Wystartował eBay.pl

Od dzisiaj miłośnicy aukcji internetowych mają możliwość skorzystania z polskiej wersji nawiększego systemu aukcyjnego na świecie. Firma eBay uruchomiła polskojęzyczną wersję swojego serwisu dostępną pod adresem www.ebay.pl.
22 kwietnia 2005 oficjalnie wystartowała polska wersja największego na świecie systemu aukcji internetowych. Firma eBay uruchomiła od dawna oczekiwany serwis obsługujący Polskę. Uruchomiony 10 lat temu w USA serwis aukcyjny ebay.com szybko stał się przebojem w Internecie. Możliwość sprzedaży dowolnej rzeczy poprzez aukcje internetową zainteresowała miliony internautów, co stworzyło swoistą społeczność użytkowników opartą na wypracowanym przez nich samych zasadach (jak na przykład system ocen sprzedających i kupujących). Sukces firmy eBay oparł się właśnie na rozwoju usług witryny w oparciu o rekomendacje i propozycje samych użytkowników. Dzisiaj eBay działa już w prawie 30 krajach, a zarejestrowane osoby mają możliwość wystawiania przedmiotów na aukcjach dostępnych na całym świecie.

strona główna serwisu

Osoby już zarejstrowane w systemie eBay mogą na witrynie www.ebay.pl używać dotychczasowej nazwy użytkownika (User ID) oraz dotychczasowego hasła. Aby zachęcić nowych użytkowników, wystawianie przedmiotów na polskim eBayu jest całkowicie darmowe. Nie pobierane są opłaty za wystawienie przedmiotu, nie ma prowizji od ceny końcowej ani opłat za opcje dodatkowe. Jednak przedmioty sprzedawane poprzez polską witrynę nie są dostępne w innych wersjach eBay.

Wejście potentata aukcji internetowych do Polski to z pewnością docenienie możliwości naszego rynku. Aktualny lider, polski serwis aukcyjny Allegro.pl ma bardzo silną pozycję i wiele osób, które przez lata wypracowały sobie wysoką ocenę innych użytkowników z pewnością poważnie zastanowi się na przejściem do innego serwisu, nawet takiego potentata jak eBay. Na Allegro.pl z dziale Fotografia możemy teraz znaleźć prawie 13000 wystawionych na aukcje przedmiotów (z czego ok. 5000 aparatów fotograficznych). eBay nie może z tym na razie konkurować. Z drugiej jednak strony brak opłat i marka właściela mogą skusić wielu początkujących użytkowników do skorzystania z oferty eBay.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8