Dziś Wszystkich Świętych

Chociaż Dzień Zaduszny wypada dopiero jutro, to przyjęło się, że zmarłych wspominamy 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych. Przypominamy nazwiska fotografów, którzy odeszli w tym roku.


Od listopada zeszłego roku odeszło od nas kilku ważnych ludzi związanych z fotografią. Dziś przypominamy ich nazwiska.


Erazm Ciołek (75 lat) Fotoreporter związany z działaniami opozycji i "Solidarnością". Dokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku, stan wojenny oraz obrady Okrągłego Stołu.

Wiktor Pental (93 lata) Twórca legendarnych fotografii dokumentujących pierwsze lata Nowej Huty.

Bryce Bayer (83 lata) Wynalazca filtru Bayera, który jest stosowany w niemalże każdej matrycy obecnej w aparatach cyfrowych, kamerach wideo i telefonach komórkowych dostępnych na rynku

Deborah Turbeville (81 lat) Amerykańska fotografka, która zrewolucjonizowała fotografię mody.

Bill Eppridge (75 lat) Fotoreporter magazynu Life, znany z fotografii umierającego Roberta F. Kennedy'ego, zrobionej w 1968 roku.

Pamiętajmy o nich.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18