25 lat po katastrofie w Czarnobylu - projekt fotograficzny

25 lat po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu, fotograf National Geographic Gerd Ludwig chce wrócić w ten region i zdokumentować jego obecny stan. Ze względu na wysokie skażenie Ludwig będzie mógł fotografować zaledwie przez 15 minut dziennie. Twórca planuje zostać w tym miejscu minimum dwa tygodnie.
(c)Gerd Ludwig/INSTITUTE. Czarnobyl, Ukraina 2005.

26 kwietnia 1986 roku doszło do wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Gerd Ludwig fotografował Czarnobyl po raz pierwszy w 1993 dla National Geographic. W 2005 roku udało mu się dostać w miejsca, w których nie był wcześniej żaden zachodni fotograf. W tym miejscu skażenie jest tak duże, że można w nim przebywać tylko 15 minut dziennie. Fotograf powraca w miejsce katastrofy po 25 latach, żeby zbadać obecną sytuację w regionie. Pragnie sprawdzić poziom skażenia, proces porządkowania oraz zbadać konsekwencje zdrowotne. Wobec kryzysu tradycyjnych mediów autor zorganizował specjalną kampanię, która ma mu pomóc w zdobyciu funduszy na swój długoterminowy projekt. Ludwig pracuje dla National Geographic od ponad 20 lat skupiając się na zmianach, jakie zachodzą w środowisku naturalnym byłego Związku Radzieckiego.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.longshadowofchernobyl.com.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1