Wystartował eBay.pl

Od dzisiaj miłośnicy aukcji internetowych mają możliwość skorzystania z polskiej wersji nawiększego systemu aukcyjnego na świecie. Firma eBay uruchomiła polskojęzyczną wersję swojego serwisu dostępną pod adresem www.ebay.pl.
22 kwietnia 2005 oficjalnie wystartowała polska wersja największego na świecie systemu aukcji internetowych. Firma eBay uruchomiła od dawna oczekiwany serwis obsługujący Polskę. Uruchomiony 10 lat temu w USA serwis aukcyjny ebay.com szybko stał się przebojem w Internecie. Możliwość sprzedaży dowolnej rzeczy poprzez aukcje internetową zainteresowała miliony internautów, co stworzyło swoistą społeczność użytkowników opartą na wypracowanym przez nich samych zasadach (jak na przykład system ocen sprzedających i kupujących). Sukces firmy eBay oparł się właśnie na rozwoju usług witryny w oparciu o rekomendacje i propozycje samych użytkowników. Dzisiaj eBay działa już w prawie 30 krajach, a zarejestrowane osoby mają możliwość wystawiania przedmiotów na aukcjach dostępnych na całym świecie.

strona główna serwisu

Osoby już zarejstrowane w systemie eBay mogą na witrynie www.ebay.pl używać dotychczasowej nazwy użytkownika (User ID) oraz dotychczasowego hasła. Aby zachęcić nowych użytkowników, wystawianie przedmiotów na polskim eBayu jest całkowicie darmowe. Nie pobierane są opłaty za wystawienie przedmiotu, nie ma prowizji od ceny końcowej ani opłat za opcje dodatkowe. Jednak przedmioty sprzedawane poprzez polską witrynę nie są dostępne w innych wersjach eBay.

Wejście potentata aukcji internetowych do Polski to z pewnością docenienie możliwości naszego rynku. Aktualny lider, polski serwis aukcyjny Allegro.pl ma bardzo silną pozycję i wiele osób, które przez lata wypracowały sobie wysoką ocenę innych użytkowników z pewnością poważnie zastanowi się na przejściem do innego serwisu, nawet takiego potentata jak eBay. Na Allegro.pl z dziale Fotografia możemy teraz znaleźć prawie 13000 wystawionych na aukcje przedmiotów (z czego ok. 5000 aparatów fotograficznych). eBay nie może z tym na razie konkurować. Z drugiej jednak strony brak opłat i marka właściela mogą skusić wielu początkujących użytkowników do skorzystania z oferty eBay.pl.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0