Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nikon Coolpix S50c - bezprzewodowy kieszonkowiec

0

Autor: Tomasz Gutkowski

20 Luty 2007
Artykuł na: 17-22 minuty
Kolejny aparat zaprezentowany dziś przez firmę Nikon to elegancki kompakt kieszonkowy Coolpix S50c. Poza wyrafinowaną linią wyróżniają go takie cechy jak 3-calowy wyświetlacz i komunikacja bezprzewodowa. Wewnątrz obudowy umieszczono obiektyw z 3-krotnym zoomem i stabilizacją obrazu oraz sensor CCD 7 Megapikseli.
Nikon Coolpix S50c

Zgodnie z obowiązującym w segmencie kompaktów kieszonkowych trendem Nikon Coolpix S50c łączy w sobie elegancję z praktycznymi rozwiązaniami. DO takich można zaliczyć optyczną stabilizację obrazu oraz komunikację bezprzewodową WiFi. Dzięki tej drugiej użytkownik może sprawnie kierować zdjęcia do wysyłki (z powiadomieniem zapisanych na liście odbiorców o pojawieniu się nowych plików) lub dodać do "banku online".

Aparat wyposażono w obiektyw "kątowy" (cokolwiek miałoby to znaczyć) o zakresie 38-114mm (dla standardu małoobrazkowego). Do dyspozycji jest kilkanaście programów tematycznych oraz funkcja BSS, dzięki której spośród serii zdjęć zostanie wybrane najlepsze. DO tego dochodzą atrakcje znane z wcześniejszych Coolpiksów: autofocus z rozpoznawaniem twarzy oraz funkcja D-Lighting rozjaśniająca selektywnie niedoświetlone partie obrazu.

Nikon Coolpix S50c

Inne funkcje, na które warto zwrócić uwagę to: czułość do ISO 1600, tryb makro z dystansem minimalnym 4 cm oraz rozbudowany tryb animacji poklatkowej. S50c wyposażony jest w 20 MB wbudowanej pamięci oraz akumulator litowo-jonowy. Posiada też polskie menu.

Więcej informacji w obszernym komunikacie prasowym producenta.

NazwaNikon Coolpix S50c
Typkompakt kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość7,2 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 7,4 Mp
Pamięć
 • 13 MB wbudowane
 • karty SD
Rozdzielczość
 • 3072 x 2304
 • 3072 x 1728 (16:9)
 • 2592 x 1944
 • 2048 x 1536
 • 1024 x 768
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG, film
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
Obiektyw
 • 3x Zoom-Nikkor
 • 38-114 mm (6,3-18,9 mm nominalnie)
 • zoom 3x
 • F3.3 - F4.2
 • 12 elementów w 9 grupach
Stabilizacja obrazuoptyczna VR
Zoom cyfrowy4x
PrzysłonaF3.3 - F4.2 (największy otwór)
Migawkab.d.
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • programy tematyczne (15)
 • BSS
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjib.d.
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościAF
Tryby pracy autofocusa
 • normalny: od 30 cm
 • makro: od 4 cm
 • AF z priorytetem twarzy
Manual focusb.d.
Blokada ostrościspust migawki do połowy
Podgląd głębibrak
Czułość
 • Auto (ISO 100 - 800)
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
 • ISO 1600
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmu
 • TV: 640 x 480, 30 kl/s, z dźwiękiem
 • 320 x 240, 30 kl/s, z dźwiękiem
 • 160 x 120, 15 kl/s, z dźwiękiem
 • film poklatkowy: 30 kl/s
 • animacja poklatkowa VGA, 5, 10 lub 15 kl/s
Monitor LCD
 • 3 cala TFT LCD
 • 230 tys punktów
 • powłoka przeciwodblaskowa
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana, zasięg: (W) 0,6-6,0 m, (T) 0,3-4,0 m
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówbrak
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjerbrak
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowatak
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalacztak
ZłączaUSB Hi-Speed, zasilanie sieciowe, IEEE 802
Pilotbrak
Zasilanie
 • litowo-jonowy akumulator EN-EL8
 • opcjonalny zasilacz EH-64
Wydajność zasilania (zdjęcia)230 zdjęć
Funkcje indywidualnebrak
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywutak
Obudowametal
Wymiary97,5 x 59 x 21 mm
Waga125 g bez baterii/akumulatorów i karty pamięci SD
Akcesoria
 • w zestawie: {LST
;opcjonalne: zasilacz EH-64, ładowarka MH-62}
OprogramowaniePictureProject
UwagiD-Lighting, polskie menu
Artykuł na Fotopolis5499

NIKON COOLPIX S50C

Wyjątkowa elegancja i przyjemność fotografowania - dzięki nowoczesnemu wzornictwu, opcjom wspomagającym wykonywanie zdjęć i atrakcyjnym funkcjom łączności bezprzewodowej

Warszawa, 20 lutego 2007 r.
- Firma Nikon Corporation ma zaszczyt przedstawić aparat COOLPIX S50c. Ten wyjątkowy, kompaktowy aparat cyfrowy o eleganckiej obudowie nawiązującej do motywu fali udostępnia cały szereg zaawansowanych funkcji i ułatwia prezentowanie udanych zdjęć innym osobom, a nawet umożliwia skorzystanie z zalet wbudowanej funkcji łączności bezprzewodowej.

Model COOLPIX S50c jest nie tylko wyposażony w znakomity przetwornik obrazu o rozdzielczości 7,2 mln efektywnych pikseli, która gwarantuje zachowanie ostrości zdjęć nawet po ich znacznym powiększeniu, ale zastosowano w nim ponadto specjalny, wbudowany obiektyw "kątowy" o zwartej konstrukcji z mechanizmem optycznej redukcji drgań. Dzięki połączeniu szerokiego zakresu ogniskowych, wynoszącego 38-114 mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego), z minimalnymi wymiarami, obiektyw Nikkor z 3-krotnym zoomem ułatwia komponowanie wszelkiego rodzaju ujęć: od bliskich zdjęć portretowych aż po rozległe krajobrazy.

Nikon Coolpix S50c

W kompaktowej, cienkiej obudowie modelu COOLPIX S50c udało się zmieścić niezwykle efektywny mechanizm redukcji drgań (Vibration Reduction, VR) z przesunięciem osi optycznej obiektywu, zapewniający wykonywanie ostrzejszych, bardziej udanych zdjęć. Poza tym wysoka czułość, sięgająca maksymalnie wartości ISO 1600, stwarza zupełnie nowe możliwości robienia wyrazistych, bardziej naturalnie wyglądających fotografii w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki dodatkowemu przyciskowi trybu redukcji drgań, który pozwala wyeliminować rozmycie obrazu poprzez jednoczesne zastosowanie redukcji drgań, trybu wysokiej czułości i funkcji Najlepsze zdjęcie BSS, aparat COOLPIX S50c rejestruje zdjęcia o lepszej stabilności, ostrości i jakości obrazu.

Wygodny przycisk do portretu zapewnia bezpośredni dostęp do trzech unikalnych funkcji opracowanych przez firmę Nikon, które umożliwiają polepszanie jakości zdjęć w aparacie: funkcja Priorytet autofokusa - twarz* automatycznie wykrywa zarysy twarzy w dowolnej części kadru i ustawia na nie ostrość, funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie eliminuje efekt powodowany czasem użyciem lampy błyskowej, a funkcja D-Lighting pozwala na skuteczne skorygowanie niedoświetlonych zdjęć lub wykonanych w sytuacji, gdy obiekt był fotografowany pod światło.

Dzięki zastosowanemu w modelu COOLPIX S50c dużemu, 3-calowemu monitorowi LCD o szerokim kącie oglądania komponowanie ujęć jest bardzo łatwą czynnością. Duża powierzchnia ekranu zwiększa ponadto komfort przeglądania zdjęć w dowolnych warunkach, a powłoka przeciwodblaskowa gwarantuje optymalną czytelność wyświetlanego obrazu - nawet przy bezpośrednim świetle słonecznym. Monitor sprawdza się również znakomicie przy korzystaniu z funkcji Pictmotion, która pozwala użytkownikowi na wybranie ulubionych zdjęć i filmów, a następnie połączenie ich z muzyką i efektami wizualnymi w celu stworzenia ciekawego pokazu multimedialnego. W związku z tym, że funkcja Pictmotion obsługuje teraz wyższą rozdzielczość (VGA), użytkownicy mogą wyświetlać filmy Pictmotion w dobrej jakości za pośrednictwem wyjścia sygnału telewizyjnego.

Wbudowana obsługa łączności bezprzewodowej Wi-Fi jeszcze bardziej uatrakcyjnia korzystanie z modelu COOLPIX S50c, umożliwiając dostęp do usług COOLPIX CONNECT firmy Nikon, które udostępniają dwie opcje. Bez konieczności używania komputera można za pomocą opcji "E-mail z inf. o zdjęciach" wysyłać pocztą elektroniczną powiadomienia do znajomych o udostępnieniu nowych zdjęć do pobrania i wyświetlania. Natomiast dzięki opcji "Bank zdjęć" można przesyłać na serwer dużą liczbę zdjęć na raz - zyskuje się w ten sposób kopie zapasowe zdjęć na wypadek zgubienia aparatu, które można następnie bezpiecznie odzyskać.

Podobnie jak w przypadku innych aparatów należących do niezwykle popularnej serii Nikon COOLPIX, do modelu COOLPIX S50c jest dołączone oprogramowanie PictureProject firmy Nikon. Jest ono bardzo wszechstronne, a zarazem łatwe w obsłudze, pozwalając na wygodne przesyłanie, porządkowanie i edytowanie zdjęć oraz prezentowanie ich rodzinie i znajomym.

* W niektórych warunkach fotografowania funkcja rozpoznawania twarzy może działać w ograniczony sposób.

Dostępność w sprzedaży: aparat pojawi się w sprzedaży w lutym 2007 roku.

Uwaga: Dane techniczne, wygląd, nazwa produktu, standardowe wyposażenie i dokładna data wprowadzenia do sprzedaży mogą być różne w różnych krajach.]

Nikon COOLPIX S50c - główne funkcje

Smukły, stylowy design

Atrakcyjna obudowa nawiązująca do motywu fali wyróżnia aparat COOLPIX S50c na tle konkurencji. Dzięki łagodnym łukom i pięknemu wykończeniu w kolorze srebrnym udało się połączyć ergonomię z wyrafinowanym wzornictwem.

Stabilizacja obrazu dzięki systemowi redukcji drgań (VR)

W aparacie COOLPIX S50c zastosowano specjalny, wbudowany obiektyw "kątowy" Nikkor o zwartej konstrukcji z 3-krotnym zoomem i mechanizmem optycznej redukcji drgań. Charakteryzując się zakresem ogniskowych wynoszącym 38-114 mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego), obiektyw ten nie tylko zapewnia dużą swobodę w komponowaniu ujęć, ale również eliminuje wpływ poruszeń aparatu, dzięki czemu można uzyskać czystszy, ostrzejszy obraz. Obraz na dużym monitorze LCD jest stabilizowany przez cały czas działania aparatu aż do chwili wyzwolenia migawki. System VR jest tak efektywny, że jego działanie przypomina robienie zdjęć
z czasem otwarcia migawki krótszym o trzy stopnie.

Usługi COOLPIX CONNECT i transfer bezprzewodowy

W aparacie COOLPIX S50c zastosowano wbudowany moduł łączności bezprzewodowej, który zapewnia obsługę protokołu IEEE 802.11b/g. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać ze znakomitych usług COOLPIX CONNECT firmy Nikon. Usługi te zawierają opcje "E-mail z inf. o zdjęciach" oraz "Bank zdjęć". Opcja "E-mail z inf. o zdjęciach" pozwala cieszyć się zdjęciami wraz z rodziną i przyjaciółmi dzięki możliwości bezprzewodowego pobrania zdjęć z aparatu COOLPIX S50c i przesłania na serwer firmy Nikon, a następnie wysłania wiadomości e-mail z informacją o adresie URL, pod którym zdjęcia są przechowywane. Adresaci mogą przeglądać zdjęcia, pobierać je lub wyświetlać jako pokaz slajdów. Opcja "Bank zdjęć" natomiast może automatycznie rozpocząć działanie, kiedy do aparatu jest podłączony zasilacz, lub może być obsługiwana ręcznie, ustanawiając bezprzewodowe połączenie z serwerem firmy Nikon, a następnie ładując bezpiecznie zdjęcia niezaładowane wcześniej.

Uwaga: Dostępne wersje kolorystyczne mogą się różnić w zależności od kraju lub regionu.

Nikon COOLPIX S50c - inne funkcje

- Niewielka masa, całkowicie kompaktowe wymiary
- Tryb redukcji drgań uaktywnia redukcję drgań, tryb wysokiej czułości i funkcję Najlepsze zdjęcie BSS w celu kompensacji drgań aparatu i ruchu fotografowanego obiektu
- Tryb wysokiej czułości optymalizuje czułość pod kątem zmniejszenia rozmycia obrazu
- Udoskonalony graficzny interfejs użytkownika współdziała z obrotowym wybierakiem wielofunkcyjnym w celu ułatwienia obsługi
- 15 programów tematycznych do wyboru
- Kilka trybów nagrywania filmów do wyboru
- Zgodność z kartami pamięci standardu SDHC
- Akumulator litowo-jonowy EN-EL8 zapewnia długi czas działania mimo niewielkich wymiarów
- Funkcja Animacji poklatkowej pozwala na łatwe tworzenie własnych filmów animowanych
- Funkcje Sortuj według daty i Kalendarz ułatwiają wyszukiwanie zapisanych zdjęć
- Złącze Hi-Speed USB umożliwia szybkie przesyłanie danych do komputera i innych urządzeń peryferyjnych
- Funkcja Najlepsze zdjęcie BSS automatycznie rozpoznaje i zapisuje jedno najostrzejsze zdjęcie spośród 10 kolejnych ujęć
- Fotografowanie w trybie Makro pozwala wykonywać zdjęcia z odległości nawet 4 cm od obiektu
- Menu dostępne w 20 wersjach językowych
- Pamięć wewnętrzna o pojemności około 13 MB
- Funkcja automatycznego obracania zdjęć dostosowuje zdjęcia do komfortowego oglądania na monitorze LCD
- 4-krotny zoom cyfrowy zwiększa swobodę kadrowania
- Zgodność ze standardami PictBridge i ImageLink

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
0
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
24
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)