Dziś Wszystkich Świętych

Chociaż Dzień Zaduszny wypada dopiero jutro, to przyjęło się, że zmarłych wspominamy 1 listopada w dzień Wszystkich Świętych. Przypominamy nazwiska fotografów, którzy odeszli w tym roku.


Od listopada zeszłego roku odeszło od nas kilku ważnych ludzi związanych z fotografią. Dziś przypominamy ich nazwiska.


Erazm Ciołek (75 lat) Fotoreporter związany z działaniami opozycji i "Solidarnością". Dokumentował strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku, stan wojenny oraz obrady Okrągłego Stołu.

Wiktor Pental (93 lata) Twórca legendarnych fotografii dokumentujących pierwsze lata Nowej Huty.

Bryce Bayer (83 lata) Wynalazca filtru Bayera, który jest stosowany w niemalże każdej matrycy obecnej w aparatach cyfrowych, kamerach wideo i telefonach komórkowych dostępnych na rynku

Deborah Turbeville (81 lat) Amerykańska fotografka, która zrewolucjonizowała fotografię mody.

Bill Eppridge (75 lat) Fotoreporter magazynu Life, znany z fotografii umierającego Roberta F. Kennedy'ego, zrobionej w 1968 roku.

Pamiętajmy o nich.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0