Konferencja "HP - 20 lat innowacji"

Z okazji 20-lecia druku atramentowego firma Hewlett-Packard zorganizowała w warszawskiej restauracji Szparka konferencję dla dziennikarzy z branży fotograficznej. Tematem prezentacji były ostatnie (i przyszłe) nowości firmy, a także przybliżenie polityki HP na rynku cyfrowym. Zapraszamy na krótką relację.
Z okazji 20-lecia druku atramentowego firma Hewlett-Packard zorganizowała w warszawskiej restauracji Szparka konferencję dla dziennikarzy z branży fotograficznej. Tematem prezentacji były ostatnie i przyszłe nowości firmy, a także przybliżenie polityki HP na rynku cyfrowym. Zapraszamy na krótką relację.


Uczestnicy spotkania mogli oczywiście gruntownie przetestować sprowadzony na konferencję najnowszy sprzęt HP (przede wszystkim drukarki, ale też skanery, urządzenia wielofunkcyjne i aparaty cyfrowe), ale dzisiejszego dnia najważniejsze były prelekcje i panele dyskusyjne.

Podczas prezentacji prowadzonych przez ekspertów HP prześledziliśmy rozwój technologii druku atramentowego (oczywiście na przykładach produktów tej firmy) - od pierwszego modelu drukarki HP Thinkjet z 1984 roku po najnowszą technologię PhotoREt Pro, która zapewnia blisko 73 miliony kolorów. Ostatnie tendencje to, oczywiście poza ciągłym unowocześnianiem stylistyki, pęd ku jak najwyższej prędkości druku (30 s./min. z atramentówki naprawdę robi wrażenie!), dalszemu polepszeniu jego jakości i zwiększeniu trwałości wydruków (czego można się było spodziewać). Jednak najważniejszy chyba trend polega na tym, że najnowsze drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty cyfrowe itp. mają coraz więcej możliwości, dzięki którym z łatwością można się obyć bez komputera - wbudowane monitory LCD, dość szeroki zakres korekty obrazu w aparacie lub drukarce i inne podobne funkcje sprawiają, że użytkownik, któremu najbardziej zależy na prostocie obsługi ma coraz bardziej ułatwione życie.

Rejestrująca 15 patentów dziennie firma HP (stąd tytuł "20 lat innowacji") kładzie nacisk na kompleksowe podejście do fotografii cyfrowej i stara się dostarczyć swoim klientom produkty pozwalające na pokonanie każdego etapu tworzenia zdjęcia - od cyfrówki czy skanera (rejestracja), przez oprogramowanie i komputer (obróbka), po drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne (wydruk). Dzięki szerokiej ofercie użytkownik, dostaje to, czego chce - niezależnie od tego, czy zależy mu na profesjonalnej jakości czy łatwości obsługi, a może i jednym, i drugim.

Na dzisiejszej konferencji poinformowano również o szeroko zakrojonej współpracy HP z potentatem na rynku telefonów komórkowych, firmą Nokia. Zaprezentowano elegancki model 7610, oczywiście wyposażony w aparat cyfrowy. Nokia 7610 ma 1-megową matrycę, która może też rejestrować sekwencje wideo (do 10 minut) i pozwala na bezprzewodową współpracę oraz druk bezpośredni z drukarkami HP zgodnymi ze standardem Bluetooth. Wśród obecnych na sali jedynie część miała przy sobie aparat fotograficzny, natomiast każdy miał komórkę i na to właśnie liczy Nokia - wszechobecność telefonów komórkowych sprawia, że teraz rzeczywiście zawsze możemy mieć przy sobie aparat, czy jak kto woli "urządzenie do wykonywania zdjęć". Obejrzeliśmy pocztówkowy wydruk zdjęcia wykonanego Nokią 7610 i mimo że oczywiście obraz zinterpolowano do odpowiednich rozmiarów, naprawdę robił wrażenie.

Tego typu spotkania dają do myślenia, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę fachowość, z jaką przygotowano dzisiejsze prezentacje. Czasem zapominamy, jak wiele pracy i nakładów finansowych trzeba włożyć w projektowanie i produkcję nowości, choćby miały to być "tylko" nowe naboje z atramentem. Właśnie te nakłady i dynamiczny rozwój technologiczny sprawiają, że nie ma już odwrotu. Nie sposób się oprzeć wrażeniu, że przekonanie, iż "cyfra to przyszłość" nadaje się już tylko do lamusa. Ta przyszłość już nadeszła i raczej chwilę tu zabawi, a dzięki firmom takim jak HP ma szansę stać się przyszłością świetlaną.

W ciągu najbliższego miesiąca możemy się spodziewać co najmniej kilku ciekawych premier HP, więc gorąco zachęcamy do zaglądania na Fotopolis.

Dziękujemy firmie HP Polska za zaproszenie na konferencję.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A9 i FE 400 mm f/2.8 GM OSS - jak radzą sobie w wymagającej fotografii sportowej?
21 Sty 2019
Topowy korpus systemu E pretenduje do miana najlepszego reporterskiego aparatu na rynku. Wraz z niezbędnym w fotografii sportowej obiektywem 400 mm f/2.8 tworzy obecnie najlżejszy tego typu pełnoklatkowy zestaw na rynku. Zobaczcie, jak poradził sobie w wymagających warunkach.
2
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1