RSS na Fotopolis.pl

Od dzisiaj na naszych stronach można skorzystać z systemu RSS, który umożliwia stały i szybki dostęp do publikowanych artykułów. Aby skorzystać z RSS-a, koniecznie jest specjalne oprogramowanie.
Artykuły na strony Fotopolis.pl są od dzisiaj dostępne także jako kanał RSS. RSS to skrót od Really Simple Syndication, czyli systemu dostarczania informacji o zmianach w zawartości stron WWW. Korzystając z RSS-a możemy otrzymywać informacje w postaci nagłówka artykułu, a nawet tekstu zajawki, gdy tylko pojawią się one na stronach Fotopolis.Aby skorzystać z tej technologii, należy zaopatrzyć się w przeglądarkę internetową albo samodzielny program obsługujące technologię RSS. W tej chwili najpopularniejszą przeglądarką obsługującą RSS jest FireFox dostępny na wiele systemów operacyjnych. Przeglądarkę tę można ściągnąć klikając tutaj. Użytkownicy komputerów Macintosh i systemu MacOS X w wersji 10.4 mają także do dyspozycji przeglądarkę internetową Safari RSS. Oba te programy sygnalizują za pomocą odpowiednich ikonek, że strona WWW wspiera RSS. W przeglądarce FireFox pomarańczowa ikonka w prawym dolnym rogu pozwoli dodać Fotopolis do obserwowanych stron. Natomiast w przypadku Safari wystarczy kliknąć ikonkę RSS na pasku adresu, żeby wyświetlić najnowsze artykuły na stronie Fotopolis wraz z zajawkami. Jeżeli znajdziemy interesujący nas tekst, wystarczy kliknąć link, aby przenieść się na stronę Fotopolis i przeczytać całość. Podobnie działają również inne programy obsługujące RSS.

Adres RSS do newsow Fotopolis, to www.fotopolis.pl/foto_rss.xml.

Mamy nadzieję, że wprowadzenie RSS ułatwi i usprawni dostęp do informacji na naszym serwisie.

Zapraszamy także na stronę http://www.zpaf.pl, na której korzystając z RSS można przeczytać najnowsze informacje o działalności Związku Polskich Artystów Fotografików.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0