Fujifilm FinePix Z800EXR

0

Autor: Michal Grzegorczyk

21 Lipiec 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Kolejna z dzisiejszych nowości firmy Fujifilm to FinePix Z800EXR. Niewielki, stylowy kompakt z 12-megapikselową matrycą EXR drugiej generacji, dużym i dotykowym ekranem oraz obiektywem z 5-krotnym zoomem oraz hybrydowym autofokusem przełączającym się między detekcją fazy a kontrastu.

Fujifilm FinePix Z800EXR to niewielki stylowy kompakt wyposażony w 12-megapikselową matrycę CCD EXR drugiej generacji o rozmiarze 1/2 cala, która oferuje czułości z zakresu ISO 100 - ISO 1600 (rozszerzalne do ISO 3200). Z sensorem związana jest inna nowość - hybrydowy autofokus, który w zależności od warunków oświetleniowych przełącza się między detekcją fazy znaną z lustrzanek (wtedy gdy jest jasno) i detekcją kontrastu znaną z kompaktów (gdy jest ciemno).

Aparat został wyposażony w obiektyw Fujinon o zakresie 35-175 milimetrów (5-krotny zoom) i światłosile f/3,9-4,7. Na tylnej ściance znalazł się ogromny, 3,5-calowy dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 460 000 punktów.

FinePix Z800EXR oprócz zdjęć rejestruje też filmy HD w rozdzielczości 720p. Aparat został też wyposażony w funkcję automatycznie tworzonej 360-stopniowej panoramy

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Pentax K-3 III - lustrzanka wiecznie żywa
Podczas gdy większość producentów wygasza systemy lustrzankowe, Pentax szykuje się na premierę kolejnej odsłony ich popularnej serii. Czy w 2020 roku lustro i to...
47
7
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Leica M10-P Reporter - kuloodporna „M-ka” z kevlarowym pancerzem
Jak tłumaczy producent, inspiracją do stworzenia tej unikalnej konstrukcji, była historia fotografa wojennego, któremu Leica mogła uratować życie.
8
0
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Powiązane artykuły