Wystartował eBay.pl

Od dzisiaj miłośnicy aukcji internetowych mają możliwość skorzystania z polskiej wersji nawiększego systemu aukcyjnego na świecie. Firma eBay uruchomiła polskojęzyczną wersję swojego serwisu dostępną pod adresem www.ebay.pl.
22 kwietnia 2005 oficjalnie wystartowała polska wersja największego na świecie systemu aukcji internetowych. Firma eBay uruchomiła od dawna oczekiwany serwis obsługujący Polskę. Uruchomiony 10 lat temu w USA serwis aukcyjny ebay.com szybko stał się przebojem w Internecie. Możliwość sprzedaży dowolnej rzeczy poprzez aukcje internetową zainteresowała miliony internautów, co stworzyło swoistą społeczność użytkowników opartą na wypracowanym przez nich samych zasadach (jak na przykład system ocen sprzedających i kupujących). Sukces firmy eBay oparł się właśnie na rozwoju usług witryny w oparciu o rekomendacje i propozycje samych użytkowników. Dzisiaj eBay działa już w prawie 30 krajach, a zarejestrowane osoby mają możliwość wystawiania przedmiotów na aukcjach dostępnych na całym świecie.

strona główna serwisu

Osoby już zarejstrowane w systemie eBay mogą na witrynie www.ebay.pl używać dotychczasowej nazwy użytkownika (User ID) oraz dotychczasowego hasła. Aby zachęcić nowych użytkowników, wystawianie przedmiotów na polskim eBayu jest całkowicie darmowe. Nie pobierane są opłaty za wystawienie przedmiotu, nie ma prowizji od ceny końcowej ani opłat za opcje dodatkowe. Jednak przedmioty sprzedawane poprzez polską witrynę nie są dostępne w innych wersjach eBay.

Wejście potentata aukcji internetowych do Polski to z pewnością docenienie możliwości naszego rynku. Aktualny lider, polski serwis aukcyjny Allegro.pl ma bardzo silną pozycję i wiele osób, które przez lata wypracowały sobie wysoką ocenę innych użytkowników z pewnością poważnie zastanowi się na przejściem do innego serwisu, nawet takiego potentata jak eBay. Na Allegro.pl z dziale Fotografia możemy teraz znaleźć prawie 13000 wystawionych na aukcje przedmiotów (z czego ok. 5000 aparatów fotograficznych). eBay nie może z tym na razie konkurować. Z drugiej jednak strony brak opłat i marka właściela mogą skusić wielu początkujących użytkowników do skorzystania z oferty eBay.pl.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0