Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nikon Coolpix S500 i Coolpix S200 - mały i mniejszy

0

Autor: Tomasz Gutkowski

20 Luty 2007
Artykuł na: 29-37 minut
Nikon zademonstrował dziś dwa aparaty kompaktowe, które - przynajmniej pod względem nazewnictwa - otwierają nowy rozdział w historii linii 'S'. Coolpix S200 i Coolpix S500 to kieszonkowe modele z matrycami 7,1 Mp i obiektywami o 3-krotnym zakresie ogniskowych. S500 oferuje przy tym wyższą czułość, optyczną redukcję drgań i szybszą pracę. Oba można pochwalić za nowoczesne wzornictwo.

Jedno-cyfrowa - jeśli nie liczyć Coolpiksa S10 - jak dotąd seria Coolpix 'S' wskoczyła dziś na nowy poziom. Trudno powiedzieć czy za pokazanymi przed PMA 2007 modelami Coolpix S200 i S500 stoi jakaś nowa filozofia, ale po wczytaniu się w informację prasową można doszukać się kilku nowych wątków.

Nikon Coolpix S500

Coolpix S500 nazwany jest tu najmniejszym i najszybszym aparatem na świecie. Jest to oczywiście język marketingowy, niemniej jednak suche liczby robią dobre wrażenie: wymiary obudowy to 88 x 51 x 22 mm (przy wadze 125 g). Natomiast czas reakcji migawki "przy ustawieniu priorytetu czasu reakcji" [cytat z informacji prasowej] to 0,005 s. Nikon dotychczas nie chwalił się tymi parametrami i najwyraźniej ma ochotę pokonkurować za takimi sprinterami jak Casio czy Ricoh.

Aparat wyposażony jest w obiektyw o efektywnym zakresie 35-105mm, który posiada system optycznej stabilizacji obrazu VR. Czułość maksymalna (z możliwością ręcznego wyboru) wynosi ISO 2000. Producent zachwala dedykowany przycisk do zdjęć portretowych, który uruchamia znaną już funkcję AF z priorytetem twarzy oraz cyfrową redukcję efektu "czerwonych oczu". Tak jak inne amatorskie Coolpiksy mamy tu kilkanaście programów tematycznych, funkcje BSS (automatyczny wybór najlepszego ujęcia w serii) oraz funkcję D-Lighting umożliwiającą wykonanie poprawnych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nikon Coolpix S200

Z kolei Nikon Coolpix S200 jest gorzej wyposażony, ale za to cieńszy - obudowa w najwęższym miejscu ma zaledwie 18,5 mm. Pozostałe właściwości to jakby okrojone cechy S500: redukcja drgań jest tylko cyfrowa, czułość maksymalna wynosi ISO 1000, a obiektyw jest "mniej szerokokątny" (38-114 mm). Nie znaczy to jednak, że jest to zły aparat! Z całą pewnością przypadnie do gustu osobom, które chcą nosić niepozorny sprzęt zawsze przy sobie, a 15 trybów tematycznych, przycisk "pomoc", polski menu, makro od 10 cm i inne cechy mogą dostarczyć sporo frajdy. Oba modele powinny wkrótce trafić na rynek.

Więcej informacji w poniższych komunikatach prasowych

NazwaNikon Coolpix S500
Typkompakt kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość7,1 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 7,4 Mp
Pamięć
 • 26 MB wbudowane
 • karty SD
Rozdzielczość
 • 3072 x 2304
 • 3072 x 1728 (16:9)
 • 2592 x 1944
 • 2048 x 1536
 • 1024 x 768
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG, film
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
Obiektyw
 • 3x Zoom-Nikkor
 • 35-105 mm (5,7-17,1 mm nominalnie)
 • zoom 3x
 • F2.8 - F4.7
 • 5 elementów w 5 grupach
Stabilizacja obrazuoptyczna VR
Zoom cyfrowy4x
PrzysłonaF2.8 - F4.7 (największy otwór)
Migawkab.d.
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • programy tematyczne
 • BSS
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjib.d.
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościAF
Tryby pracy autofocusa
 • normalny: od 50 cm
 • makro: od 15 cm
 • AF z priorytetem twarzy
Manual focusb.d.
Blokada ostrościspust migawki do połowy
Podgląd głębibrak
Czułość
 • Auto (ISO 50 - 1000)
 • ISO 50
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
 • ISO 1000
 • ISO 2000
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmu
 • TV: 640 x 480, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 320 x 240, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 160 x 120, 15 kl/s, z dźwiękiem
 • film poklatkowy: 30 kl/s
 • animacja poklatkowa VGA
Monitor LCD
 • 2,5 cala TFT LCD
 • 230 tys punktów
 • powłoka przeciwodblaskowa
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana, zasięg: (W) 0,5-7,5 m, (T) 0,5-4,0 m
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówbrak
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjerbrak
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowatak
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalacztak
ZłączaUSB, zasilanie sieciowe
Pilotbrak
Zasilanie
 • litowo-jonowy akumulator EN-EL10
 • opcjonalny zasilacz EH-62D
Wydajność zasilania (zdjęcia)230 zdjęć
Funkcje indywidualnebrak
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywutak
Obudowametal
Wymiary88 x 51 x 22 mm
Waga125 g bez baterii/akumulatorów i karty pamięci SD
Akcesoria
 • w zestawie: {LST
;opcjonalne: zasilacz EH-62D}
OprogramowaniePictureProject
UwagiD-Lighting, polskie menu
Artykuł na Fotopolis5498

NIKON COOLPIX S500

Najwyższa szybkość działania i elegancki, najmniejszy na świecie korpus

Warszawa, 20 lutego 2007 r.
- firma Nikon Corporation ma zaszczyt ogłosić wprowadzenie na rynek aparatu COOLPIX S500. Model ten łączy wyrafinowane wzornictwo i jakość konstrukcji z zaawansowanymi funkcjami i znakomitym działaniem. Aparat COOLPIX S500 zapewnia czystą przyjemność i na nowo definiuje, czym jest kompaktowy cyfrowy aparat fotograficzny.

Z rozdzielczością 7,1 mln efektywnych pikseli, wysokiej jakości systemem przetwarzania obrazu oraz dzięki obiektywowi Nikkor z 3-krotnym zoomem o zakresie ogniskowych 35-105 mm (odpowiednik kąta widzenia obiektywu do formatu 35 mm), aparat COOLPIX S500 pozwala znakomicie uchwycić wszystkie ujęcia - od rozległych pejzaży po portrety o rewelacyjnej jakości i naturalnych kolorach.

Firma Nikon wybrała stal nierdzewną jako elegancki materiał korpusu, podkreślając jej przywiązanie do jakości materiałów i mistrzostwa wykonania. Służy temu nie tylko budzący zaufanie metaliczny wygląd i wygodny, mocny uchwyt, ale także gustowny kontur i klasyczny wdzięk najbardziej kompaktowego wśród konkurencyjnych modeli*.

Nikon Coolpix S500

Takie samo zaangażowanie w osiągnięcie inżynieryjnej doskonałości można odnaleźć w smukłym kształcie obiektywu i w jego służącym do stabilizacji obrazu module optycznej redukcji drgań. W niektórych regionach aparat COOLPIX S500 będzie dostępny w kolorach czarnym i srebrnym.

Pod stylowym designem aparatu COOLPIX S500 kryje się technologia o wielkich możliwościach. Wszystkie funkcje zoptymalizowano tak, by działały bez opóźnienia, pozwalając użytkownikom utrwalać ważne momenty, gdy tylko się pojawią i czerpać z nich radość. Aparat COOLPIX S500 szczyci się na przykład zarówno najkrótszym na świecie czasem uruchamiania*, dzięki czemu monitor LCD jest gotowy do wyświetlania zdjęć już po mniej niż 0,8 s, jak i najkrótszym z istniejących opóźnieniem migawki*, wynoszącym zaledwie 0,005 s po ustawieniu priorytetu czasu reakcji.

Specjalnie zaprojektowany dla modelu COOLPIX S500 został nowy moduł redukcji drgań w obiektywie, który kompensuje poruszenia aparatu, by otrzymywane zdjęcia były bardziej ostre, nawet jeśli były robione w słabym oświetleniu. Zwiększona do wartości ISO 2000 czułość eliminuje ryzyko nieostrości w wypadku zdjęć robionych w słabym świetle lub zdjęć szybko poruszających się obiektów.

Aparat COOLPIX S500 jest dostarczany z oprogramowaniem PictureProject firmy Nikon. Jest ono bardzo wszechstronne, a zarazem niezwykle łatwe w obsłudze, pozwalając na komfortowe, efektywne porządkowanie i edytowanie zdjęć oraz prezentowanie ich rodzinie i znajomym.

Nikon Coolpix S500

*Modele wyposażone w moduł optycznej redukcji wibracji będą dostępne w sprzedaży od 20 lutego 2007.

Dostępność w sprzedaży: aparat pojawi się w sprzedaży w lutym 2007 roku.

Uwaga: Dane techniczne, wygląd, nazwa produktu, standardowe wyposażenie i dokładna data wprowadzenia do sprzedaży mogą być różne w różnych krajach.

Nikon COOLPIX S500 - główne funkcje

Stabilizacja obrazu dzięki systemowi redukcji drgań (VR)

W aparacie COOLPIX S500 zastosowano sprawdzoną technologię redukcji wibracji w obiektywie (VR, Vibration Reduction), pierwotnie zaprojektowaną do wymiennych obiektywów używanych w lustrzankach firmy Nikon. Opracowany przez firmę Nikon system redukcji wibracji pozwala na robienie zdjęcia przy czasie otwarcia migawki dłuższym nawet o 3 stopnie EV bez zamazania obrazu, pozwalając użytkownikom wyeliminować drgania aparatu i ustabilizować zdjęcia poruszających się obiektów. Funkcja redukcji wibracji, aktywna przez cały czas, gdy aparat COOLPIX S500 jest włączony, stabilizuje obraz wyświetlany na 2,5-calowym monitorze LCD wysokiej rozdzielczości, co ułatwia kadrowanie zdjęć i pozwala uchwycić każdą chwilę.

Czułość ISO 2000

Czułość może być ustawiana manualnie do wartości ISO 2000, co pozwala aparatowi dobrać krótsze czasy migawki i zapobiega zamazaniu zdjęć podczas fotografowania w słabym oświetleniu lub gdy obiekt się porusza. Nowy mechanizm przetwarzania obrazu ze skuteczniejszą redukcją szumów i zwiększonym współczynnikiem stosunku sygnału do szumu zapewnia lepszą jakość zdjęć nawet podczas fotografowania z wysoką czułością. W trybie wysokiej czułości aparat automatycznie dobiera wartość czułości w zakresie od ISO 50 do ISO 1600, aby zapewnić optymalną ekspozycję i bezproblemowe fotografowanie przy słabym oświetleniu.

Przycisk trybu redukcji drgań

Jedno naciśnięcie przycisku włącza tryb redukcji drgań pozwalający uzyskać lepsze zdjęcia w słabym świetle lub przy ustawieniu długich ogniskowych. W trybie wysokiej czułości optymalna czułość jest ustawiana automatycznie. Działa także tryb redukcji wibracji (VR), by zrobione zdjęcie było nieporuszone, natomiast funkcja wyboru najlepszego zdjęcia BSS wybiera i zapisuje najostrzejsze zdjęcie z serii zawierającej do 10 zdjęć.

Przycisk do portretu

Przycisk do portretu pozwala jeszcze łatwiej niż dotychczas uzyskać wspaniałe zdjęcia dzięki umożliwieniu dostępu do trzech innowacyjnych funkcji służących do korygowania zdjęć w aparacie. Funkcja Priorytet autofokusa - twarz* automatycznie wykrywa w kadrze zarysy twarzy fotografowanych osób i ustawia na nie ostrość, pozwalając za każdym razem uzyskać ostre i wyraźne zdjęcia. Redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie eliminuje irytujący efekt "czerwonych oczu", który występuje czasami przy fotografowaniu z użyciem lampy błyskowej. Dopełnieniem tego zestawu jest funkcja D-Lighting, którą można stosować w celu poprawiania zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod światło. Funkcja D-Lighting automatycznie sporządza kopię zdjęcia, cechującą się uwydatnieniem szczegółów na odpowiednich obszarach przy jednoczesnym pozostawieniu bez zmian obszarów o optymalnej ekspozycji.

* W niektórych warunkach fotografowania funkcja rozpoznawania twarzy może działać w ograniczony sposób.

Nikon COOLPIX S500 - inne funkcje

- Niewielka masa, całkowicie kompaktowe wymiary
- Wybór spośród 15 programów tematycznych
- Fotografowanie w trybie Makro pozwala wykonywać zdjęcia z odległości nawet 15 cm od obiektu
- Przycisk Pomoc pozwala wyświetlać proste objaśnienia funkcji dostępnych w menu głównym
- Przemyślane rozmieszczenie dużych przycisków sterowania i łatwy w obsłudze obrotowy wybierak wielofunkcyjny
- Menu dostępne w 20 językach
- Udoskonalony Graficzny interfejs użytkownika (GUI)
- Sortuj według daty
- Licznik daty
- Funkcja kalendarza
- Wybór spośród trybów filmowania
- Nowy litowo-jonowy akumulator EN-EL10 zapewnia wysoką wydajność w kompaktowych rozmiarach
- Funkcja strefy czasowej umożliwia ustawienie macierzystej strefy czasowej i nowej strefy czasowej, aby w prosty sposób posortować zdjęcia po powrocie z podróży
- Zgodność z kartami pamięci standardu SDHC
- Około 26 MB pamięci wewnętrznej
- Łącze USB pozwala na szybkie przesyłanie danych do komputera i innych urządzeń peryferyjnych
- Zgodność ze standardem PictBridge

NazwaNikon Coolpix S200
Typkompakt kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość7,1 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 7,4 Mp
Pamięć
 • 20 MB wbudowane
 • karty SD
Rozdzielczość
 • 3072 x 2304
 • 3072 x 1728 (16:9)
 • 2592 x 1944
 • 2048 x 1536
 • 1024 x 768
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG, film
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
Obiektyw
 • 3x Zoom-Nikkor
 • 38-114 mm (6,3-18,9 mm nominalnie)
 • zoom 3x
 • F3.1 - F5.9
 • 6 elementów w 5 grupach
Stabilizacja obrazucyfrowy VR
Zoom cyfrowy4x
PrzysłonaF3.1 - F5.9 (największy otwór)
Migawkab.d.
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • programy tematyczne
 • BSS
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjib.d.
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościAF
Tryby pracy autofocusa
 • normalny: od 60 cm
 • makro: od 10 cm
 • AF z priorytetem twarzy
Manual focusb.d.
Blokada ostrościspust migawki do połowy
Podgląd głębibrak
Czułość
 • Auto (ISO 50 - 800)
 • ISO 50
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
 • ISO 1000
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmu
 • TV: 640 x 480, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 320 x 240, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 160 x 120, 15 kl/s, z dźwiękiem
 • film poklatkowy: 30 kl/s
 • animacja poklatkowa VGA
Monitor LCD
 • 2,5 cala TFT LCD
 • 153 tys punktów
 • powłoka przeciwodblaskowa
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana, zasięg: (W) 0,6?5,4 m, (T) 0,6?2,8 m
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówbrak
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjerbrak
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowatak
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalacztak
ZłączaUSB, zasilanie sieciowe
Pilotbrak
Zasilanie
 • litowo-jonowy akumulator EN-EL10
 • opcjonalny zasilacz EH-62D
Wydajność zasilania (zdjęcia)230 zdjęć
Funkcje indywidualnebrak
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywutak
Obudowametal
Wymiary91,5 x 56,5 x 18,5 mm
Waga125 g bez baterii/akumulatorów i karty pamięci SD
Akcesoria
 • w zestawie: {LST
;opcjonalne: zasilacz EH-62D}
OprogramowaniePictureProject
UwagiD-Lighting, polskie menu
Artykuł na Fotopolis5498

NIKON COOLPIX S200

Stylowa obudowa i wysoka jakość wykonania zapewniają w każdym miejscu przyjemność z fotografii cyfrowej

Warszawa, 20 lutego 2007 r.
- Firma Nikon Corporation ma zaszczyt przedstawić aparat COOLPIX S200. Ten nowy, kompaktowy aparat cyfrowy charakteryzuje się eleganckim wyglądem obudowy o wyjątkowo niewielkiej grubości, rozbudowaną funkcjonalnością i wysoką jakością obrazu, a zarazem jest na tyle łatwy w obsłudze, by każdy mógł za jego pomocą wykonywać udane zdjęcia.

Nikon Coolpix S200

Dzięki temu, że mnogość zaawansowanych funkcji udało się zmieścić w wygodnej, supercienkiej obudowie aluminiowej o grubości zaledwie 18,5 mm*, model COOLPIX S200 łączy klasyczne wzornictwo aparatów fotograficznych z wyrafinowaną stylistyką. Wysoką jakość materiałów, z jakich został on wykonany, można zauważyć natychmiast po wzięciu go do ręki.

Ze względu na zastosowanie przetwornika obrazu o rozdzielczości 7,1 mln efektywnych pikseli i obiektywu Nikkor z 3-krotnym zoomem o zakresie ogniskowych 38-114 mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego), aparat COOLPIX S200 pozwala wykonywać dowolne rodzaje ujęć: od rozległych krajobrazów po bliskie zdjęcia portretowe, gwarantując w każdym przypadku wyjątkową przejrzystość obrazu i naturalność barw. Elektroniczna redukcja drgań (Vibration Reduction, VR) kompensuje poruszenia aparatu i niestabilnych obiektów w celu zwiększenia ostrości zdjęć.

Tryb redukcji drgań zwiększa przyjemność fotografowania bez potrzeby troszczenia się o możliwą utratę jakości. Automatycznie włącza elektroniczną redukcję drgań, ustawia optymalną czułość w celu wyeliminowania rozmycia obrazu oraz aktywuje funkcję Najlepsze zdjęcie BSS, która pozwala wybrać i zapisać najostrzejsze zdjęcie spośród serii maksymalnie 10 fotografii wykonywanych po jednokrotnym naciśnięciu spustu migawki. Ponadto tryb wysokiej czułości umożliwia pełne korzystanie z szerokiego zakresu czułości aparatu, ponieważ automatycznie dobiera optymalne ustawienie o maksymalnej wartości ISO 1000, co stanowi duże udogodnienie przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów lub wykonywaniu zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

Zastosowany w modelu COOLPIX S200 2,5-calowy monitor LCD o 230 tys. punktów z powłoką przeciwodblaskową zapewnia komfortową obsługę, nawet przy silnym świetle słonecznym. Nowy interfejs menu, w którym udanie posłużono się ilustrowanymi oknami dialogowymi pomocy, znacznie upraszcza poruszanie się, wybieranie trybów i pokrewne czynności, a ponadto zapewnia łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji służących do dowolnego ulepszania i korygowania fotografii. Dotyczy to m.in. trzech nowatorskich funkcji opracowanych przez firmę Nikon, które pozwalają optymalizować fotografie bezpośrednio w aparacie: Priorytet autofokusa - twarz, Redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie i D-Lighting.

Nikon Coolpix S200

W zestawie z aparatem COOLPIX S200 jest dostarczane uzupełniające oprogramowanie PictureProject firmy Nikon. Jest ono bardzo wszechstronne, a zarazem niezwykle łatwe w obsłudze, pozwalając na komfortowe, efektywne porządkowanie i edytowanie zdjęć oraz prezentowanie ich rodzinie i znajomym.

*Grubość wynosi 18,5 mm w najcieńszym miejscu aparatu.

Dostępność w sprzedaży: aparat pojawi się w sprzedaży w lutym 2007 roku.

Uwaga: Dane techniczne, wygląd, nazwa produktu, standardowe wyposażenie i dokładna data wprowadzenia do sprzedaży mogą być różne w różnych krajach.

Nikon COOLPIX S200 - główne funkcje

Mechanizm stabilizacji obrazu VR

Aparat COOLPIX S200 wyposażono w funkcję elektronicznej redukcji drgań (Vibration Reduction, VR), która umożliwia przeciwdziałanie skutkom poruszenia aparatu w celu uzyskania zdjęć o zadowalającej ostrości. Pobierając dane z wbudowanego czujnika prędkości kątowej, system ten wykonuje przetwarzanie obrazu w aparacie, aby wyeliminować rozmycie obrazu z poruszonych zdjęć. Elektroniczna redukcja drgań jest również stosowana w trybie redukcji drgań, zapewniając czystszy, bardziej stabilny obraz w rozmaitych warunkach fotografowania.

Czułość ISO 1000

Czułość można ustawiać manualnie w zakresie aż do ISO 1000. Pozwala to używać krótszych czasów otwarcia migawki w celu zapobiegania rozmyciu obrazu przy fotografowaniu poruszających się obiektów lub wykonywaniu zdjęć w słabo oświetlonych miejscach. Nowy mechanizm przetwarzania obrazu o rozbudowanej redukcji szumów i lepszym stosunku sygnału do szumu gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości obrazu i pozwala stosować dużą wartość czułości. W trybie wysokiej czułości aparat automatycznie dobiera wartość czułości w zakresie od ISO 50 do ISO 1000, aby zapewnić optymalną ekspozycję i bezproblemowe fotografowanie przy słabym oświetleniu.

Nikon Coolpix S200

Nowatorskie funkcje korekcji obrazu w aparacie, opracowane przez firmę Nikon

Model COOLPIX S200 wyposażono w trzy nowatorskie funkcje, które umożliwiają rzeczywiste poprawianie jakości zdjęć w aparacie. Funkcja Priorytet autofokusa - twarz* automatycznie wykrywa w kadrze zarysy twarzy fotografowanych osób i ustawia na nie ostrość, pozwalając za każdym razem uzyskać ostre i wyraźne zdjęcia. Redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie eliminuje irytujący efekt "czerwonych oczu", który występuje czasami przy fotografowaniu z użyciem lampy błyskowej. Dopełnieniem tego zestawu jest funkcja D-Lighting, którą można stosować w celu poprawiania zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod światło. Funkcja D-Lighting automatycznie sporządza kopię zdjęcia, cechującą się uwydatnieniem szczegółów na odpowiednich obszarach przy jednoczesnym pozostawieniu bez zmian obszarów o optymalnej ekspozycji.

* W niektórych warunkach fotografowania funkcja rozpoznawania twarzy może działać w ograniczony sposób.

Nikon COOLPIX S200 - inne funkcje

Lekka obudowa o niewielkich wymiarach

- 15 programów tematycznych do wyboru
- Fotografowanie w trybie Makro pozwala wykonywać zdjęcia z odległości nawet 10 cm od obiektu
- Przycisk Pomoc pozwala wyświetlać proste objaśnienia funkcji dostępnych w menu głównym
- Duże przyciski sterujące, m.in. przycisk zoomu, są ergonomicznie rozmieszczone w celu ułatwienia obsługi
- Menu dostępne w 20 wersjach językowych
- Funkcja wyszukiwania według daty
- Licznik daty
- Funkcja Kalendarz ułatwia wyszukiwanie zapisanych zdjęć
- Kilka trybów nagrywania filmów do wyboru
- Nowy akumulator litowo-jonowy EN-EL10 zapewnia długi czas działania mimo niewielkich wymiarów
- Funkcja strefy czasowej umożliwia ustawienie macierzystej strefy czasowej i nowej strefy czasowej, aby w prosty sposób posortować zdjęcia po powrocie z podróży
- Zgodność z kartami pamięci SDHC
- Pamięć wewnętrzna o pojemności około 20 MB
- Złącze USB umożliwia szybkie przesyłanie danych do komputera i innych urządzeń peryferyjnych
- Zgodność ze standardem PictBridge

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)