RSS na Fotopolis.pl

Od dzisiaj na naszych stronach można skorzystać z systemu RSS, który umożliwia stały i szybki dostęp do publikowanych artykułów. Aby skorzystać z RSS-a, koniecznie jest specjalne oprogramowanie.
Artykuły na strony Fotopolis.pl są od dzisiaj dostępne także jako kanał RSS. RSS to skrót od Really Simple Syndication, czyli systemu dostarczania informacji o zmianach w zawartości stron WWW. Korzystając z RSS-a możemy otrzymywać informacje w postaci nagłówka artykułu, a nawet tekstu zajawki, gdy tylko pojawią się one na stronach Fotopolis.Aby skorzystać z tej technologii, należy zaopatrzyć się w przeglądarkę internetową albo samodzielny program obsługujące technologię RSS. W tej chwili najpopularniejszą przeglądarką obsługującą RSS jest FireFox dostępny na wiele systemów operacyjnych. Przeglądarkę tę można ściągnąć klikając tutaj. Użytkownicy komputerów Macintosh i systemu MacOS X w wersji 10.4 mają także do dyspozycji przeglądarkę internetową Safari RSS. Oba te programy sygnalizują za pomocą odpowiednich ikonek, że strona WWW wspiera RSS. W przeglądarce FireFox pomarańczowa ikonka w prawym dolnym rogu pozwoli dodać Fotopolis do obserwowanych stron. Natomiast w przypadku Safari wystarczy kliknąć ikonkę RSS na pasku adresu, żeby wyświetlić najnowsze artykuły na stronie Fotopolis wraz z zajawkami. Jeżeli znajdziemy interesujący nas tekst, wystarczy kliknąć link, aby przenieść się na stronę Fotopolis i przeczytać całość. Podobnie działają również inne programy obsługujące RSS.

Adres RSS do newsow Fotopolis, to www.fotopolis.pl/foto_rss.xml.

Mamy nadzieję, że wprowadzenie RSS ułatwi i usprawni dostęp do informacji na naszym serwisie.

Zapraszamy także na stronę http://www.zpaf.pl, na której korzystając z RSS można przeczytać najnowsze informacje o działalności Związku Polskich Artystów Fotografików.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8