Sony Cyber-shot S800 - "eska" z zoomem 6x

0
Łukasz Kacperczyk
27 Kwiecień 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Sony zaprezentowało właśnie kolejnego członka rodziny Cyber-shot S. Model S800 wyróżnia się aż 6-krotnym zoomem optycznym (po raz pierwszy w tej linii) i maksymalną czułością odpowiadającą ISO 1250. Łatwą obsługę umożliwia przewodnik po funkcjach.
Wraz ze spadkiem cen cyfrówek i wzrostem wymagań użytkowników nawet modele z najniższej półki przeznaczone dla najmniej wymagających muszą oferować więcej niż tylko podstawowe funkcje i zgrzebny wygląd. Coraz częściej takie aparaty mają stylowe, metalowe obudowy, duże wyświetlacze LCD i obiektywy o zakresie wykraczającym poza podstawowe 3-krotne zbliżenie. Właśnie takie jest najnowsze dziecko Sony, model Cyber-shot S800.

Sony Cyber-shot S800

S800 został wyposażony w 6-krotny zoom optyczny marki Sony - znane z innych Cyber-shotów zeissy są zarezerwowane dla wyższych modeli. Zakres ogniskowych odpowiada przedziałowi 37-222 mm w małym obrazku. Zdjęcia rejestruje matryca Super HAD CCD w rozmiarze 1/1,8 cala. Ekran LCD o przekątnej 2,5 cala i rozdzielczości 230 tys. punktów służy zarówno do oglądania wykonanych ujęć, jak i kadrowania - już tylko nieliczne cyfrówki mają wizjery optyczne. Producent chwali się maksymalną czułością ISO 1250 (dotychczasowy rekord serii S to ISO 1000) i możliwością fotografowania w trybie makro już z odległości 2 cm od przedniej soczewki obiektywu.

Sony Cyber-shot S800

Aparat zapisuje pliki we wbudowanej pamięci (aż 54 MB) i na kartach Memory Stick Duo lub Memory Stick PRO Duo. Dostarczone w zestawie akumulatory niklowo-wodorkowe powinny wystarczyć na wykonanie do 390 zdjęć na jednym naładowaniu (pomiar według standardów CIPA). Producent chwali się łatwą obsługą, którą umożliwia przewodnik po funkcjach aparatu. Żeby praca z Cyber-shotem S800 była naprawdę bezproblemowa nie mogło oczywiście zabraknąć menu w języku polskim. Na razie nie udostępniono więcej danych technicznych opisywanego aparatu.

Sony Cyber-shot S800 trafi do sprzedaży w naszym kraju w czerwcu bieżącego roku i będzie kosztował ok. 1100 zł.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

APARAT CYBER-SHOT S800 - JESZCZE BARDZIEJ UDANE ZBLIŻENIA Z OBIEKTYWU Z ZOOMEM 6x

- Obiektyw z mocnym, 6-krotnym zoomem optycznym
- Efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela
- Przetwornik obrazu Super HAD CCD 1/1,8"
- Duża czułość: ISO 1250
- Wygodny przewodnik po funkcjach i przycisk bezpośredniego odtwarzania
- Metalowa obudowa
- Duży, 2,5-calowy ekran LCD (230 tys. punktów)
- Wydajny akumulator: do około 390 zdjęć**


Podobnie jak wszystkie aparaty z rodziny Sony Cyber-shot, nowy model S800 charakteryzuje się doskonałym wyglądem i imponującymi parametrami obrazu. Jego wyróżnikiem jest obiektyw z 6-krotnym zoomem optycznym, otwierający przed użytkownikiem nowe możliwości.

Ważące tylko 185 g (bez akumulatora i nośnika) urządzenie zwraca uwagę smukłą sylwetką i luksusową, wykonaną w całości z metalu obudową. Jest bardzo łatwe w obsłudze nawet dla osób, które nigdy przedtem nie miały w ręku aparatu cyfrowego.

Zmiennoogniskowy obiektyw z zoomem optycznym 6x oferuje największą wartość ze wszystkich kompaktowych modeli Cyber-shot. Co więcej, funkcja zoomu cyfrowego pozwala zwiększyć ją aż do 12x. Tryb makrofotografii umożliwia natomiast wykonywanie zdjęć małych elementów z odległości zaledwie 2 cm.

Doświadczeni fotoamatorzy docenią z pewnością walory przetwornika Super HAD CCD 1/1,8" o efektywnej rozdzielczości 8,1 megapiksela, z którego zdjęcia można z powodzeniem prezentować w formatach do A4 włącznie.

Wszyscy użytkownicy z zadowoleniem odnotują także dużą czułość aparatu, ułatwiającą rejestrowanie ruchomych obiektów i wykonywanie nieporuszonych zdjęć w słabym świetle, bez lampy błyskowej. Tryb dużej czułości ISO 1250 wybiera się pokrętłem sterującym.

Wykonane zdjęcia można oglądać na 2,5-calowym ekranie TFT LCD (230 tysięcy punktów). Dzięki temu doskonale widać każdy szczegół, a obraz ma duży kontrast i wiernie oddane barwy.

Łatwy i wygodny w użyciu przewodnik po funkcjach podpowiada użytkownikom optymalne tryby fotografowania w różnych warunkach. Informuje ile zdjęć zmieści się jeszcze w pamięci, i jaki rozmiar obrazu najlepiej wybrać, żeby zreprodukować fotografię w danym formacie.

Dostarczone akumulatory NiMH R6 wystarczają bez ładowania na wykonanie do 390 zdjęć**. Oznacza to możliwość wielogodzinnego fotografowania bez obawy o wyczerpanie się źródła energii.

Aparat ma dużą pamięć wewnętrzną o pojemności 54 MB, którą można łatwo powiększyć przez użycie dostępnej opcjonalnie karty Memory Stick Duo / Memory Stick PRO Duo.

Aparat S800 będzie dostępny od czerwca br. w cenie ok. 1 100 zł,-.

** Pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD.


Sony Cyber-shot S800

Sony Cyber-shot DSC-S800: najważniejsze cechy:
- Efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela
- Zoom optyczny 6x, zoom cyfrowy 12x, inteligentny zoom (Smart Zoom) do 30x
- Duża czułość ISO 1250 ułatwiająca wykonywanie ostrych zdjęć w słabym świetle
- Duży, 2,5-calowy ekran LCD (6,2 cm)
- Wykonana w całości z metalu srebrna obudowa i małe wymiary
- 54 MB wewnętrznej pamięci
- Obiektyw Sony
- Tryb makrofotografii 2 cm do zdjęć z małej odległości
- Łatwa obsługa i ekranowy przewodnik po funkcjach
- Tryb 16:9 do wyświetlania obrazu na telewizorze panoramicznym
- Tryb filmu (30 kl/s, z dźwiękiem)
- Interfejs PictBridge - podłączanie do drukarki bez użycia komputera
- Wydajny akumulator: do 390 zdjęć (pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD)
- 15 języków menu ekranowego: polski, angielski, czeski, duński, hiszpański, holenderski, fiński, francuski, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki, węgierski i włoski
- W komplecie 2 akumulatory NiMH, ładowarka, przewody AV i USB, pasek na przegub dłoni i oprogramowanie

Istnieje możliwość wprowadzenia zmian po ukazaniu się niniejszej informacji.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły