Canon EOS-1Ds Mark III - oficjalne sample i dokumentacja producenta

Na japońskich stronach Canona można znaleźć kilka oficjalnych zdjęć testowych wykonanych profesjonalną lustrzanką EOS-1Ds Mark III. Z kolei na stronach europejskich udostępniono do ściągnięcia obszerną dokumentację techniczną tego aparatu. Zachęcamy do pobrania!
Przypomnijmy, że Canon EOS-1Ds Mark III to zaprezentowana pod koniec sierpnia zawodowa lustrzanka wyposażona w matrycę o rekordowej w tym segmencie rozdzielczości 21,1 Mp efektywnych. Pozostałe najważniejsze dane to: podwójny procesor Digic III, układ pomiaru ostrości z 19 punktami krzyżowymi i 26 polami wspomagającymi, podgląd na żywo na 3-calowym monitorze, opcjonalny transmiter WiFi i zdjęcia seryjne 5 kl/s. Zapowiadało się naprawdę interesująco. Dziś mamy okazję ocenić zdjęcia wykonane tym aparatem - co prawda na razie tylko oficjalne sample producenta, ale zawsze to coś.

fragment galerii ze zdjęciami przykładowymi wykonanymi lustrzanką Canon EOS-1Ds Mark III

Fotografie zamieszczone na japońskich stronach producenta zostały wykonane w trybie RAW. Pliki CR2 zostały następnie przekonwertowane do JPEG-ów za pomocą aplikacji RAW Image Task, która działa bardzo podobnie jak wewnętrzne oprogramowanie aparatu. Jak zauważył Rob Galbraith powinny więc odzwierciedlać jakość JPEG-ów bezpośrednio z aparatu - przy wykorzystaniu innego konwertera RAW z oryginałów powinno się udać wycisnąć znacznie więcej. Na razie udostępniono cztery zdjęcia wykonane w czułościach ISO 100 i 200. Zachęcamy do pobrania tutaj.

Jednocześnie na europejskich stronach producenta zamieszczono 38-stronicowy plik PDF z obszerną dokumentacją techniczną Canona EOS-1Ds Mark III, tzw. white paper. Można go pobrać tutaj (uwaga - bezpośredni link do pliku PDF).
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7