Zwolnienia w Hipstamaticu

Hipstamatic zwolnił pięciu z jedenastu swoich pracowników, co stawia pod znakiem zapytania przyszłość firmy, w tym zapowiadane powstanie Fundacji Fotoreportażu.

Miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Hipstamatic planuje założyć Fundację Fotoreportażu. Po zwolnieniu pięciu z jedenastu swoich pracowników jej powstanie jak i przyszłość całej firmy stanęła pod znakiem zapytania.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że zwolnienia są związane z przebudową zespołu Hipstamatica. Twierdzą także, że w ostatnim roku kreatywność przestała być najważniejsza, a firma zaczęła gubić cel, który jej do tej pory przyświecał.

Możliwe także, że Hipstamatic przeżywa problemy finansowe. Według rankingaów AppStore sprzedaż aplikacji spadła, a jej konkurent Instagram rośnie w siłę. Hipstamatic chwali się, że ma 5 milionów użytkowników, podczas gdy Instagram ma ich 80 milionów.

Mamy nadzieję, że zmiany personalne wyjdą firmie na dobre, a my będziemy świadkami narodzin Fundacji Fotoreportażu i rozwoju samej aplikacji.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4