych wystaw w CSW Zamek - "Polka - Medium. Cień. Wyobrażenie", wystawę Newsreportaż zorganizowaną przez Newsweek czy Grand Press Photo - wystawę najlepszych zdjęć, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej.

Działania HP na świecie

Od roku 1995 Hewlett-Packard prowadzi globalny program promujący
stosowanie techniki w konserwacji, reprodukowaniu i popularyzacji światowych dzieł malarstwa. Współpraca ta rozpoczęła się od wspólnych badań, prowadzonych przez dział naukowy galerii i laboratoria HP ? główne centrum badawcze HP w Palo Alto w Kalifornii. Badania te, kontynuowane do dziś, są w znacznym stopniu finansowane ze środków programu charytatywnego HP Arts and Science, w ramach którego firma wspomaga sztukę i naukę. Od początku współpracy HP przekazuje bezpłatnie infrastrukturę pamięci masowej, serwery, systemy dysków i zautomatyzowane systemy tworzenia kopii zapasowych na taśmach, które tworzą podstawę cyfrowej pamięci masowej National Gallery. HP przekazał Galerii bezpłatnie również inne urządzenia, takie jak wielkoformatowe drukarki HP Designjet N5500 PS i 5000PS, stacje robocze HP xw8000, drukarki HP Photosmart 7550, a także nośniki fotograficzne. National Gallery ma jeden z największych na świecie zbiorów obrazów, ale dotychczas wykonano reprodukcje litograficzne jedynie około 5 procent tych dzieł. Dlatego też galeria mogła oferować plakaty przedstawiające tylko 60 najpopularniejszych obrazów. Zainstalowany niedawno w sklepie National Gallery kiosk HP Print on Demand (druk na życzenie) umożliwia zwiedzającym przeglądanie ponad 900 obrazów z posiadanego przez Galerię zbioru arcydzieł i wydrukowanie na poczekaniu doskonałej jakości reprodukcji dowolnego z nich w formacie A2, A3 lub A4. Do 2004 r. Galeria zamierza udostępnić w kiosku wszystkie dzieła zaliczane do zbiorów stałych.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Naukowcy stworzyli sztuczne oko, które działa jak prawdziwe. Praktyczne zastosowanie już w przyszłym dziesięcioleciu?
Naukowcy stworzyli sztuczne oko, które działa jak prawdziwe. Praktyczne zastosowanie już w...
Do leczenia ślepoty czy fotograficznych implantów jeszcze daleka droga, ale nowy wynalazek rzuca nowe światło na to jak może wyglądać przyszłość fotografii i...
23
0
Babcia zmuszona przez europejski sąd do usunięcia zdjęć wnucząt z Facebooka
Babcia zmuszona przez europejski sąd do usunięcia zdjęć wnucząt z Facebooka
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Nie w tym wypadku.
16
2
Olympus wycofuje się z rynku foto w Korei Południowej. Co z resztą krajów?
Olympus wycofuje się z rynku foto w Korei Południowej. Co z resztą krajów?
Głównym powodem decyzji, była stale malejąca sprzedaż aparatów. Czy to pierwszy element domina?
33
8