Dziś Wszystkich Świętych

Chociaż Dzień Zaduszny wypada dopiero jutro, to przyjęło się, że zmarłych wspominamy 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych. Przypominamy nazwiska fotografów, którzy odeszli w tym roku.


Od listopada zeszłego roku odeszło od nas kilku ważnych ludzi związanych z fotografią. Dziś przypominamy ich nazwiska.


Erazm Ciołek (75 lat) Fotoreporter związany z działaniami opozycji i "Solidarnością". Dokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku, stan wojenny oraz obrady Okrągłego Stołu.

Wiktor Pental (93 lata) Twórca legendarnych fotografii dokumentujących pierwsze lata Nowej Huty.

Bryce Bayer (83 lata) Wynalazca filtru Bayera, który jest stosowany w niemalże każdej matrycy obecnej w aparatach cyfrowych, kamerach wideo i telefonach komórkowych dostępnych na rynku

Deborah Turbeville (81 lat) Amerykańska fotografka, która zrewolucjonizowała fotografię mody.

Bill Eppridge (75 lat) Fotoreporter magazynu Life, znany z fotografii umierającego Roberta F. Kennedy'ego, zrobionej w 1968 roku.

Pamiętajmy o nich.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13