Canon EOS-1Ds Mark III - oficjalne sample i dokumentacja producenta

Na japońskich stronach Canona można znaleźć kilka oficjalnych zdjęć testowych wykonanych profesjonalną lustrzanką EOS-1Ds Mark III. Z kolei na stronach europejskich udostępniono do ściągnięcia obszerną dokumentację techniczną tego aparatu. Zachęcamy do pobrania!
Przypomnijmy, że Canon EOS-1Ds Mark III to zaprezentowana pod koniec sierpnia zawodowa lustrzanka wyposażona w matrycę o rekordowej w tym segmencie rozdzielczości 21,1 Mp efektywnych. Pozostałe najważniejsze dane to: podwójny procesor Digic III, układ pomiaru ostrości z 19 punktami krzyżowymi i 26 polami wspomagającymi, podgląd na żywo na 3-calowym monitorze, opcjonalny transmiter WiFi i zdjęcia seryjne 5 kl/s. Zapowiadało się naprawdę interesująco. Dziś mamy okazję ocenić zdjęcia wykonane tym aparatem - co prawda na razie tylko oficjalne sample producenta, ale zawsze to coś.

fragment galerii ze zdjęciami przykładowymi wykonanymi lustrzanką Canon EOS-1Ds Mark III

Fotografie zamieszczone na japońskich stronach producenta zostały wykonane w trybie RAW. Pliki CR2 zostały następnie przekonwertowane do JPEG-ów za pomocą aplikacji RAW Image Task, która działa bardzo podobnie jak wewnętrzne oprogramowanie aparatu. Jak zauważył Rob Galbraith powinny więc odzwierciedlać jakość JPEG-ów bezpośrednio z aparatu - przy wykorzystaniu innego konwertera RAW z oryginałów powinno się udać wycisnąć znacznie więcej. Na razie udostępniono cztery zdjęcia wykonane w czułościach ISO 100 i 200. Zachęcamy do pobrania tutaj.

Jednocześnie na europejskich stronach producenta zamieszczono 38-stronicowy plik PDF z obszerną dokumentacją techniczną Canona EOS-1Ds Mark III, tzw. white paper. Można go pobrać tutaj (uwaga - bezpośredni link do pliku PDF).
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0