BenQ DSC E1050t - przeciętne parametry, sterowanie prawie jak w iPhone

BenQ DSC E1050t ma tą samą matrycę i obiektyw co zaprezentowany kilka tygodni temu E1050. Niemal wszystkie jego parametry są idealnie przeciętne. "Niemal", gdyż wyróżnia go 3-calowy ekran LCD ze sterowaniem rodem z iPhone'a.
Parametry techniczne nowego BenQ DSC E1050t nie zachwycają - aparat reprezentuje średnie stany przeciętności. 10-megapikselowa matryca, obiektyw o 3-krotnym zoomie odpowiadającym ogniskowym 35 - 105 milimetrów, ISO 1000, filmy 640 x 480 pikseli, najkrótszy czas na poziomie 1/2000 sekundy - nic ciekawego, kompakt jakich wiele.


Opinia o nowym BenQ może się jednak zmienić pod wpływem ciekawych możliwości 3-calowego ekranu LCD. Oprócz tego, że jest dotykowy, można nim sterować w sposób znany z niektórych urządzeń firmy Apple. Ten kto próbował, wie jak jest to wygodne. Dostępne są trzy "gesty": {ITL|Tap, czyli puknięcie w ekran na obiekcie, który chcemy sfotografować; Circle, czyli zatoczenie palcem okręgu w trybie przeglądania zdjęć wokół obiektu który chcemy powiększyć; Swipe, czyli przeglądanie kolejnych zdjęć poprzez przesuwanie palcem po ekranie w lewo lub prawo. Skoro BenQ musi się opierać na cudzych pomysłach i rozwiązaniach, to dobrze, że czerpie przynajmniej ze świetnych wzorców.


Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia aparatu do sprzedaży.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0