Samsung Digimax S600, S800 - stylowy Standard

0
Tomasz Gutkowski
4 Styczeń 2006
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2006. Samsung zaprezentował dwóch pozostałych członków rodziny Digimax 'S'. Obok opisywanego już S500 są to modele Digimax S600 i Digimax S800 dysponujące, odpowiednio, 6- i 8-megapikselowym sensorem CCD.
CES 2006. Przed rozpoczęcie targów CES 2006 wypłynęła informacja o aparacie firmy Samsung, który inicjuje nową linię 'S'. Teraz wiemy, że w jej skład, obok rzeczonego S500, wchodzą jeszcze dwa modele, Digimax S600 oraz Digimax S800. Jak sugeruje informacja prasowa 'S' to skrót od 'Stylowe'. Faktycznie, wszystkie trzy aparaty prezentują się przyzwoicie.

Samsung Digimax S800

Digimax S600 oraz Digimax S800 wyposażono w matryce światłoczułe o rozdzielczości, odpowiednio 6 i 8 Megapikseli. Jeszcze jedna różnica jest taka, że sensor zastosowany w S600 ma wielkość 1/2,5" (tak jak 5-megowy sensor w S500), a ten w S800 jest większy i ma 1/1,8". Nie zmienia to faktu, że wszystkie trzy aparaty oferują taki sam zakres ogniskowych, tj. 35 - 105 mm (dla standardu 35mm), przy jasności F2.8 - F4.9.

Linia 'S' skierowana jest do "całej rodziny" - mają to być poręczne, proste w obsłudze i przyjazne aparaty. Cechą charakterystyczną wszystkich Digimaxów jest spora ilość funkcji dodatkowych, takich jak kolorowe ramki, efekty barwne, wydobycie fragmentu zdjęcia z tła i inne. Wszystkie oferują też rozbudowane tryby filmowe z rejestracją VGA, 30 kl/s w formacie MPEG-4 (oszczędzającym miejsce na karcie) i ciągle wyjątkową funkcją wstrzymywania nagrania (opcja "pauze").

S600 i S800 posiadają znane z doskonałej jakości wyświetlacze o przekątnej 2,4". Aparaty zasilane są dwoma bateriami "AA". Do sprzedaży powinny trafić jeszcze tej zimy.

Samsung Techwin wprowadza na rynek nową serię 'S', która stać się ma nowym "Standardem" dla amatorskiej fotografii cyfrowej.

Stworzona z myślą o "cyfrowym aparacie fotograficznym dla całej rodziny", nowa seria 'S' skierowana jest do użytkowników ceniących sobie prostotę obsługi i łatwość w osiąganiu dobrych efektów zdjęciowych. Jej szeroki wachlarz obejmuje liczne modele kolejno: 5-, 6- i 8-megapikselowe, dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Srebrnej i czarnej.

Aparaty serii 'S' wyposażone są w przyjazny, dedykowany przycisk efektów. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik w prosty i szybki sposób (za pomocą jednego "guzika") może nie tylko zmieniać kolorystykę, tonację zdjęć, ale także błyskawicznie wprowadzać interesujące efekty jak: podział ekranu, czy tez szereg urozmaicających wykonywane obrazy ramek. Dodatkową cechą charakterystyczną aparatów tej serii jest umieszczone na górnym panelu aparatu, pokrętło podstawowych trybów pracy, które w prosty sposób udostępnia program portretowy, nocny czy filmowy w zależności od sytuacji. Ponadto wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumentów całą serię 'S' charakteryzuje także duży wyświetlacz gwarantujący znakomitej jakości podgląd obrazu. Natomiast drukowanie możliwe jest po bezpośrednim podłączeniu aparatu do drukarki. Do atutów nowej serii zaliczyć należy także same rozmiary konstrukcji. Poniżej 10cm szerokości, zaledwie 26.4mm grubości oraz wygodny uchwyt sprawiają, że fotografowanie jest wygodniejsze, a operowanie aparatem jeszcze bardziej stabilne.

Nowa 'S'-eria aparatów cyfrowych Samsung Digimax tradycyjnie oferuje także niezwykle rozbudowany tryb filmowy. Rejestracja w formatach AVI lub MPEG-4 w rozdzielczości VGA (640 x 480) i z częstotliwością 30 kl/s pozwala traktować aparat niczym domową kamerę wideo. Ponadto, 8-megapikselowy model S800 posiada także możliwość samodzielnej edycji klipów filmowych poprzez wznowienie nagrania czy też wycinania wybranych fragmentów sekwencji bezpośrednio z poziomu aparatu, pozwalając tym samym na perfekcyjne montowanie klipów fimowych bez konieczności używania komputera.


Charakterystyczne cechy nowej serii 'S'
- pięcio-, sześcio- oraz 8-megapikselowa rozdzielczość;
- poręczna konstrukcja z uchwytem zwiększającym stabilność;
- prosty i szybki w obsłudze dzięki dedykowanym przyciskom i pokrętłom podstawowych trybów;
- duży, 2,4-calowy ekran typu TFT LCD

Zaprezentowanie modelu i6 PMP, będącego rozwiniętą kontynuacją odnoszącego sukcesy poprzednika jakim był Digimax i5 oraz niezwykle łatwej w użyciu, nowej serii 'S' stanowi kolejny krok w realizacji założenia zajęcia w roku 2007 przez koncern Samsung Techwin pozycji w pierszwej trójce wśród producentów aparatów cyfrowych.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły