HP Photosmart R707 w ogniu - firmware na ratunek

Jak poinformowała firma HP, w pewnych okolicznościach aparat Photosmart R707 może się przegrzewać, a nawet zapalić. Problem rozwiązuje uaktualnienie firmware'u.
HP Photosmart R707

W fotografii cyfrowej dwa lata to wieczność. Po takim czasie producenci zazwyczaj zapominają o starych produktach. Na szczęście nie zawsze - gdy okazało się, że kiedy w modelu HP Photosmart R707 znajdują się niektóre rodzaje baterii (nie akumulatorów), a ten z kolei jest podłączony do zasilacza sieciowego lub stacji dokującej, pojawia się ryzyko, że cyfrówka się przegrzeje i zapali (zaobserwowano jeden taki przypadek), producent zareagował udostępniając uaktualnienie oprogramowania sterującego. Początkowo pojawiły się pogłoski, że HP będzie wymieniało wszystkie sprzedane aparaty (niemal 700 tys. egzemplarzy na całym świecie), ale redaktorzy magazynu Imaging Resource ustalili, że niefortunnie sformułowana informacja prasowa oznacza, że sprawę załatwia update firmware'u.

Więcej szczegółów na stronie producenta.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0