Nikon Coolpix S500 i Coolpix S200 - mały i mniejszy

0
Tomasz Gutkowski
20 Luty 2007
Artykuł na: 23-28 minut
Nikon zademonstrował dziś dwa aparaty kompaktowe, które - przynajmniej pod względem nazewnictwa - otwierają nowy rozdział w historii linii 'S'. Coolpix S200 i Coolpix S500 to kieszonkowe modele z matrycami 7,1 Mp i obiektywami o 3-krotnym zakresie ogniskowych. S500 oferuje przy tym wyższą czułość, optyczną redukcję drgań i szybszą pracę. Oba można pochwalić za nowoczesne wzornictwo.
Jedno-cyfrowa - jeśli nie liczyć Coolpiksa S10 - jak dotąd seria Coolpix 'S' wskoczyła dziś na nowy poziom. Trudno powiedzieć czy za pokazanymi przed PMA 2007 modelami Coolpix S200 i S500 stoi jakaś nowa filozofia, ale po wczytaniu się w informację prasową można doszukać się kilku nowych wątków.

Nikon Coolpix S500

Coolpix S500 nazwany jest tu najmniejszym i najszybszym aparatem na świecie. Jest to oczywiście język marketingowy, niemniej jednak suche liczby robią dobre wrażenie: wymiary obudowy to 88 x 51 x 22 mm (przy wadze 125 g). Natomiast czas reakcji migawki "przy ustawieniu priorytetu czasu reakcji" [cytat z informacji prasowej] to 0,005 s. Nikon dotychczas nie chwalił się tymi parametrami i najwyraźniej ma ochotę pokonkurować za takimi sprinterami jak Casio czy Ricoh.

Aparat wyposażony jest w obiektyw o efektywnym zakresie 35-105mm, który posiada system optycznej stabilizacji obrazu VR. Czułość maksymalna (z możliwością ręcznego wyboru) wynosi ISO 2000. Producent zachwala dedykowany przycisk do zdjęć portretowych, który uruchamia znaną już funkcję AF z priorytetem twarzy oraz cyfrową redukcję efektu "czerwonych oczu". Tak jak inne amatorskie Coolpiksy mamy tu kilkanaście programów tematycznych, funkcje BSS (automatyczny wybór najlepszego ujęcia w serii) oraz funkcję D-Lighting umożliwiającą wykonanie poprawnych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Nikon Coolpix S200

Z kolei Nikon Coolpix S200 jest gorzej wyposażony, ale za to cieńszy - obudowa w najwęższym miejscu ma zaledwie 18,5 mm. Pozostałe właściwości to jakby okrojone cechy S500: redukcja drgań jest tylko cyfrowa, czułość maksymalna wynosi ISO 1000, a obiektyw jest "mniej szerokokątny" (38-114 mm). Nie znaczy to jednak, że jest to zły aparat! Z całą pewnością przypadnie do gustu osobom, które chcą nosić niepozorny sprzęt zawsze przy sobie, a 15 trybów tematycznych, przycisk "pomoc", polski menu, makro od 10 cm i inne cechy mogą dostarczyć sporo frajdy. Oba modele powinny wkrótce trafić na rynek.

Więcej informacji w poniższych komunikatach prasowych


NazwaNikon Coolpix S500
Typkompakt kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość7,1 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 7,4 Mp
Pamięć
 • 26 MB wbudowane
 • karty SD
Rozdzielczość
 • 3072 x 2304
 • 3072 x 1728 (16:9)
 • 2592 x 1944
 • 2048 x 1536
 • 1024 x 768
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG, film
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
Obiektyw
 • 3x Zoom-Nikkor
 • 35-105 mm (5,7-17,1 mm nominalnie)
 • zoom 3x
 • F2.8 - F4.7
 • 5 elementów w 5 grupach
Stabilizacja obrazuoptyczna VR
Zoom cyfrowy4x
PrzysłonaF2.8 - F4.7 (największy otwór)
Migawkab.d.
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • programy tematyczne
 • BSS
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjib.d.
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościAF
Tryby pracy autofocusa
 • normalny: od 50 cm
 • makro: od 15 cm
 • AF z priorytetem twarzy
Manual focusb.d.
Blokada ostrościspust migawki do połowy
Podgląd głębibrak
Czułość
 • Auto (ISO 50 - 1000)
 • ISO 50
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
 • ISO 1000
 • ISO 2000
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmu
 • TV: 640 x 480, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 320 x 240, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 160 x 120, 15 kl/s, z dźwiękiem
 • film poklatkowy: 30 kl/s
 • animacja poklatkowa VGA
Monitor LCD
 • 2,5 cala TFT LCD
 • 230 tys punktów
 • powłoka przeciwodblaskowa
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana, zasięg: (W) 0,5-7,5 m, (T) 0,5-4,0 m
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówbrak
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjerbrak
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowatak
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalacztak
ZłączaUSB, zasilanie sieciowe
Pilotbrak
Zasilanie
 • litowo-jonowy akumulator EN-EL10
 • opcjonalny zasilacz EH-62D
Wydajność zasilania (zdjęcia)230 zdjęć
Funkcje indywidualnebrak
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywutak
Obudowametal
Wymiary88 x 51 x 22 mm
Waga125 g bez baterii/akumulatorów i karty pamięci SD
Akcesoria
 • w zestawie: {LST
;opcjonalne: zasilacz EH-62D}
OprogramowaniePictureProject
UwagiD-Lighting, polskie menu
Artykuł na Fotopolis5498


NIKON COOLPIX S500

Najwyższa szybkość działania i elegancki, najmniejszy na świecie korpus

Warszawa, 20 lutego 2007 r.
- firma Nikon Corporation ma zaszczyt ogłosić wprowadzenie na rynek aparatu COOLPIX S500. Model ten łączy wyrafinowane wzornictwo i jakość konstrukcji z zaawansowanymi funkcjami i znakomitym działaniem. Aparat COOLPIX S500 zapewnia czystą przyjemność i na nowo definiuje, czym jest kompaktowy cyfrowy aparat fotograficzny.

Z rozdzielczością 7,1 mln efektywnych pikseli, wysokiej jakości systemem przetwarzania obrazu oraz dzięki obiektywowi Nikkor z 3-krotnym zoomem o zakresie ogniskowych 35-105 mm (odpowiednik kąta widzenia obiektywu do formatu 35 mm), aparat COOLPIX S500 pozwala znakomicie uchwycić wszystkie ujęcia - od rozległych pejzaży po portrety o rewelacyjnej jakości i naturalnych kolorach.

Firma Nikon wybrała stal nierdzewną jako elegancki materiał korpusu, podkreślając jej przywiązanie do jakości materiałów i mistrzostwa wykonania. Służy temu nie tylko budzący zaufanie metaliczny wygląd i wygodny, mocny uchwyt, ale także gustowny kontur i klasyczny wdzięk najbardziej kompaktowego wśród konkurencyjnych modeli*.


Nikon Coolpix S500

Takie samo zaangażowanie w osiągnięcie inżynieryjnej doskonałości można odnaleźć w smukłym kształcie obiektywu i w jego służącym do stabilizacji obrazu module optycznej redukcji drgań. W niektórych regionach aparat COOLPIX S500 będzie dostępny w kolorach czarnym i srebrnym.

Pod stylowym designem aparatu COOLPIX S500 kryje się technologia o wielkich możliwościach. Wszystkie funkcje zoptymalizowano tak, by działały bez opóźnienia, pozwalając użytkownikom utrwalać ważne momenty, gdy tylko się pojawią i czerpać z nich radość. Aparat COOLPIX S500 szczyci się na przykład zarówno najkrótszym na świecie czasem uruchamiania*, dzięki czemu monitor LCD jest gotowy do wyświetlania zdjęć już po mniej niż 0,8 s, jak i najkrótszym z istniejących opóźnieniem migawki*, wynoszącym zaledwie 0,005 s po ustawieniu priorytetu czasu reakcji.

Specjalnie zaprojektowany dla modelu COOLPIX S500 został nowy moduł redukcji drgań w obiektywie, który kompensuje poruszenia aparatu, by otrzymywane zdjęcia były bardziej ostre, nawet jeśli były robione w słabym oświetleniu. Zwiększona do wartości ISO 2000 czułość eliminuje ryzyko nieostrości w wypadku zdjęć robionych w słabym świetle lub zdjęć szybko poruszających się obiektów.

Aparat COOLPIX S500 jest dostarczany z oprogramowaniem PictureProject firmy Nikon. Jest ono bardzo wszechstronne, a zarazem niezwykle łatwe w obsłudze, pozwalając na komfortowe, efektywne porządkowanie i edytowanie zdjęć oraz prezentowanie ich rodzinie i znajomym.


Nikon Coolpix S500

*Modele wyposażone w moduł optycznej redukcji wibracji będą dostępne w sprzedaży od 20 lutego 2007.

Dostępność w sprzedaży: aparat pojawi się w sprzedaży w lutym 2007 roku.

Uwaga: Dane techniczne, wygląd, nazwa produktu, standardowe wyposażenie i dokładna data wprowadzenia do sprzedaży mogą być różne w różnych krajach.

Nikon COOLPIX S500 - główne funkcje

Stabilizacja obrazu dzięki systemowi redukcji drgań (VR)

W aparacie COOLPIX S500 zastosowano sprawdzoną technologię redukcji wibracji w obiektywie (VR, Vibration Reduction), pierwotnie zaprojektowaną do wymiennych obiektywów używanych w lustrzankach firmy Nikon. Opracowany przez firmę Nikon system redukcji wibracji pozwala na robienie zdjęcia przy czasie otwarcia migawki dłuższym nawet o 3 stopnie EV bez zamazania obrazu, pozwalając użytkownikom wyeliminować drgania aparatu i ustabilizować zdjęcia poruszających się obiektów. Funkcja redukcji wibracji, aktywna przez cały czas, gdy aparat COOLPIX S500 jest włączony, stabilizuje obraz wyświetlany na 2,5-calowym monitorze LCD wysokiej rozdzielczości, co ułatwia kadrowanie zdjęć i pozwala uchwycić każdą chwilę.

Czułość ISO 2000
Czułość może być ustawiana manualnie do wartości ISO 2000, co pozwala aparatowi dobrać krótsze czasy migawki i zapobiega zamazaniu zdjęć podczas fotografowania w słabym oświetleniu lub gdy obiekt się porusza. Nowy mechanizm przetwarzania obrazu ze skuteczniejszą redukcją szumów i zwiększonym współczynnikiem stosunku sygnału do szumu zapewnia lepszą jakość zdjęć nawet podczas fotografowania z wysoką czułością. W trybie wysokiej czułości aparat automatycznie dobiera wartość czułości w zakresie od ISO 50 do ISO 1600, aby zapewnić optymalną ekspozycję i bezproblemowe fotografowanie przy słabym oświetleniu.

Przycisk trybu redukcji drgań
Jedno naciśnięcie przycisku włącza tryb redukcji drgań pozwalający uzyskać lepsze zdjęcia w słabym świetle lub przy ustawieniu długich ogniskowych. W trybie wysokiej czułości optymalna czułość jest ustawiana automatycznie. Działa także tryb redukcji wibracji (VR), by zrobione zdjęcie było nieporuszone, natomiast funkcja wyboru najlepszego zdjęcia BSS wybiera i zapisuje najostrzejsze zdjęcie z serii zawierającej do 10 zdjęć.

Przycisk do portretu
Przycisk do portretu pozwala jeszcze łatwiej niż dotychczas uzyskać wspaniałe zdjęcia dzięki umożliwieniu dostępu do trzech innowacyjnych funkcji służących do korygowania zdjęć w aparacie. Funkcja Priorytet autofokusa - twarz* automatycznie wykrywa w kadrze zarysy twarzy fotografowanych osób i ustawia na nie ostrość, pozwalając za każdym razem uzyskać ostre i wyraźne zdjęcia. Redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie eliminuje irytujący efekt "czerwonych oczu", który występuje czasami przy fotografowaniu z użyciem lampy błyskowej. Dopełnieniem tego zestawu jest funkcja D-Lighting, którą można stosować w celu poprawiania zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod światło. Funkcja D-Lighting automatycznie sporządza kopię zdjęcia, cechującą się uwydatnieniem szczegółów na odpowiednich obszarach przy jednoczesnym pozostawieniu bez zmian obszarów o optymalnej ekspozycji.

* W niektórych warunkach fotografowania funkcja rozpoznawania twarzy może działać w ograniczony sposób.


Nikon COOLPIX S500 - inne funkcje
- Niewielka masa, całkowicie kompaktowe wymiary
- Wybór spośród 15 programów tematycznych
- Fotografowanie w trybie Makro pozwala wykonywać zdjęcia z odległości nawet 15 cm od obiektu
- Przycisk Pomoc pozwala wyświetlać proste objaśnienia funkcji dostępnych w menu głównym
- Przemyślane rozmieszczenie dużych przycisków sterowania i łatwy w obsłudze obrotowy wybierak wielofunkcyjny
- Menu dostępne w 20 językach
- Udoskonalony Graficzny interfejs użytkownika (GUI)
- Sortuj według daty
- Licznik daty
- Funkcja kalendarza
- Wybór spośród trybów filmowania
- Nowy litowo-jonowy akumulator EN-EL10 zapewnia wysoką wydajność w kompaktowych rozmiarach
- Funkcja strefy czasowej umożliwia ustawienie macierzystej strefy czasowej i nowej strefy czasowej, aby w prosty sposób posortować zdjęcia po powrocie z podróży
- Zgodność z kartami pamięci standardu SDHC
- Około 26 MB pamięci wewnętrznej
- Łącze USB pozwala na szybkie przesyłanie danych do komputera i innych urządzeń peryferyjnych
- Zgodność ze standardem PictBridge
NazwaNikon Coolpix S200
Typkompakt kieszonkowy
Efektywna rozdzielczość7,1 Mp
Sensor
 • 1/2,5 cala CCD
 • 7,4 Mp
Pamięć
 • 20 MB wbudowane
 • karty SD
Rozdzielczość
 • 3072 x 2304
 • 3072 x 1728 (16:9)
 • 2592 x 1944
 • 2048 x 1536
 • 1024 x 768
 • 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG, film
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
Obiektyw
 • 3x Zoom-Nikkor
 • 38-114 mm (6,3-18,9 mm nominalnie)
 • zoom 3x
 • F3.1 - F5.9
 • 6 elementów w 5 grupach
Stabilizacja obrazucyfrowy VR
Zoom cyfrowy4x
PrzysłonaF3.1 - F5.9 (największy otwór)
Migawkab.d.
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • programy tematyczne
 • BSS
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjib.d.
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościAF
Tryby pracy autofocusa
 • normalny: od 60 cm
 • makro: od 10 cm
 • AF z priorytetem twarzy
Manual focusb.d.
Blokada ostrościspust migawki do połowy
Podgląd głębibrak
Czułość
 • Auto (ISO 50 - 800)
 • ISO 50
 • ISO 100
 • ISO 200
 • ISO 400
 • ISO 800
 • ISO 1000
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmu
 • TV: 640 x 480, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 320 x 240, 30/15 kl/s, z dźwiękiem
 • 160 x 120, 15 kl/s, z dźwiękiem
 • film poklatkowy: 30 kl/s
 • animacja poklatkowa VGA
Monitor LCD
 • 2,5 cala TFT LCD
 • 153 tys punktów
 • powłoka przeciwodblaskowa
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana, zasięg: (W) 0,6?5,4 m, (T) 0,6?2,8 m
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówbrak
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjerbrak
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowatak
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalacztak
ZłączaUSB, zasilanie sieciowe
Pilotbrak
Zasilanie
 • litowo-jonowy akumulator EN-EL10
 • opcjonalny zasilacz EH-62D
Wydajność zasilania (zdjęcia)230 zdjęć
Funkcje indywidualnebrak
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywutak
Obudowametal
Wymiary91,5 x 56,5 x 18,5 mm
Waga125 g bez baterii/akumulatorów i karty pamięci SD
Akcesoria
 • w zestawie: {LST
;opcjonalne: zasilacz EH-62D}
OprogramowaniePictureProject
UwagiD-Lighting, polskie menu
Artykuł na Fotopolis5498


NIKON COOLPIX S200

Stylowa obudowa i wysoka jakość wykonania zapewniają w każdym miejscu przyjemność z fotografii cyfrowej

Warszawa, 20 lutego 2007 r.
- Firma Nikon Corporation ma zaszczyt przedstawić aparat COOLPIX S200. Ten nowy, kompaktowy aparat cyfrowy charakteryzuje się eleganckim wyglądem obudowy o wyjątkowo niewielkiej grubości, rozbudowaną funkcjonalnością i wysoką jakością obrazu, a zarazem jest na tyle łatwy w obsłudze, by każdy mógł za jego pomocą wykonywać udane zdjęcia.

Nikon Coolpix S200

Dzięki temu, że mnogość zaawansowanych funkcji udało się zmieścić w wygodnej, supercienkiej obudowie aluminiowej o grubości zaledwie 18,5 mm*, model COOLPIX S200 łączy klasyczne wzornictwo aparatów fotograficznych z wyrafinowaną stylistyką. Wysoką jakość materiałów, z jakich został on wykonany, można zauważyć natychmiast po wzięciu go do ręki.

Ze względu na zastosowanie przetwornika obrazu o rozdzielczości 7,1 mln efektywnych pikseli i obiektywu Nikkor z 3-krotnym zoomem o zakresie ogniskowych 38-114 mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego), aparat COOLPIX S200 pozwala wykonywać dowolne rodzaje ujęć: od rozległych krajobrazów po bliskie zdjęcia portretowe, gwarantując w każdym przypadku wyjątkową przejrzystość obrazu i naturalność barw. Elektroniczna redukcja drgań (Vibration Reduction, VR) kompensuje poruszenia aparatu i niestabilnych obiektów w celu zwiększenia ostrości zdjęć.

Tryb redukcji drgań zwiększa przyjemność fotografowania bez potrzeby troszczenia się o możliwą utratę jakości. Automatycznie włącza elektroniczną redukcję drgań, ustawia optymalną czułość w celu wyeliminowania rozmycia obrazu oraz aktywuje funkcję Najlepsze zdjęcie BSS, która pozwala wybrać i zapisać najostrzejsze zdjęcie spośród serii maksymalnie 10 fotografii wykonywanych po jednokrotnym naciśnięciu spustu migawki. Ponadto tryb wysokiej czułości umożliwia pełne korzystanie z szerokiego zakresu czułości aparatu, ponieważ automatycznie dobiera optymalne ustawienie o maksymalnej wartości ISO 1000, co stanowi duże udogodnienie przy fotografowaniu szybko poruszających się obiektów lub wykonywaniu zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

Zastosowany w modelu COOLPIX S200 2,5-calowy monitor LCD o 230 tys. punktów z powłoką przeciwodblaskową zapewnia komfortową obsługę, nawet przy silnym świetle słonecznym. Nowy interfejs menu, w którym udanie posłużono się ilustrowanymi oknami dialogowymi pomocy, znacznie upraszcza poruszanie się, wybieranie trybów i pokrewne czynności, a ponadto zapewnia łatwy dostęp do zaawansowanych funkcji służących do dowolnego ulepszania i korygowania fotografii. Dotyczy to m.in. trzech nowatorskich funkcji opracowanych przez firmę Nikon, które pozwalają optymalizować fotografie bezpośrednio w aparacie: Priorytet autofokusa - twarz, Redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie i D-Lighting.


Nikon Coolpix S200

W zestawie z aparatem COOLPIX S200 jest dostarczane uzupełniające oprogramowanie PictureProject firmy Nikon. Jest ono bardzo wszechstronne, a zarazem niezwykle łatwe w obsłudze, pozwalając na komfortowe, efektywne porządkowanie i edytowanie zdjęć oraz prezentowanie ich rodzinie i znajomym.

*Grubość wynosi 18,5 mm w najcieńszym miejscu aparatu.


Dostępność w sprzedaży: aparat pojawi się w sprzedaży w lutym 2007 roku.

Uwaga: Dane techniczne, wygląd, nazwa produktu, standardowe wyposażenie i dokładna data wprowadzenia do sprzedaży mogą być różne w różnych krajach.

Nikon COOLPIX S200 - główne funkcje

Mechanizm stabilizacji obrazu VR

Aparat COOLPIX S200 wyposażono w funkcję elektronicznej redukcji drgań (Vibration Reduction, VR), która umożliwia przeciwdziałanie skutkom poruszenia aparatu w celu uzyskania zdjęć o zadowalającej ostrości. Pobierając dane z wbudowanego czujnika prędkości kątowej, system ten wykonuje przetwarzanie obrazu w aparacie, aby wyeliminować rozmycie obrazu z poruszonych zdjęć. Elektroniczna redukcja drgań jest również stosowana w trybie redukcji drgań, zapewniając czystszy, bardziej stabilny obraz w rozmaitych warunkach fotografowania.

Czułość ISO 1000
Czułość można ustawiać manualnie w zakresie aż do ISO 1000. Pozwala to używać krótszych czasów otwarcia migawki w celu zapobiegania rozmyciu obrazu przy fotografowaniu poruszających się obiektów lub wykonywaniu zdjęć w słabo oświetlonych miejscach. Nowy mechanizm przetwarzania obrazu o rozbudowanej redukcji szumów i lepszym stosunku sygnału do szumu gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości obrazu i pozwala stosować dużą wartość czułości. W trybie wysokiej czułości aparat automatycznie dobiera wartość czułości w zakresie od ISO 50 do ISO 1000, aby zapewnić optymalną ekspozycję i bezproblemowe fotografowanie przy słabym oświetleniu.

Nikon Coolpix S200

Nowatorskie funkcje korekcji obrazu w aparacie, opracowane przez firmę Nikon
Model COOLPIX S200 wyposażono w trzy nowatorskie funkcje, które umożliwiają rzeczywiste poprawianie jakości zdjęć w aparacie. Funkcja Priorytet autofokusa - twarz* automatycznie wykrywa w kadrze zarysy twarzy fotografowanych osób i ustawia na nie ostrość, pozwalając za każdym razem uzyskać ostre i wyraźne zdjęcia. Redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie eliminuje irytujący efekt "czerwonych oczu", który występuje czasami przy fotografowaniu z użyciem lampy błyskowej. Dopełnieniem tego zestawu jest funkcja D-Lighting, którą można stosować w celu poprawiania zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod światło. Funkcja D-Lighting automatycznie sporządza kopię zdjęcia, cechującą się uwydatnieniem szczegółów na odpowiednich obszarach przy jednoczesnym pozostawieniu bez zmian obszarów o optymalnej ekspozycji.

* W niektórych warunkach fotografowania funkcja rozpoznawania twarzy może działać w ograniczony sposób.


Nikon COOLPIX S200 - inne funkcje

Lekka obudowa o niewielkich wymiarach

- 15 programów tematycznych do wyboru
- Fotografowanie w trybie Makro pozwala wykonywać zdjęcia z odległości nawet 10 cm od obiektu
- Przycisk Pomoc pozwala wyświetlać proste objaśnienia funkcji dostępnych w menu głównym
- Duże przyciski sterujące, m.in. przycisk zoomu, są ergonomicznie rozmieszczone w celu ułatwienia obsługi
- Menu dostępne w 20 wersjach językowych
- Funkcja wyszukiwania według daty
- Licznik daty
- Funkcja Kalendarz ułatwia wyszukiwanie zapisanych zdjęć
- Kilka trybów nagrywania filmów do wyboru
- Nowy akumulator litowo-jonowy EN-EL10 zapewnia długi czas działania mimo niewielkich wymiarów
- Funkcja strefy czasowej umożliwia ustawienie macierzystej strefy czasowej i nowej strefy czasowej, aby w prosty sposób posortować zdjęcia po powrocie z podróży
- Zgodność z kartami pamięci SDHC
- Pamięć wewnętrzna o pojemności około 20 MB
- Złącze USB umożliwia szybkie przesyłanie danych do komputera i innych urządzeń peryferyjnych
- Zgodność ze standardem PictBridge

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)