BenQ DSC E1050t - przeciętne parametry, sterowanie prawie jak w iPhone

BenQ DSC E1050t ma tą samą matrycę i obiektyw co zaprezentowany kilka tygodni temu E1050. Niemal wszystkie jego parametry są idealnie przeciętne. "Niemal", gdyż wyróżnia go 3-calowy ekran LCD ze sterowaniem rodem z iPhone'a.
Parametry techniczne nowego BenQ DSC E1050t nie zachwycają - aparat reprezentuje średnie stany przeciętności. 10-megapikselowa matryca, obiektyw o 3-krotnym zoomie odpowiadającym ogniskowym 35 - 105 milimetrów, ISO 1000, filmy 640 x 480 pikseli, najkrótszy czas na poziomie 1/2000 sekundy - nic ciekawego, kompakt jakich wiele.


Opinia o nowym BenQ może się jednak zmienić pod wpływem ciekawych możliwości 3-calowego ekranu LCD. Oprócz tego, że jest dotykowy, można nim sterować w sposób znany z niektórych urządzeń firmy Apple. Ten kto próbował, wie jak jest to wygodne. Dostępne są trzy "gesty": {ITL|Tap, czyli puknięcie w ekran na obiekcie, który chcemy sfotografować; Circle, czyli zatoczenie palcem okręgu w trybie przeglądania zdjęć wokół obiektu który chcemy powiększyć; Swipe, czyli przeglądanie kolejnych zdjęć poprzez przesuwanie palcem po ekranie w lewo lub prawo. Skoro BenQ musi się opierać na cudzych pomysłach i rozwiązaniach, to dobrze, że czerpie przynajmniej ze świetnych wzorców.


Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia aparatu do sprzedaży.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0