Zwolnienia w Hipstamaticu

Hipstamatic zwolnił pięciu z jedenastu swoich pracowników, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość firmy, w tym zapowiadane powstanie Fundacji Fotoreportażu.

Miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Hipstamatic planuje założyć Fundację Fotoreportażu. Po zwolnieniu pięciu z jedenastu swoich pracowników jej powstanie jak i przyszłość całej firmy stanęła pod znakiem zapytania.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że zwolnienia są związane z przebudową zespołu Hipstamatica. Twierdzą także, że w ostatnim roku kreatywność przestała być najważniejsza, a firma zaczęła gubić cel, który jej do tej pory przyświecał.

Możliwe także, że Hipstamatic przeżywa problemy finansowe. Według rankingaów AppStore sprzedaż aplikacji spadła, a jej konkurent Instagram rośnie w siłę. Hipstamatic chwali się, że ma 5 milionów użytkowników, podczas gdy Instagram ma ich 80 milionów.

Mamy nadzieję, że zmiany personalne wyjdą firmie na dobre, a my będziemy świadkami narodzin Fundacji Fotoreportażu i rozwoju samej aplikacji.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18