HP Photosmart R707 - nowa wizja

Koncern HP na targi PMA 2004 przygotował premierę eleganckiego kompaktu cyfrowego otwierającego nową linię 'R'. HP Photosmart R707 wyposażony jest w 5-megapikselowy przetwornik CCD oraz obiektyw z 3-krotnym zoomem. Wdrożono tu także technologię HP Adaptive Lighting.
Koncern HP na targi PMA 2004 przygotował premierę eleganckiego kompaktu cyfrowego otwierającego nową linię 'R'. HP Photosmart R707 wyposażony jest w 5-megapikselowy przetwornik CCD oraz obiektyw z 3-krotnym zoomem. Wdrożono tu także technologię HP Adaptive Lighting.

HP Photosmart R707


Nowość HP wyróżnia się stylistyką nie tylko wśród innym aparatów cyfrowych amerykańskiego koncernu. Metalowa obudowa o zaokrąglonych krawędziach jest tyleż elegancka co oryginalna, a w dobie zalewania rynku dziesiątkami nowych konstrukcji jest to cecha coraz rzadsza. Na obudowie się na szczęście nie kończy - systemy obróbki obrazu R707 uwzględniają wszystkie technologie znane z wcześniejszych modeli firmy.

Najbardziej znane to HP Instant Share (system szybkiego kierowania zdjęć do wysyłki lub druku) oraz bardzo udana technologia HP Adaptive Lighting, która polega na wyrównywaniu różnic między kontrastowymi obszarami obrazu, tak by zbliżyć efekt końcowy do tego co rejestruje ludzkie oko. Do tego dochodzi jeden z najlepszych na rynku systemów równoważenia światła białego (balans bieli), który już w aparacie HP PS 945 nie miał sobie równych.

Nowości to system eliminacji efektu czerwonych oczu. Producent świadomie nie stosuje tu słowa "redukcja" a "usunięcie" - szkoda, że informacja prasowa nie wyjaśnia bliżej nowatorskości pomysłu na zlikwidowanie zmory wszystkich fotografów-amatorów. Kolejny pomysł konstruktorów z Palo Alto (siedziby głównej HP Labs) to HP Photo Advise czyli asystent, który po wykonaniu zdjęcia podpowie jakie błędy można (i należy) poprawić. Brzmi ciekawie.

Nie mamy pełnych danych technicznych, ale z informacji prasowej wynika, że Photosmart F707 oferuje pełny zakres manualnych nastaw ekspozycji. Byłaby to mała rewolucja bo nawet zaawansowany PS 945 ma programy priorytetu migawki/przysłony, ale trybu manualnego już nie. Ponadto do dyspozycji są programy tematyczne (w tym nowy tryb składania zdjęć panoramicznych), wbudowana lampa błyskowa, 32 MB pamięci wbudowanej rozszerzanej kartami Secure Digital. HP Photosmart R707 zgodny jest z nową stacją dokującą serii 'R', która ułatwi przesyłanie zdjęć i ładowanie akumulatorów.


Informacja prasowa producenta

Zabłyśnij dzięki nowemu aparatowi cyfrowemu Photosmart R707 firmy Hewlett-Packard. Photosmart R707 wyróżnia się nowoczesnym, ergonomicznym wyglądem i szeroką gamą zaawansowanych funkcji.

Aparat cyfrowy HP Photosmart R707 zostanie zaprezentowany na targach PMA, które odbędą się w Las Vegas w dniach od 12 do 15 lutego. Zapraszamy wszystkich na stoisko HP nr N31.

Warszawa, 12 lutego 2004 r. - HP przedstawia Photosmart R707, pierwszy aparat cyfrowy z serii R, łączący nowatorski wygląd z rozbudowaną funkcjonalnością innowacji technicznych i udostępniający wszystkie możliwości fotografii cyfrowej każdemu użytkownikowi.

Kompaktowy aparat cyfrowy HP Photosmart R707 o rozdzielczości aż 5,1 megapiksela zapowiada nową stylistykę HP. Oczy cieszy obudowa ze stali nierdzewnej, asymetryczna forma i giętkie linie. Dzięki "falującym" kształtom aparat świetnie leży w dłoni. Przemyślany, nowoczesny wygląd połączono z bogactwem funkcji, co sprawia, że wykonywanie zdjęć cyfrowych jest łatwiejsze i bardziej przyjemne.


HP Photosmart R707 ze stacją dokującą


Dzięki obiektywowi z 24-krotnym zoomem (zoom optyczny 3x, cyfrowy 8x) i 10 trybom fotografowania, aparat HP Photosmart R707 pozwala wykonywać ostre i czyste zdjęcia z niemal każdej odległości. Dlatego też stanowi on doskonałe rozwiązanie dla fotoamatorów o nieco większych wymaganiach.

Aparat cyfrowy HP Photosmart R707 HP ma także wiele innowacyjnych funkcji, usprawniających proces fotografowania i pozwalających się nim cieszyć. Jest to m.in. wbudowana funkcja usuwania tzw. "efektu czerwonych oczu", umożliwiająca poprawienie zdjęcia nawet po jego wykonaniu, oraz opatentowana przez HP technologia Adaptive Lighting, która automatycznie rozjaśniają wybrane obszary fotografii o wysokim kontraście, tak aby całość wyglądała bardziej naturalnie. Robienie wyraźnych i czystych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu ułatwia światło wspomagające automatyczne ustawianie ostrości.

HP Photosmart R707 wykorzystuje również HP Instant Share, technologię natychmiastowego udostępniania zdjęć, zapewniającą szybkie i proste pobieranie, drukowanie, przeglądanie i przesyłanie fotografii przez Internet lub pocztą elektroniczną. Kolejną zaawansowaną funkcją jest czujnik orientacji. Przy wyświetlaniu zdjęć na ekranie TV lub LCD każde ujęcie zostaje automatycznie zorientowane we właściwej pozycji, dzięki czemu wspólne przeglądanie kolekcji zdjęć staje się łatwe i bezproblemowe.

W aparacie cyfrowym HP Photosmart R707 zastosowano także po raz pierwszy wbudowany system podglądu panoramicznego, przydatny przy wykonywaniu wieloklatkowych zdjęć krajobrazu. Na wyświetlaczu LCD ukazuje się schematyczny widok poprzedniego ujęcia, dzięki czemu użytkownik nie musi zgadywać, gdzie powinno zaczynać się kolejne zdjęcie. Aby fotografie panoramiczne były jeszcze bardziej spójne, po załadowaniu pojedynczych zdjęć do komputera PC zostają one złożone w całość w trybie HP Panorama. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest funkcja oglądania na wyświetlaczu LCD aparatu pełnej panoramy w trybie playback.

Wszechstronny aparat cyfrowy HP Photosmart R707 został także wyposażony w opatentowaną technologię HP Photo Adviser. Analizuje ona wykonane zdjęcia i sugeruje, jak można poprawić takie ich aspekty, jak ekspozycja lub ostrość. To znakomite rozwiązanie dla początkujących fotografów sprawi, że wykonane przez nich zdjęcia będą wyglądały naprawdę profesjonalnie po naciśnięciu jednego guzika.

Uzupełnieniem nowego aparatu HP Photosmart R707 firmy Hewlett-Packard jest stacja dokowania HP Photosmart serii R, proste w obsłudze i wszechstronne urządzenie dostarczane razem z aparatem lub jako element opcjonalny. Ta wielofunkcyjna stacja umożliwia ładowanie zarówno akumulatorów litowych w aparacie, jak i dodatkowych akumulatorów. Stacja dokowania aparatów cyfrowych Photosmart serii R łączy się z komputerami PC i MAC oraz wykorzystuje technologię udostępniania zdjęć HP Instant Share do pobierania, drukowania i przesyłania zdjęć pocztą elektroniczną. Można ją także podłączyć do telewizora i sterować ultracienkim pilotem, wyświetlając zdjęcia jako pokaz slajdów.

W zestawie znajduje się akumulator litowy, kabel do komputera, kabel do bezpośredniego podłączenia aparatu do drukarki, oprogramowanie HP Image Zone, pasek na rękę, instrukcja i zasilacz. Zestaw można wzbogacić o dodatkowy akumulator litowy, szybką ładowarkę i futerał.


Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!