Hitachi - szkło kwarcowe jako nośnik danych

0

Autor: Michał Dąbrowski

26 Wrzesień 2012
Artykuł na: minutę
Firma Hitachi opracowała specjalny rodzaj szkła kwarcowego, który pozwala na zapis danych. Odczyt informacji jest możliwy pod mikroskopem optycznym. Nowa technologia może się pojawić na rynku już w ciągu trzech lat.

Współczesne nośniki optyczne mają ograniczone "życie", m.in dlatego Hitachi proponuje szkło kwarcowe z możliwością przechowywania danych. Informacje mogą być zapisywane na trzech warstwach, przy czym grubość całości jest nieco większa niż płyta CD. Odczyt jest możliwy pod mikroskopem optycznym - co pozwoli na sprawdzenia zawartości bez konieczności posiadania odpowiedniego czytnika. Technologia może pojawić się na rynku w ciągu trzech lat, ale prawdopodobnie najpierw trafi do instytucji państwowych i firm. Szkła są bardzo odporne - w eksperymencie producenta wytrzymały dwie godziny w temperaturze 3500 stopni Fahrenheita (ok. 1700 stopni Celsjusza), bez utraty danych

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Wyścigi samochodowe to moc emocji i adrenaliny, brawurowe przejazdy, to także doskonałe warunki na uchwycenie wyjątkowych kadrów. Właśnie dlatego sprzęt Fujifilm...
0
1
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Niegdysiejszy gigant fotograficzny otrzymał rządowe wsparcie w wysokości 765 mln dolarów, które pomoże firmie dokonać strategicznego przebranżowienia.
29
2
Nowa strona Next77
Nowa strona Next77
Firma Next77 - dystrybutor sprzętu fotograficznego, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowej, ulepszonej wersji swojej strony internetowej.
0
0