HP Photosmart R707 w ogniu - firmware na ratunek

Jak poinformowała firma HP, w pewnych okolicznościach aparat Photosmart R707 może się przegrzewać, a nawet zapalić. Problem rozwiązuje uaktualnienie firmware'u.
HP Photosmart R707

W fotografii cyfrowej dwa lata to wieczność. Po takim czasie producenci zazwyczaj zapominają o starych produktach. Na szczęście nie zawsze - gdy okazało się, że kiedy w modelu HP Photosmart R707 znajdują się niektóre rodzaje baterii (nie akumulatorów), a ten z kolei jest podłączony do zasilacza sieciowego lub stacji dokującej, pojawia się ryzyko, że cyfrówka się przegrzeje i zapali (zaobserwowano jeden taki przypadek), producent zareagował udostępniając uaktualnienie oprogramowania sterującego. Początkowo pojawiły się pogłoski, że HP będzie wymieniało wszystkie sprzedane aparaty (niemal 700 tys. egzemplarzy na całym świecie), ale redaktorzy magazynu Imaging Resource ustalili, że niefortunnie sformułowana informacja prasowa oznacza, że sprawę załatwia update firmware'u.

Więcej szczegółów na stronie producenta.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0