25 lat po katastrofie w Czarnobylu - projekt fotograficzny

25 lat po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu, fotograf National Geographic Gerd Ludwig chce wrócić w ten region i zdokumentować jego obecny stan. Ze względu na wysokie skażenie Ludwig będzie mógł fotografować zaledwie przez 15 minut dziennie. Twórca planuje zostać w tym miejscu minimum dwa tygodnie.
(c)Gerd Ludwig/INSTITUTE. Czarnobyl, Ukraina 2005.

26 kwietnia 1986 roku doszło do wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Gerd Ludwig fotografował Czarnobyl po raz pierwszy w 1993 dla National Geographic. W 2005 roku udało mu się dostać w miejsca, w których nie był wcześniej żaden zachodni fotograf. W tym miejscu skażenie jest tak duże, że można w nim przebywać tylko 15 minut dziennie. Fotograf powraca w miejsce katastrofy po 25 latach, żeby zbadać obecną sytuację w regionie. Pragnie sprawdzić poziom skażenia, proces porządkowania oraz zbadać konsekwencje zdrowotne. Wobec kryzysu tradycyjnych mediów autor zorganizował specjalną kampanię, która ma mu pomóc w zdobyciu funduszy na swój długoterminowy projekt. Ludwig pracuje dla National Geographic od ponad 20 lat skupiając się na zmianach, jakie zachodzą w środowisku naturalnym byłego Związku Radzieckiego.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.longshadowofchernobyl.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1