HP Photosmart R707 w ogniu - firmware na ratunek

Jak poinformowała firma HP, w pewnych okolicznościach aparat Photosmart R707 może się przegrzewać, a nawet zapalić. Problem rozwiązuje uaktualnienie firmware'u.
HP Photosmart R707

W fotografii cyfrowej dwa lata to wieczność. Po takim czasie producenci zazwyczaj zapominają o starych produktach. Na szczęście nie zawsze - gdy okazało się, że kiedy w modelu HP Photosmart R707 znajdują się niektóre rodzaje baterii (nie akumulatorów), a ten z kolei jest podłączony do zasilacza sieciowego lub stacji dokującej, pojawia się ryzyko, że cyfrówka się przegrzeje i zapali (zaobserwowano jeden taki przypadek), producent zareagował udostępniając uaktualnienie oprogramowania sterującego. Początkowo pojawiły się pogłoski, że HP będzie wymieniało wszystkie sprzedane aparaty (niemal 700 tys. egzemplarzy na całym świecie), ale redaktorzy magazynu Imaging Resource ustalili, że niefortunnie sformułowana informacja prasowa oznacza, że sprawę załatwia update firmware'u.

Więcej szczegółów na stronie producenta.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8