Sony inwestuje w produkcję matryc do telefonów

0
Marcin Falana
25 Czerwiec 2012
Artykuł na: minutę
Sony inwestuje około miliard dolarów w produkcję nowej matrycy do smartfonów. Stacked CMOS, czyli "upakowany" CMOS to nowy sensor, który ma dawać lepsze osiągi fotograficzne w telefonach.
Rynek inteligentnych telefonów wciąż bardzo dobrze się rozwija. W najnowszych konstrukcjach widzimy już aparaty, które spokojnie wystarczają do codziennego fotografowania. Powoli lepsze "komórki" zastępują proste aparaty cyfrowe.

Sony postanowiło poczynić kolejną dużą inwestycję w produkcję sensorów do smarphon-ów. Już w zeszłym roku Japończycy zainwestowali ponad miliard dolarów w fabrykę w mieście Fukuoka. W tym roku Sony zainwestuje kolejny miliard w produkcję matryc CMOS do telefonów komórkowych. Poprawiając zarówno ich konstrukcję jak i zwiększając produkcję.

Nowe matryce charakteryzują się ustawieniem obwodów na warstwie pod powierzchnią światłoczułą, a nie obok niej jak miało to miejsce dotychczas. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy większą powierzchnię, która jest czuła na światło. Nowe matryce mają się także charakteryzować większą prędkością działania i większą dynamiką podczas filmowania - HDR Video.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
13
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Bracia Jordi i Arnau Puig tworzą kreatywny duet, który osiągnał spektakularny sukces w mediach społecznościowych. Swoich pomysłów nie chowają jednak tylko dla siebie i to dodatkowo napędza ich...
21
0
Powiązane artykuły