Canon EOS-1Ds Mark III - oficjalne sample i dokumentacja producenta

Na japońskich stronach Canona można znaleźć kilka oficjalnych zdjęć testowych wykonanych profesjonalną lustrzanką EOS-1Ds Mark III. Z kolei na stronach europejskich udostępniono do ściągnięcia obszerną dokumentację techniczną tego aparatu. Zachęcamy do pobrania!
Przypomnijmy, że Canon EOS-1Ds Mark III to zaprezentowana pod koniec sierpnia zawodowa lustrzanka wyposażona w matrycę o rekordowej w tym segmencie rozdzielczości 21,1 Mp efektywnych. Pozostałe najważniejsze dane to: podwójny procesor Digic III, układ pomiaru ostrości z 19 punktami krzyżowymi i 26 polami wspomagającymi, podgląd na żywo na 3-calowym monitorze, opcjonalny transmiter WiFi i zdjęcia seryjne 5 kl/s. Zapowiadało się naprawdę interesująco. Dziś mamy okazję ocenić zdjęcia wykonane tym aparatem - co prawda na razie tylko oficjalne sample producenta, ale zawsze to coś.

fragment galerii ze zdjęciami przykładowymi wykonanymi lustrzanką Canon EOS-1Ds Mark III

Fotografie zamieszczone na japońskich stronach producenta zostały wykonane w trybie RAW. Pliki CR2 zostały następnie przekonwertowane do JPEG-ów za pomocą aplikacji RAW Image Task, która działa bardzo podobnie jak wewnętrzne oprogramowanie aparatu. Jak zauważył Rob Galbraith powinny więc odzwierciedlać jakość JPEG-ów bezpośrednio z aparatu - przy wykorzystaniu innego konwertera RAW z oryginałów powinno się udać wycisnąć znacznie więcej. Na razie udostępniono cztery zdjęcia wykonane w czułościach ISO 100 i 200. Zachęcamy do pobrania tutaj.

Jednocześnie na europejskich stronach producenta zamieszczono 38-stronicowy plik PDF z obszerną dokumentacją techniczną Canona EOS-1Ds Mark III, tzw. white paper. Można go pobrać tutaj (uwaga - bezpośredni link do pliku PDF).
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0