Fujifilm FinePix S5 Pro - na rynku w lutym 2007

Jak poinformowała dzisiaj firma Fujifilm Polska najnowsza lustrzanka cyfrowa firmy FinePix S5 Pro trafi na rynek w lutym przyszłego roku. Osobom planującym zakup tego aparatu pozostały więc nieco ponad dwa miesiące oczekiwania.
Poprzedni model cyfrowej lustrzanki Fujifilm FinePix S3 Pro uzyskał wśród niektórzych fotografujących status kultowego. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej matrycy S3 Pro wykonywał zdjęcia bardzo zbliżone charakterystyką do materiałów światłoczułych Fujifilm. Nic dziwnego, że następca - model FinePix S5 Pro - wywołuje emocje. Tym bardziej, że firma Fujifilm odeszła od przestarzałego już body opartego na amatorskim modelu i wykorzystała doskonały profesjonalny korpus modelu Nikon D200 - wzmocniony i uszczelniony. Oczywiście S5 Pro wykorzystuje także matrycę Super CCD SR Pro będącą konstrukcją własną koncernu Fujifilm.

Fujifilm S5 Pro

Cytowana przez nas poniżej dzisiejsza notka prasowa firmy informuje, że pierwsze egzemplarze aparatu trafią na rynek w lutym przyszłego roku. Pozostało więc nieco ponad dwa miesiące oczekiwania - w sam raz, żeby wielbiciele seri "S Pro" zdążyli zebrać budżet na nowy aparat.

Informacja prasowa producenta:

Premiera aparatu FinePix S5 Pro

Warszawa, 20 grudnia 2006 - Odpowiadając na potrzeby profesjonalistów, w lutym 2007 r. firma Fujifilm wprowadza na rynek długo oczekiwany przez nich model aparatu FinePix S5 Pro, następcę FinePix S3 Pro. "Ten aparat jest kolejnym krokiem prowadzącym do celu, który przyświeca Fujifilm. Dążymy do osiągnięcia perfekcyjnego połączenia cyfrowej precyzji zdjęć z jakością, jaką oferuje technologia wykonywania zdjęć na błonie fotograficznej" - skomentował Andrzej Brylak, Dyrektor Generalny Fujifilm Polska - "Aby to osiągnąć wykorzystujemy zarówno najnowsze osiągnięcia techniczne, nad którymi pracują laboratoria Fujifilm oraz wieloletnie dziedzictwo firmy w dziedzinie profesjonalnych filmów fotograficznych" - dodaje Brylak.

FinePix S5 Pro oprócz ulepszonych funkcji, które posiadał już jego poprzednik, FinePix S3 Pro, został wyposażony w zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania. Są to m.in. matryca Super CCD SR Pro, która w tym aparacie składa się z 12 milionów fotodiod. Matryca w połowie (6,17 miliona) zbudowana jest z fotodiod typu S odpowiedzialnych za odbiór informacji na temat głównego obrazu oraz fotodiod typu R, odpowiadających z informacje o jasnych obszarach. "W nowym modelu konstruktorzy poszli jednak o krok dalej. Zastosowana nowa matryca Super CCD SR Pro została połączona z procesorem Real Photo Processor Pro, co pozwala uzyskać efekty niczym nie odbiegające od jakości zdjęć wykonywanych na filmach fotograficznych" - informuje Katarzyna Łązęcka, Kierownik Produktu Fujifilm Polska. Górną granicą czułości aparatu jest odpowiednik ISO3200, a dolną ISO100. Matryca aparatu wyposażona została w filtr redukujący szumy i minimalizujący zniekształcenia obrazu. RP Processor Pro posiada możliwość dwuetapowej redukcji szumów. Obie te mechanizmy pozwalają na uzyskanie zdjęć doskonałej jakości nawet przy zastosowaniu najwyższej czułości ISO3200 i wykonywaniu zdjęć w najwyższej rozdzielczości. Matryca aparatu zapewnia także bardzo łagodne przejścia tonalne od najjaśniejszych świateł do najciemniejszych cieni.

Dzięki niezwykle trwałej i wodoodpornej obudowie wykonanej ze stopu magnezu, FinePix S5 Pro oprócz tego, że jest idealnym aparatem do robienia zdjęć ślubnych, portretowych i studyjnych, świetnie nadaje się także do zastosowań w zdjęciach natury, sportu i wszelkich innych wydarzeń rozgrywających się w trudnych warunkach zewnętrznych. Mechanizm migawki jest niezwykle trwały, został przetestowany dla ilości około 100 000 cykli.

Wzbogacony wachlarz trybów symulacji, obejmuje pięć opcji, co pozwala na lepsze oddanie naturalnych kolorów skóry w różnych warunkach oświetleniowych. Tryb Fujichrome pozwala na uzyskanie obrazów o wysokim nasyceniu barw.

Aparat jest wyposażony także w technologię Face Detection. "Z naszych analiz wynika, że 70% wszystkich wykonywanych zdjęć przedstawia ludzi. Niestety fotografie te często są nieudane z powodu rozmycia twarzy osoby fotografowanej, złego oświetlenia tła i obiektu oraz wyjścia obiektu poza kadr. Aby temu zapobiec, Fujifilm opracowało technologię Face Detection, która w połączeniu z wysoką czułością i funkcją Intelligent Flash umożliwia optymalne uchwycenie twarzy fotografowanych osób" - tłumaczy Krzysztof Powolny, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Fujifilm Polska. Funkcja Face Detection początkowo była wykorzystywana w minilabach Frontier w ramach technologii Image Intelligence. Pozwala ona na wykrycie i rozpoznanie twarzy maksymalnie 10 osób w czasie jedynie 0,005 sekundy i jednocześnie optymalizuje ekspozycję i ostrość głównego obiektu zdjęcia.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0