25 lat po katastrofie w Czarnobylu - projekt fotograficzny

25 lat po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu, fotograf National Geographic Gerd Ludwig chce wrócić w ten region i zdokumentować jego obecny stan. Ze względu na wysokie skażenie Ludwig będzie mógł fotografować zaledwie przez 15 minut dziennie. Twórca planuje zostać w tym miejscu minimum dwa tygodnie.
(c)Gerd Ludwig/INSTITUTE. Czarnobyl, Ukraina 2005.

26 kwietnia 1986 roku doszło do wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Gerd Ludwig fotografował Czarnobyl po raz pierwszy w 1993 dla National Geographic. W 2005 roku udało mu się dostać w miejsca, w których nie był wcześniej żaden zachodni fotograf. W tym miejscu skażenie jest tak duże, że można w nim przebywać tylko 15 minut dziennie. Fotograf powraca w miejsce katastrofy po 25 latach, żeby zbadać obecną sytuację w regionie. Pragnie sprawdzić poziom skażenia, proces porządkowania oraz zbadać konsekwencje zdrowotne. Wobec kryzysu tradycyjnych mediów autor zorganizował specjalną kampanię, która ma mu pomóc w zdobyciu funduszy na swój długoterminowy projekt. Ludwig pracuje dla National Geographic od ponad 20 lat skupiając się na zmianach, jakie zachodzą w środowisku naturalnym byłego Związku Radzieckiego.

Więcej informacji znajdziemy na stronie: www.longshadowofchernobyl.com.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0