BenQ DSC E1050t - przeciętne parametry, sterowanie prawie jak w iPhone

BenQ DSC E1050t ma tą samą matrycę i obiektyw co zaprezentowany kilka tygodni temu E1050. Niemal wszystkie jego parametry są idealnie przeciętne. "Niemal", gdyż wyróżnia go 3-calowy ekran LCD ze sterowaniem rodem z iPhone'a.
Parametry techniczne nowego BenQ DSC E1050t nie zachwycają - aparat reprezentuje średnie stany przeciętności. 10-megapikselowa matryca, obiektyw o 3-krotnym zoomie odpowiadającym ogniskowym 35 - 105 milimetrów, ISO 1000, filmy 640 x 480 pikseli, najkrótszy czas na poziomie 1/2000 sekundy - nic ciekawego, kompakt jakich wiele.


Opinia o nowym BenQ może się jednak zmienić pod wpływem ciekawych możliwości 3-calowego ekranu LCD. Oprócz tego, że jest dotykowy, można nim sterować w sposób znany z niektórych urządzeń firmy Apple. Ten kto próbował, wie jak jest to wygodne. Dostępne są trzy "gesty": {ITL|Tap, czyli puknięcie w ekran na obiekcie, który chcemy sfotografować; Circle, czyli zatoczenie palcem okręgu w trybie przeglądania zdjęć wokół obiektu który chcemy powiększyć; Swipe, czyli przeglądanie kolejnych zdjęć poprzez przesuwanie palcem po ekranie w lewo lub prawo. Skoro BenQ musi się opierać na cudzych pomysłach i rozwiązaniach, to dobrze, że czerpie przynajmniej ze świetnych wzorców.


Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia aparatu do sprzedaży.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8