HP Photosmart R707 w ogniu - firmware na ratunek

Jak poinformowała firma HP, w pewnych okolicznościach aparat Photosmart R707 może się przegrzewać, a nawet zapalić. Problem rozwiązuje uaktualnienie firmware'u.
HP Photosmart R707

W fotografii cyfrowej dwa lata to wieczność. Po takim czasie producenci zazwyczaj zapominają o starych produktach. Na szczęście nie zawsze - gdy okazało się, że kiedy w modelu HP Photosmart R707 znajdują się niektóre rodzaje baterii (nie akumulatorów), a ten z kolei jest podłączony do zasilacza sieciowego lub stacji dokującej, pojawia się ryzyko, że cyfrówka się przegrzeje i zapali (zaobserwowano jeden taki przypadek), producent zareagował udostępniając uaktualnienie oprogramowania sterującego. Początkowo pojawiły się pogłoski, że HP będzie wymieniało wszystkie sprzedane aparaty (niemal 700 tys. egzemplarzy na całym świecie), ale redaktorzy magazynu Imaging Resource ustalili, że niefortunnie sformułowana informacja prasowa oznacza, że sprawę załatwia update firmware'u.

Więcej szczegółów na stronie producenta.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0