Casio Exilim EX-H10 - szerokokątny maluch

0
Michal Grzegorczyk
20 Lipiec 2009
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Casio co jakiś czas wypuszcza aparat, którego parametry techniczne wzbudzają spore uznanie. Tak się też dzieje w przypadku modelu Exilim EX-H10: 12,1-megapikselowa matryca, 10-krotny zoom od 24 milimetrów, 3-calowy ekran, stabilizacja i na dodatek wyjątkowo wydajny akumulator. A wszystko to w niezwykle smukłej obudowie.
Aparaty Casio często zaskakują swoimi parametrami technicznymi. Nowy Exilim EX-H10 nie jest może rewolucyjny, ale gromadzi w sobie mnóstwo ciekawych funkcji i cech. Producent wyposażył go w 12,1-megapikselową, stabilizowaną matrycę o rozmiarze 1/2,3 cala. Imponująco prezentują się parametry obiektywu. Jego zakres ogniskowych to ekwiwalent 24-240 milimetrów (10-krotny zoom). 11 soczewek (w tym jedną asferyczną) ustawiono w 10 grupach. Casio podkreśla, że model EX-H10 to najcieńszy (24,3 mm) i najlżejszy aparat w swojej klasie.


Do kadrowania służy 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 000 punktów. Producent zwraca również uwagę na niezwykle wydajny akumulator. Po jednokrotnym naładowaniu aparat jest w stanie wykonać około 1000 zdjęć - to rzeczywiście świetny wynik. Poza tym nie zabrakło niemal sztandarowych funckji Casio: wygładzającej niedoskonałości twarzy {ITL|Makijaż czy Dynamic Photo.


Znamy już sugerowaną cenę detaliczną Casio Exilim EX-H10 - 1590 złotych.] Poniżej prezentujemy informację prasową firmy Casio:

Casio EX-H10 - 1000 zdjęć przy jednokrotnym naładowaniu i 10-krotny zoom optyczny

Już w sierpniu na polski rynek trafi nowy, rewolucyjny aparat fotograficzny Casio EXILIM Hi-Zoom EX-H10. Urządzenie potrafi wykonać 1000 zdjęć, bez konieczności dodatkowego ładowania akumulatora. Posiada 10-krotny zoom optyczny i szerokokątny obiektyw 24 mm. Jest to najcieńszy i najlżejszy tego typu sprzęt w swojej klasie.


Sercem Casio EX-H10 jest nowoczesny, ulepszony silnik ENGINE 4.0, który odpowiada za jeszcze lepszą, niż w poprzednich modelach jakość zdjęć, zużywając przy tym znacznie mniej energii niż konkurencyjne aparaty. Urządzenie posiada Multi-CPU nowego Enginu (dwa procesory) zaprojektowany do szybkiego przetwarzania obrazu. Ponadto producent EX-H10 zadbał o lepszą jakość podstawowych funkcji fotograficznych tj. piękny obraz, ograniczenie zakłóceń i wysoką trwałość akumulatora, która pozwala na wielogodzinne użytkowanie sprzętu, bez potrzeby jego ładowania.

Efektywny, 12,1 megapikselowy aparat Casio EX-H10 posiada nowo zaprojektowany układ optyczny - szerokokątny obiektyw 24 mm (ekwiwalent tradycyjnego aparatu na film 35 mm) oraz 10-krotny zoom optyczny, co pozwala na uchwycenie w kadrze każdego ujęcia - od wielkich wieżowców po odległe sylwetki na widnokręgu. Ponadto połączenie 3 calowego wyświetlacza, mechanizmu stabilizacji obrazu i smukłej obudowy - o grubości zaledwie 24.3mm, to idealne rozwiązanie nawet dla profesjonalnych fotografów.

Warto zwrócić uwagę na źródło zasilania sprzętu. Producent ograniczył w nim zużycie energii, projektując innowacyjny, o większej pojemności akumulator. Autorskie rozwiązanie ma umożliwić użytkownikowi wykonanie 1000 zdjęć na jednym naładowaniu lub 11 godzinne przeglądanie zdjęć. Jest to znakomite rozwiązanie dla ludzi mobilnych, którzy często podróżują. Teraz właściciel aparatu może zrobić nawet 100 zdjęć dziennie, na 10 dniowych wakacjach, bez potrzeby zabierania ładowarki.

EX-H10 oprócz spopularyzowanego przez firmę Casio funkcji Makijażu, pozwalającej na "wygładzanie" niedoskonałości twarzy, posiada również nowy tryb Krajobraz, umożliwiający odpowiednie ujęcie pleneru. Aparat analizuje obraz i zwiększa nasycenie najważniejszych kolorów w krajobrazie, a nie jak w poprzedniej serii wszystkich barw. Dodatkowo dzięki opcji Usuwania mgły zdjęcie panoramy miasta, które często jest niewyraźne, będzie teraz wyglądać jasno i przejrzyście.

Pierwotna funkcja Dynamic Photo marki Casio, która tworzy kompozytowe obrazy przy pomocy wbudowanej technologii high-speed, teraz potrafi jeszcze więcej. Kiedy poruszający się obiekt zostaje wycięty i umieszczony na tle statystycznego obrazu, jego wielkość może zostać zmieniona i dopasowana do otoczenia. Ponadto użytkownicy mogą dowolnie dekorować zrobione przez siebie zdjęcia, wykorzystując zapisane w pamięci aparatu grafiki.

EX-H10 to najcieńszy i najlżejszy model aparatu w swojej klasie. Ma zaledwie 24.3 mm grubości przy wadze ok. 160 gramów Więcej informacji na www.exilim.pl

Aparat cyfrowy Casio Exilim-EX-H10 pojawi się w polskich sklepach sieci Media Markt i Saturn w sierpniu. Cena urządzenia to 1590 zł.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)