Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Złoty Medal DIWA dla Sony DSC-R1

0

Autor: Marta Majewska

18 Maj 2006
Artykuł na: 6-9 minut
Sony Cyber-shot R1 został nagrodzony Złotym Medalem międzynarodowej organizacji DIWA, dzięki wysokim ocenom w wielu niezależnych testach. Jak podkreślają eksperci DIWA, model R1 jest obiecującym przykładem tego, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym debiucie Sony na rynku lustrzanek cyfrowych.

DSC-R1 to aparat cyfrowy jak żaden inny, tak pod względem projektu, jak i osiągów.

Dzięki unikalnej kombinacji znakomitego obiektywu Carl Zeiss Vario-Sonnar T* o pięciokrotnym zbliżeniu oraz wielkiej matrycy CMOS o rozdzielczości 10.3 megapiksela, tej samej klasy co w lustrzankach cyfrowych, R1 daje obraz o wyjątkowej jakości. Co więcej, liczne przyjazne użytkownikowi funkcje oraz zarówno automatyczna jak i manualna kontrola ustawień sprawia, że R1 to doskonały wybór dla wszystkich entuzjastów fotografii nastawionych na jakość.

Amsterdam, maj 2006: DIWA (Digital Imaging Websites Association), międzynarodowa organizacja zrzeszająca współpracujące strony poświęcone tematyce cyfrowego obrazowania, ogłosiła dziś przyznanie Złotego Medalu DIWA aparatowi Sony Cyber-shot R1, na podstawie bardzo wysokich ocen w niezależnych testach przeprowadzonych przez różnych ekspertów fotograficznych DIWA.

Wraz z modelem DSC-R1, Sony dowiodło, że profesjonalna jakość zdjęć i doskonałe osiągi aparatu nie muszą być zarezerwowane dla najwyższej, profesjonalnej półki cenowej. Żeby uzyskać pierwszorzędną jakość obrazu potrzebna była kombinacja dwóch składników: doskonałego obiektywu oraz wysokiej jakości matrycy. Optyczne zaplecze Sony to jedna z najbardziej znanych fabryk obiektywów na świecie, niemiecka manufaktura Carl Zeiss. Znakomity obiektyw Vario Sonnar o pięciokrotnym zbliżeniu doskonale współpracuje z 10.3 megapikselowym sensorem CMOS produkcji Sony, o teoretycznie takim samym rozmiarze, jak matryc używanych w większości cyfrowych lustrzanek dostępnych na rynku.

Kai Thon, dyrektor d/s testów DIWA tłumaczy: "Wszystkie pozostałe aparaty konkurujące bezpośrednio z R1 posiadają matryce wielkości tych stosowanych w prostych kompaktach cyfrowych. Sony Cyber-shot R1 jest tu rzadkim wyjątkiem. Jeśli dodamy do tego zastosowany obiektyw, różnica w jakości obrazu jest olbrzymia. Co więcej, R1 posiada funkcjonalność spełniającą wymagania profesjonalne".

Funkcjonalność o której mowa została osiągnięta dzięki 2-calowemu ekranowi LCD, wizjerowi elektronicznemu o wysokiej rozdzielczości, możliwości regulacji zbliżenia i ostrości za pomocą pierścieni na korpusie obiektywu, histogramowi na żywo połączonemu z ostrzeżeniem o wypalonych fragmentach (paski Zebry) oraz jednoczesnym zapisie w formatach RAW i JPEG. Dodajmy do tego szybkość zdjęć seryjnych na poziomie 3 kl/s, bogaty wybór ustawień parametrów migawki i przysłony, szeroką gamę automatycznych i manualnych ustawień parametrów ekspozycji, balansu bieli, parametrów obrazu i kontroli szumów. Pod wieloma względami Sony Cyber-shot R1 konkuruje z profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi, oferując jednocześnie niższą cenę.

Wyniki testów ekspertów DIWA z Europy i Stanów Zjednoczonych dowiodły, że DSC-R1 jest obiecującym przykładem tego, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym debiucie Sony na rynku lustrzanek cyfrowych. Po rozważeniu osiągów aparatu i przystępnej ceny, doszliśmy do konkluzji, że Cyber-shot R1 spełnia doskonale większość warunków, a zatem w pełni zasługuje na Złoty Medal DIWA.

O DIWA

Szybko rozwijająca się, niezależna, wiarygodna, brażowa organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) jest rozwijającym się zrzeszeniem niezależnych redakcji internetowych poświęconych zagadnieniom obrazowania cyfrowego. DIWA czerpie z talentu i profesjonalizmu swoich członków, dzięki czemu przyznaje nagrody nieporównywalnie wiarygodne i wartościowe, zarówno dla konsumentów jak i dla przedsiębiorstw działających na rynku obrazowania cyfrowego. Nagrody DIWA przyznawane są w formie brązowych, srebrnych i złotych medali

Unikalna rygorystyczna procedura testowa

Nagrody DIWA przyznawane są wyłącznie na podstawie analizy przeprowadzonej przez różnych członków DIWA, testujących różne egzemplarze tego samego produktu. Szczegółowa, całościowa i ustandaryzowana procedura została przygotowana indywidualnie dla różnych kategorii produktów, zaś powtarzany przez wielu członków DIWA test eliminuje możliwość wadliwości pojedynczego egzemplarza lub błąd osoby testującej oraz wykrywa wszelkie możliwe wady. Dzięki temu nagrody DIWA są wiarygodną oceną jakości produktu.

Nagroda Roku

DIWA przyznaje także wyjątkowe nagrody, które corocznie podsumowują ofertę producentów. Platynowy Medal zarezerwowany jest dla produktów "Najlepszych z najlepszych" w swojej klasie.

Członkowie DIWA:

 • Kanada: www.photoxels.com
 • Czechy: www.fotoaparat.cz
 • Dania: www.digitalmagasinet.dk
 • Niemcy: www.digitalkamera.de
 • Francja: www.photographyblog.com
 • Holandia: www.letsgodigital.org
 • Norwegia: www.digit.no
 • Polska: www.fotopolis.pl
 • Słowenia: www.e-fotografija.com
 • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
 • Turcja: www.diginorm.com.tr
 • Wielka Brytania: www.dp-now.com
 • Stany Zjednoczone: www.steves-digicams.com

Wielojęzyczna strona DIWA

W sercu działalności DIWA jest jej strona internetowa www.diwa-awards.com, dostępna w wielu wersjach językowych, gdzie znaleźć można linki do najnowszych publikacji członków DIWA. W witrynie znajduje się także archiwum nagród DIWA. Strona powstała po to, żeby pomagać konsumentom w wyborze najlepszych produktów obrazowania cyfrowego.

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając www.diwa-awards.com lub pisząc na adres info@diwa-awards.com.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
6
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)