Canon EOS-1Ds Mark III - oficjalne sample i dokumentacja producenta

0
Łukasz Kacperczyk
24 Wrzesień 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
Na japońskich stronach Canona można znaleźć kilka oficjalnych zdjęć testowych wykonanych profesjonalną lustrzanką EOS-1Ds Mark III. Z kolei na stronach europejskich udostępniono do ściągnięcia obszerną dokumentację techniczną tego aparatu. Zachęcamy do pobrania!
Przypomnijmy, że Canon EOS-1Ds Mark III to zaprezentowana pod koniec sierpnia zawodowa lustrzanka wyposażona w matrycę o rekordowej w tym segmencie rozdzielczości 21,1 Mp efektywnych. Pozostałe najważniejsze dane to: podwójny procesor Digic III, układ pomiaru ostrości z 19 punktami krzyżowymi i 26 polami wspomagającymi, podgląd na żywo na 3-calowym monitorze, opcjonalny transmiter WiFi i zdjęcia seryjne 5 kl/s. Zapowiadało się naprawdę interesująco. Dziś mamy okazję ocenić zdjęcia wykonane tym aparatem - co prawda na razie tylko oficjalne sample producenta, ale zawsze to coś.

fragment galerii ze zdjęciami przykładowymi wykonanymi lustrzanką Canon EOS-1Ds Mark III

Fotografie zamieszczone na japońskich stronach producenta zostały wykonane w trybie RAW. Pliki CR2 zostały następnie przekonwertowane do JPEG-ów za pomocą aplikacji RAW Image Task, która działa bardzo podobnie jak wewnętrzne oprogramowanie aparatu. Jak zauważył Rob Galbraith powinny więc odzwierciedlać jakość JPEG-ów bezpośrednio z aparatu - przy wykorzystaniu innego konwertera RAW z oryginałów powinno się udać wycisnąć znacznie więcej. Na razie udostępniono cztery zdjęcia wykonane w czułościach ISO 100 i 200. Zachęcamy do pobrania tutaj.

Jednocześnie na europejskich stronach producenta zamieszczono 38-stronicowy plik PDF z obszerną dokumentacją techniczną Canona EOS-1Ds Mark III, tzw. white paper. Można go pobrać tutaj (uwaga - bezpośredni link do pliku PDF).
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)