Fujifilm FinePix XP-10

Fujifilm zaprezentował pierwszy w swojej historii aparat odporny nie tylko na wodę czy kurz, ale też na upadki. Jest nim FinePix XP-10, który wytrzymuje upadek z jednego metra, zanurzenie na 3 metry i 10-stopniowy mróz. Aparat został wyposażony w 12-megapikselową matrycę i obiektyw z 5-krotnym zoomem.
Fujifilm FinePix XP-10 to pierwszy kompakt w ofercie japońskiego producenta odporny na upadki (z wysokości 1 metra), wodę (do głębokości 3 metrów), mróz (-10 stopni) i kurz. Jednocześnie nowy FinePix zachowuje elegancki wygląd i niewielkie wymiary (metalowej) obudowy.


Aparat został wyposażony w 12-megapikselową matrycę CCD i obiektyw Fujinon o 5-krotnym zoomie optycznym o zakresie 36-180 milimetrów. Brakuje szerokiego kąta i mechanicznej stabilizacji. Do kadrowania służy 2,7-calowy ekran LCD. Nowy FinePix potrafi rejestrować filmy HD 720p. Producent zaimplementował też mechanizm łatwego wgrywania zdjęć do serwisów YouTube i Facebook.


Na razie nie znamy ceny ani terminu dostępności Fujifilm FinePix XP-10.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8