Samsung Digimax S700 i S1000 - następcy

Kolejne modele z linii "S" marki Samsung. Cyfrówki Samsung Digimax S700 i S1000 rejestrują obrazy za pomocą 7- i 10-megowych matryc odpowiednio i mają 2,5-calowe ekrany LCD. Producent podkreśla łatwość obsługi.
Samsung Digimax S700 i S1000

W krótkiej informacji prasowej towarzyszącej prezentacji nowych modeli Samsung Techwin podkreśla, że firma zamierza jeszcze w drugiej połowie bieżącego roku zdobyć pozycję lidera rynku aparatów cyfrowych. Mają w tym pomóc nie tylko stylowe cyfrówki z linii NV, ale też przeznaczone dla mniej wymagającego użytkownika Digimaksy S.

Zaprezentowane właśnie aparaty Digimax S700 i S1000 (dostępny na niektórych rynkach jako D103) to następcy pokazanych w styczniu modeli S600 i S800. Nie znamy na razie niemal żadnych szczegółów technicznych. Chwilowo muszą nam wystarczyć przede wszystkim rozdzielczości matryc 7 Mp (S700) i 10 Mp (S1000). Samsung podkreśla, że projektanci stawiali na łatwość obsługi, z która poradzą sobie nawet osoby zupełnie nie zainteresowane fotografią.

Skierowane do rodzin aparaty wyposażono w przycisk "Special Effect Key" umożliwiający zaaplikowanie zdjęciu efektów specjalnych, zmianę tonacji kolorystycznej, dodanie ramki itp. Producent podkreśla rozszerzenie dostępnych ekwiwalentów czułości do ISO 1000. Pozostałe dane, które udostępniono to: przekątna ekranów LCD - 2,5-cala, jakość filmów - MPEG, VGA, 30 kl./s, możliwość edycji sekwencji wideo i grubość - 26,4 mm.

Na więcej szczegółów musimy jeszcze trochę poczekać. Opisywane aparaty powinny trafić do sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8