Wystartował eBay.pl

Od dzisiaj miłośnicy aukcji internetowych mają możliwość skorzystania z polskiej wersji nawiększego systemu aukcyjnego na świecie. Firma eBay uruchomiła polskojęzyczną wersję swojego serwisu dostępną pod adresem www.ebay.pl.
22 kwietnia 2005 oficjalnie wystartowała polska wersja największego na świecie systemu aukcji internetowych. Firma eBay uruchomiła od dawna oczekiwany serwis obsługujący Polskę. Uruchomiony 10 lat temu w USA serwis aukcyjny ebay.com szybko stał się przebojem w Internecie. Możliwość sprzedaży dowolnej rzeczy poprzez aukcje internetową zainteresowała miliony internautów, co stworzyło swoistą społeczność użytkowników opartą na wypracowanym przez nich samych zasadach (jak na przykład system ocen sprzedających i kupujących). Sukces firmy eBay oparł się właśnie na rozwoju usług witryny w oparciu o rekomendacje i propozycje samych użytkowników. Dzisiaj eBay działa już w prawie 30 krajach, a zarejestrowane osoby mają możliwość wystawiania przedmiotów na aukcjach dostępnych na całym świecie.

strona główna serwisu

Osoby już zarejstrowane w systemie eBay mogą na witrynie www.ebay.pl używać dotychczasowej nazwy użytkownika (User ID) oraz dotychczasowego hasła. Aby zachęcić nowych użytkowników, wystawianie przedmiotów na polskim eBayu jest całkowicie darmowe. Nie pobierane są opłaty za wystawienie przedmiotu, nie ma prowizji od ceny końcowej ani opłat za opcje dodatkowe. Jednak przedmioty sprzedawane poprzez polską witrynę nie są dostępne w innych wersjach eBay.

Wejście potentata aukcji internetowych do Polski to z pewnością docenienie możliwości naszego rynku. Aktualny lider, polski serwis aukcyjny Allegro.pl ma bardzo silną pozycję i wiele osób, które przez lata wypracowały sobie wysoką ocenę innych użytkowników z pewnością poważnie zastanowi się na przejściem do innego serwisu, nawet takiego potentata jak eBay. Na Allegro.pl z dziale Fotografia możemy teraz znaleźć prawie 13000 wystawionych na aukcje przedmiotów (z czego ok. 5000 aparatów fotograficznych). eBay nie może z tym na razie konkurować. Z drugiej jednak strony brak opłat i marka właściela mogą skusić wielu początkujących użytkowników do skorzystania z oferty eBay.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7