Fujifilm FinePix F300 EXR

0

Autor: Michal Grzegorczyk

21 Lipiec 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Fujifilm FinePix F300 EXR to zdecydowanie najciekawsza z dzisiejszych premier firmy Fujifilm. To niewielki superzoom (15x od 24 milimetrów!) wyposażony w 12-megapikselową matrycę CCD EXR drugiej generacji i hybrydowy autofokus działający w oparciu o detekcję fazy lub detekcję kontrastu.

FinePix F300EXR to najciekawsza z dzisiejszych premier firmy Fujifilm. Aparat został wyposażony w 12-megapikselową matrycę CCD EXR drugiej generacji o rozmiarze 1/2 cala. F300EXR korzysta z dwóch sposobów ustawiania ostrości - detekcji fazowej (znanej z lustrzanek) i detekcji kontrastu (stosowanej w kompaktach). Pierwszej metody aparat użyje w przypadku fotografowania w dobrych warunkach oświetleniowych, tak by było szybciej, drugiej w przypadku trudniejszych warunków, tak by było precyzyjniej. Nowa jest również stabilizacja matrycy korzystająca z sensora {ITL|Gyro, który dokładniej wykrywa szerszy zakres ruchów.

Bardzo interesująco prezentuje się obiektyw FinePix F300EXR. Imponuje przede wszystkim zakresem: 24-360 milimetrów. Równie dobrze prezentują się parametry ekranu LCD - to 3-calowy monitor o rozdzielczości 460 000 pikseli.

Fujifilm FinePix F300EXR, ma tryby manualne P, A, S, M, rejestruje filmy HD 720p oraz potrafi tworzyć automatyczne 360-stopniowe panoramy. Na razie nie znamy jego ceny ani terminu dostępności.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Podczas gdy większość producentów wygasza systemy lustrzankowe, Pentax szykuje się na premierę kolejnej odsłony ich popularnej serii. Czy w 2020 roku lustro i to...
47
7
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Jak tłumaczy producent, inspiracją do stworzenia tej unikalnej konstrukcji, była historia fotografa wojennego, któremu Leica mogła uratować życie.
8
0
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)