RSS na Fotopolis.pl

Od dzisiaj na naszych stronach można skorzystać z systemu RSS, który umożliwia stały i szybki dostęp do publikowanych artykułów. Aby skorzystać z RSS-a, koniecznie jest specjalne oprogramowanie.
Artykuły na strony Fotopolis.pl są od dzisiaj dostępne także jako kanał RSS. RSS to skrót od Really Simple Syndication, czyli systemu dostarczania informacji o zmianach w zawartości stron WWW. Korzystając z RSS-a możemy otrzymywać informacje w postaci nagłówka artykułu, a nawet tekstu zajawki, gdy tylko pojawią się one na stronach Fotopolis.Aby skorzystać z tej technologii, należy zaopatrzyć się w przeglądarkę internetową albo samodzielny program obsługujące technologię RSS. W tej chwili najpopularniejszą przeglądarką obsługującą RSS jest FireFox dostępny na wiele systemów operacyjnych. Przeglądarkę tę można ściągnąć klikając tutaj. Użytkownicy komputerów Macintosh i systemu MacOS X w wersji 10.4 mają także do dyspozycji przeglądarkę internetową Safari RSS. Oba te programy sygnalizują za pomocą odpowiednich ikonek, że strona WWW wspiera RSS. W przeglądarce FireFox pomarańczowa ikonka w prawym dolnym rogu pozwoli dodać Fotopolis do obserwowanych stron. Natomiast w przypadku Safari wystarczy kliknąć ikonkę RSS na pasku adresu, żeby wyświetlić najnowsze artykuły na stronie Fotopolis wraz z zajawkami. Jeżeli znajdziemy interesujący nas tekst, wystarczy kliknąć link, aby przenieść się na stronę Fotopolis i przeczytać całość. Podobnie działają również inne programy obsługujące RSS.

Adres RSS do newsow Fotopolis, to www.fotopolis.pl/foto_rss.xml.

Mamy nadzieję, że wprowadzenie RSS ułatwi i usprawni dostęp do informacji na naszym serwisie.

Zapraszamy także na stronę http://www.zpaf.pl, na której korzystając z RSS można przeczytać najnowsze informacje o działalności Związku Polskich Artystów Fotografików.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7