Canon EOS-1Ds Mark III - oficjalne sample i dokumentacja producenta

Na japońskich stronach Canona można znaleźć kilka oficjalnych zdjęć testowych wykonanych profesjonalną lustrzanką EOS-1Ds Mark III. Z kolei na stronach europejskich udostępniono do ściągnięcia obszerną dokumentację techniczną tego aparatu. Zachęcamy do pobrania!
Przypomnijmy, że Canon EOS-1Ds Mark III to zaprezentowana pod koniec sierpnia zawodowa lustrzanka wyposażona w matrycę o rekordowej w tym segmencie rozdzielczości 21,1 Mp efektywnych. Pozostałe najważniejsze dane to: podwójny procesor Digic III, układ pomiaru ostrości z 19 punktami krzyżowymi i 26 polami wspomagającymi, podgląd na żywo na 3-calowym monitorze, opcjonalny transmiter WiFi i zdjęcia seryjne 5 kl/s. Zapowiadało się naprawdę interesująco. Dziś mamy okazję ocenić zdjęcia wykonane tym aparatem - co prawda na razie tylko oficjalne sample producenta, ale zawsze to coś.

fragment galerii ze zdjęciami przykładowymi wykonanymi lustrzanką Canon EOS-1Ds Mark III

Fotografie zamieszczone na japońskich stronach producenta zostały wykonane w trybie RAW. Pliki CR2 zostały następnie przekonwertowane do JPEG-ów za pomocą aplikacji RAW Image Task, która działa bardzo podobnie jak wewnętrzne oprogramowanie aparatu. Jak zauważył Rob Galbraith powinny więc odzwierciedlać jakość JPEG-ów bezpośrednio z aparatu - przy wykorzystaniu innego konwertera RAW z oryginałów powinno się udać wycisnąć znacznie więcej. Na razie udostępniono cztery zdjęcia wykonane w czułościach ISO 100 i 200. Zachęcamy do pobrania tutaj.

Jednocześnie na europejskich stronach producenta zamieszczono 38-stronicowy plik PDF z obszerną dokumentacją techniczną Canona EOS-1Ds Mark III, tzw. white paper. Można go pobrać tutaj (uwaga - bezpośredni link do pliku PDF).
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8