Dziś Wszystkich Świętych

Chociaż Dzień Zaduszny wypada dopiero jutro, to przyjęło się, że zmarłych wspominamy 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych. Przypominamy nazwiska fotografów, którzy odeszli w tym roku.


Od listopada zeszłego roku odeszło od nas kilku ważnych ludzi związanych z fotografią. Dziś przypominamy ich nazwiska.


Erazm Ciołek (75 lat) Fotoreporter związany z działaniami opozycji i "Solidarnością". Dokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku, stan wojenny oraz obrady Okrągłego Stołu.

Wiktor Pental (93 lata) Twórca legendarnych fotografii dokumentujących pierwsze lata Nowej Huty.

Bryce Bayer (83 lata) Wynalazca filtru Bayera, który jest stosowany w niemalże każdej matrycy obecnej w aparatach cyfrowych, kamerach wideo i telefonach komórkowych dostępnych na rynku

Deborah Turbeville (81 lat) Amerykańska fotografka, która zrewolucjonizowała fotografię mody.

Bill Eppridge (75 lat) Fotoreporter magazynu Life, znany z fotografii umierającego Roberta F. Kennedy'ego, zrobionej w 1968 roku.

Pamiętajmy o nich.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0