RSS na Fotopolis.pl

Od dzisiaj na naszych stronach można skorzystać z systemu RSS, który umożliwia stały i szybki dostęp do publikowanych artykułów. Aby skorzystać z RSS-a, koniecznie jest specjalne oprogramowanie.
Artykuły na strony Fotopolis.pl są od dzisiaj dostępne także jako kanał RSS. RSS to skrót od Really Simple Syndication, czyli systemu dostarczania informacji o zmianach w zawartości stron WWW. Korzystając z RSS-a możemy otrzymywać informacje w postaci nagłówka artykułu, a nawet tekstu zajawki, gdy tylko pojawią się one na stronach Fotopolis.Aby skorzystać z tej technologii, należy zaopatrzyć się w przeglądarkę internetową albo samodzielny program obsługujące technologię RSS. W tej chwili najpopularniejszą przeglądarką obsługującą RSS jest FireFox dostępny na wiele systemów operacyjnych. Przeglądarkę tę można ściągnąć klikając tutaj. Użytkownicy komputerów Macintosh i systemu MacOS X w wersji 10.4 mają także do dyspozycji przeglądarkę internetową Safari RSS. Oba te programy sygnalizują za pomocą odpowiednich ikonek, że strona WWW wspiera RSS. W przeglądarce FireFox pomarańczowa ikonka w prawym dolnym rogu pozwoli dodać Fotopolis do obserwowanych stron. Natomiast w przypadku Safari wystarczy kliknąć ikonkę RSS na pasku adresu, żeby wyświetlić najnowsze artykuły na stronie Fotopolis wraz z zajawkami. Jeżeli znajdziemy interesujący nas tekst, wystarczy kliknąć link, aby przenieść się na stronę Fotopolis i przeczytać całość. Podobnie działają również inne programy obsługujące RSS.

Adres RSS do newsow Fotopolis, to www.fotopolis.pl/foto_rss.xml.

Mamy nadzieję, że wprowadzenie RSS ułatwi i usprawni dostęp do informacji na naszym serwisie.

Zapraszamy także na stronę http://www.zpaf.pl, na której korzystając z RSS można przeczytać najnowsze informacje o działalności Związku Polskich Artystów Fotografików.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0