BenQ DSC E1050t - przeciętne parametry, sterowanie prawie jak w iPhone

BenQ DSC E1050t ma tą samą matrycę i obiektyw co zaprezentowany kilka tygodni temu E1050. Niemal wszystkie jego parametry są idealnie przeciętne. "Niemal", gdyż wyróżnia go 3-calowy ekran LCD ze sterowaniem rodem z iPhone'a.
Parametry techniczne nowego BenQ DSC E1050t nie zachwycają - aparat reprezentuje średnie stany przeciętności. 10-megapikselowa matryca, obiektyw o 3-krotnym zoomie odpowiadającym ogniskowym 35 - 105 milimetrów, ISO 1000, filmy 640 x 480 pikseli, najkrótszy czas na poziomie 1/2000 sekundy - nic ciekawego, kompakt jakich wiele.


Opinia o nowym BenQ może się jednak zmienić pod wpływem ciekawych możliwości 3-calowego ekranu LCD. Oprócz tego, że jest dotykowy, można nim sterować w sposób znany z niektórych urządzeń firmy Apple. Ten kto próbował, wie jak jest to wygodne. Dostępne są trzy "gesty": {ITL|Tap, czyli puknięcie w ekran na obiekcie, który chcemy sfotografować; Circle, czyli zatoczenie palcem okręgu w trybie przeglądania zdjęć wokół obiektu który chcemy powiększyć; Swipe, czyli przeglądanie kolejnych zdjęć poprzez przesuwanie palcem po ekranie w lewo lub prawo. Skoro BenQ musi się opierać na cudzych pomysłach i rozwiązaniach, to dobrze, że czerpie przynajmniej ze świetnych wzorców.


Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia aparatu do sprzedaży.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7