Zwolnienia w Hipstamaticu

Hipstamatic zwolnił pięciu z jedenastu swoich pracowników, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość firmy, w tym zapowiadane powstanie Fundacji Fotoreportażu.

Miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Hipstamatic planuje założyć Fundację Fotoreportażu. Po zwolnieniu pięciu z jedenastu swoich pracowników jej powstanie jak i przyszłość całej firmy stanęła pod znakiem zapytania.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że zwolnienia są związane z przebudową zespołu Hipstamatica. Twierdzą także, że w ostatnim roku kreatywność przestała być najważniejsza, a firma zaczęła gubić cel, który jej do tej pory przyświecał.

Możliwe także, że Hipstamatic przeżywa problemy finansowe. Według rankingaów AppStore sprzedaż aplikacji spadła, a jej konkurent Instagram rośnie w siłę. Hipstamatic chwali się, że ma 5 milionów użytkowników, podczas gdy Instagram ma ich 80 milionów.

Mamy nadzieję, że zmiany personalne wyjdą firmie na dobre, a my będziemy świadkami narodzin Fundacji Fotoreportażu i rozwoju samej aplikacji.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!