Targi Film Video Foto 2004

0
Tomasz Gutkowski
17 Marzec 2004
Artykuł na: 6-9 minut
W dniach 26-28 marca 2004 odbędzie się VII edycja najważniejszej krajowej imprezy targowej, FVF 2004 w Łodzi. Swój udział zapowiedziało blisko 120 firm z Polski i zagranicy. Fotopolis.pl jako patron medialny uruchamia targowy serwis specjalny, w którym znajdą się szczegółowe informacje organizacyjne oraz relacja z targów.
W dniach 26-28 marca 2004 odbędzie się VII edycja najważniejszej krajowej imprezy targowej, FVF 2004 w Łodzi. Swój udział zapowiedziało blisko 120 firm z Polski i zagranicy. Fotopolis.pl jako patron medialny uruchamia targowy serwis specjalny, w którym znajdą się szczegółowe informacje organizacyjne oraz relacja z targów.Organizacja tegorocznych, VII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego Film Video Foto 2004 (taka jest oficjalna nazwa, której pełne brzmienie pozwolimy sobie zastąpić skrótem FVF 2004) nie było łatwe. Decyzja o przesunięciu imprezy z jesieni na wiosnę wynikała po części z potrzeb rynku - na początku roku dzieje się najwięcej i lepiej organizować targi przed szczytem urlopowym. Drugim czynnikiem - i nie można go tu przemilczeć - była konieczność wyłonienia jednego, ale dużego organizatora tego typu wydarzenia. Specjaliści byli zgodni - 3 imprezy targowe w roku to jak na polski rybek stanowczo za dużo (pozostałe dwie to Polfoto oraz Eurofoto).

Choć od VI edycji FVF 2003 minęło zaledwie pół roku to organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Swój udział zapowiedziało blisko 120 firm z Polski, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy do Łodzi przyjadą takie firmy jak Nikon Polska, Fujifilm Polska, Hama Polska i GP Battery. Nie zabraknie oczywiście firm, które znają uroki Łodzi od wielu lat (by wspomnieć tylko firmy Minolta, Kodak, Euro-Color, Dominik, Europa-Foto, Foto-7, Rudimex, K-Consult, Apollo i wiele innych).

Bardzo cieszy fakt, że na swoim terenie zaprezentuje się Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z dokonaniami absolwentów i dopytania o możliwość studiowania w tej słynnej uczelni. Będą także nasi przyjaciele z Fundacji Edukacji Wizualnej, znani najlepiej z organizacji Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Na liście imprez towarzyszących każdy znajdzie coś dla siebie. W dwóch salach konferencyjnych, przez 3 targowe odbywać się będą prelekcje i prezentacje sprzętu, spotkania ze znanymi fotografami. W planie są także wystawy, pokazy diaporam i, tradycyjnie, warsztaty fotograficzne. Nowością są pokazy etiud filmowych absolwentów łódzkiej "filmówki".

Warto dodać, że targi przesunięto z terminu "czwartkowo-sobotniego" na "piątkowo-niedzielny" dzięki czemu znacznie większa liczba zainteresowanych fotografią osób będzie mogło odwiedzić Łódź (np. pociągi z Warszawy jeżdżą co godzinę i podróż zajmuje tylko 1.5h). Słowem, kto żyw niech rezerwuje czas w dniach 26-28 marca 2004 i wybierze się do Łodzi.

Informacja prasowa organizatora

VII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego FILM VIDEO FOTO odbędą się w dniach 26 - 28 marca 2004 w Łodzi, na terenach targowych u zbiegu ulic Stefanowskiego i Skorupki (Hala nr 1, ul. Stefanowskiego 30; Hala nr 2, ul. Skorupki 21). Targi, organizowane przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Łodzi dr Jerzy Kropiwnicki. Patronat medialny sprawują: miesięcznik POZYTYW, serwisy internetowe www.fotopolis.pl oraz www.SwiatObrazu.pl oraz Radio Plus. Partnerem medialnym jest natomiast magazyn DigiCam.

WYSTAWCY
W targach weźmie udział blisko 120 wystawców z Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Wśród wystawców znajdują się największe firmy z branży fotograficznej i video - producenci oraz dystrybutorzy. W halach będzie można obejrzeć amatorski i profesjonalny sprzęt fotograficzny (w tym także sprzęt do zdjęć podwodnych), kioski do wywoływania zdjęć, osprzęt i akcesoria fotograficzne, ramki, albumy, sprzęt i akcesoria video.

SEMINARIA
W dwóch salach konferencyjnych na antresoli Hali nr 1 odbędzie się cykl seminariów i prezentacji przygotowanych przez firmy: Eurocolor, Fotopolis, Foto-Stop, Graph-Expert, Nikon, Noritsu, Positive Charge, Seaquest, WAMM.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
W hali nr 2 odbędą się warsztaty fotograficzne przygotowane przez firmę ELFO oraz LAFOT. Krzysztof Niesporek oraz Józef Pawłowski zdradzą tajniki fotografowania bielizny i tańca oraz robienia portretów. Natomiast 27 marca zapraszamy na warsztaty przygotowane przez magazyn DigiCam dotyczące fotografii portretowej przy użyciu aparatu Olympus E-1.

SPOTKANIA Z FOTOGRAFAMI
Magazyn POZYTYW zaprasza na dwa spotkania ze znanymi fotografikami. Pierwszy z nich to Wojciech Wieteska - fotograf, operator, reżyser, absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego i paryskiej Sorbony.
Natomiast Andrzej Zych z Agencji PORTFOLIO omówi problem relacji między współczesnym rynkiem fotografii komercyjnej a rolą agenta fotografów na przykładzie działalności agencji PORTFOLIO. Agencja jest pierwszym na polskim rynku impresariatem reprezentującym interesy fotografów (w odróżnieniu od agencji będących głównie bankami zdjęć).

DIAPORAMY
Staraniem magazynu POZYTYW na targach odbędą się diaporamy przedstawiające historię wyprawy na Ama Dablam, przygotowane przez Marka Arcimowicza i agencję fotograficzną PORTFOLIO. Nie jest to zwykły reportaż - połączenie znakomitych zdjęć, sugestywnej muzyki i nowoczesnej techniki prezentacji powoduje, że zaciera się granica pomiędzy fotografią i filmem. Autor prezentacji Marek Arcimowicz (fotograf, podróżnik, dziennikarz, przewodnik i organizator wypraw) specjalizuje się w fotografii reklamowej, podróżniczej i sportów outdoorowych, jest laureatem I nagrody w XII Biennale Fotografii Górskiej. Obecnie stale współpracuje z polską edycją magazynu "National Geographic". Prowadził ponad 100 diaporam w Polsce i zagranicą. Współautor cyklu podróżniczych audycji w radio i TV.

POKAZY SLAJDÓW
W sali konferencyjnej nr 2 odbędzie się seria pokazów slajdów przygotowanych przez Związek Polskich Fotografików Przyrodniczych. Będzie to prezentacja dorobku i działalności Związku, a także szerokiego wachlarza zainteresowań, tematów i technik stosowanych przez członków stowarzyszenia od mikro- i makrofotografii aż do zdjęć lotniczych.

WYSTAWY FOTOGRAFICZNE
Jak zwykle nieodłącznym elementem targów są liczne wystawy fotograficzne, przygotowane przez magazyn POZYTYW, DigiCam, Fundację Edukacji Wizualnej oraz indywidualnych artystów. Na targach zaprezentowane zostaną zdjęcia Tomasza Guzowatego, Krzysztofa Miętusa, Mariusza Oszustowicza, Piotra Rosińskiego oraz wystawa pokonkursowa CANONA.

KONKURS O MEDAL TARGÓW FILM VIDEO FOTO
Do Konkursu zgłoszono 30 produktów: 7 w Dziale Video i 23 w Dziale Foto. O medale walczyć będą firmy: Alstor, BeiKS, Euro-Color, Foto-Falter, Foto-Hurt, Foto-Nova, Fotopak, Foto-Stop, Fo-Ton, KSK Dystrybucja, Nikon, Nowe Media, Multimedia Vision, River, WAMM. Laureatów Konkursu poznamy podczas uroczystego wieczoru na zakończenie pierwszego dnia targowego.

POKAZ ETIUD ABSOLWENTÓW PWSFTviT
Każdego dnia w Sali konferencyjnej nr 1 zwiedzający będą mogli obejrzeć bloki najlepszych etiud absolwentów łódzkiej Filmówki.

Na targach FILM VIDEO FOTO każdy znajdzie coś interesującego dla siebie: profesjonaliści - szeroką ofertę sprzętu i możliwość bezpośrednich kontaktów z producentami, dystrybutorami i importerami; amatorzy - seminaria i warsztaty, możliwość spotkania ze znanymi fotografami; mieszkańcy Łodzi - promocyjną i szeroką ofertę.

Do odwiedzenia targów zapraszamy:
26 marca w godz. 10.30 - 18.00
27 marca w godz. 10.00 - 18.00
28 marca w godz. 10.00 - 16.00

Bilety w cenie:
6 PLN - bilet jednodniowy
10 PLN - karta wielokrotnego wstępu
(kasy zamykane są pół godziny przed końcem targów)

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Przewozisz filmy samolotem? Uważaj na nowe skanery bagażu podręcznego
Przewozisz filmy samolotem? Uważaj na nowe skanery bagażu podręcznego
Nie od dziś wiadomo, że niewywołanych filmów nie należy nadawać w bagażu rejestrowanym. Teraz jednak problemem dla fanów analoga może być także kontrola bagażu...
10
0
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0