Pierwszy złoty medal DIWA dla firmy Ricoh za model GR Digital

Dekadę temu Ricoh wypuścił na rynek klasyczny model GR1. Był to wytrzymały aparat na film małoobrazkowy z wysokiej jakości obiektywem 28 mm oferujący profesjonalne możliwości. Ricoh GR Digital to nowoczesna, cyfrowa wersja swojego pierwowzoru, która mimo zastosowanych cyfrowych technologii zachowała tę samą filozofię. To powoduje, że GR Digital jest klasą samą dla siebie, doskonałym dodatkiem dla każdego konesera fotografii.
Amsterdam 20 grudnia 2006. Międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) ma przyjemność ogłosić złotą nagrodę DIWA dla ponadprzeciętnego półprofesjonalnego aparatu kompaktowego Ricoh GR Digital.

Większość osób nigdy nie wzięłaby pod uwagę zakupu aparatu, który nie jest wyposażony w zoom optyczny. Wiele z nich byłoby zaskoczonych, że taki aparat został nagrodzony przez ekspertów DIWA złotym medale. Oczywiście obiektywy zoom są bardziej uniwersalne, ale w wielu wypadkach cierpi na tym jakość optyczna. Ponadto GR Digital nie otrzymał pierwszego lepszego obiektywu, ale znakomite szerokokątne szkło o świetle f/2.4, ekwiwalencie ogniskowej 28 mm i najmniejszej odległości makro 1,5 cm. Dodatkowo wyposażenie obiektywu w szerokokątną nakładkę (ekwiwalent 21 mm) dodatkowo rozszerza możliwości optyczne aparatu.Tak jak w jego starszym o 10 lat poprzedniku, korpus GR Digital wykonany został ze stopu aluminiowo-magnezowego wytrzymującego ciężkie użytkowanie, które często łączy się z profesjonalną fotografią. 8-megapikselowa rozdzielczość, zakres czułości ISO 64-1600, zapis w RAW i JPEG, kolory sRGB i Adobe RGB, podwójne kółko nastaw, automatyczne i ręczne tryby ekspozycji i balansu bieli, 15 punktów AF, funkcje indywidualne, a także szeroki zakres czasów migawki i trybów pomiaru ekspozycji czynią GR Digital idealnym dodatkiem do dużych lustrzanek cyfrowych.

W przeciwieństwie do cyfrowych lustrzanek Ricoh GR Digital może także nagrywać sekwencje wideo i dodawać komentarze do zdjęć. Nie można także nie wspomnieć o wbudowanej lampie błyskowej, a 2,5-calowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości oferuje dostęp do wygodnego menu i przeglądania zdjęć.

Dzięki tym zaletom oraz rozsądnej cenie eksperci DIWA docenili konstrukcję Ricoha. Nie tylko bogate specfikacje, ale także doskonałe wyniki w testach DIWA przekonały nas, że Ricoh GR Digital zasługuje na Złoty medal DIWA.


O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, branżowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa
Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku
DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:
 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com


Wielojęzyczna strona DIWA
W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0