25 lat po katastrofie w Czarnobylu - projekt fotograficzny

25 lat po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu, fotograf National Geographic Gerd Ludwig chce wrócić w ten region i zdokumentować jego obecny stan. Ze względu na wysokie skażenie Ludwig będzie mógł fotografować zaledwie przez 15 minut dziennie. Twórca planuje zostać w tym miejscu minimum dwa tygodnie.
(c)Gerd Ludwig/INSTITUTE. Czarnobyl, Ukraina 2005.

26 kwietnia 1986 roku doszło do wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Gerd Ludwig fotografował Czarnobyl po raz pierwszy w 1993 dla National Geographic. W 2005 roku udało mu się dostać w miejsca, w których nie był wcześniej żaden zachodni fotograf. W tym miejscu skażenie jest tak duże, że można w nim przebywać tylko 15 minut dziennie. Fotograf powraca w miejsce katastrofy po 25 latach, żeby zbadać obecną sytuację w regionie. Pragnie sprawdzić poziom skażenia, proces porządkowania oraz zbadać konsekwencje zdrowotne. Wobec kryzysu tradycyjnych mediów autor zorganizował specjalną kampanię, która ma mu pomóc w zdobyciu funduszy na swój długoterminowy projekt. Ludwig pracuje dla National Geographic od ponad 20 lat skupiając się na zmianach, jakie zachodzą w środowisku naturalnym byłego Związku Radzieckiego.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.longshadowofchernobyl.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2