Nowy firmware poprawi kilka błędów w Nikonie Z 9

Autor: Krzysztof Mularczyk

7 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon udostępnił aktualizację oprogramowania wewnętrznego do najnowszego bezlusterkowca Z 9. Wersja 1.10 likwiduje błędy w działaniu aparatu, pojawiające się przy dość specyficznych ustawieniach.

Zaprezentowany pod koniec października topowy reporterki bezlusterkowiec Nikon Z 9 jeszcze nie trafił do sklepów, ale producent udostępnił już aktualizację oprogramowania wewnętrznego. Nowy firmware 1.10 poprawia kilka specyficznych błędów. Między innymi zwiększa bufor przy fotografowaniu serią oraz poprawia współpracę z lampą SB-5000.

Według zapewnień producenta, po aktualizacji zwiększy się pojemność bufora przy kombinacji zapisu NEF/RAW (high-efficiency★) + JPEG Basic (Large) oraz kombinacji powiązanych z gniazdami pamięci - JPEG Fine (Large) na slocie 1 i JPEG Basic (Small) na slocie 2. W obu tych przypadkach 3-sekundowy bufor wydłuży się do 8 sekund.

Ponadto po atualizacji opcje wyróżnione na liście filtrowanych kryteriów odtwarzania w menu można będzie wybierać i odznaczać, naciskając przycisk wielokrotnego wyboru w prawo.

Wersja 1.01 naprawia także problem uniemożliwiający synchronizację z migawką lamp błyskowych SB-5000 przy wybranych czasach 1/200 s (Auto FP) lub 1/250 s (Auto FP) oraz bezprzewodowym wyzwalaniu za pomocą pilotów WR-R10 lub WR-R11a.

Jak zaktualizować firmware do Nikona Z 9?

Aktualizację oprogramowania można pobrać za darmo ze strony producenta. Jest jednak duża szansa, że egzemplarze, które będzie można w końcu kupić, będą już z nowym firmware’em.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh Theta X - sferyczna kamera 5.7K z wygodnym ekranem
Ricoh pokazuje kolejną generację kamerki sferycznej Theta, która dzięki dużej rozdzielczości i dotykowego ekranowi pozwoli łatwo tworzyć materiały wideo i zdjęcia w...
6
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5 C - filmowy RAW dla każdego
Canon EOS R5C łączy możliwości popularnego modelu R5 z profesjonalnymi funkcjami kamer Cinema EOS, wprowadzając m.in. nieograniczony, przystępny zapis Cinema RAW...
8
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Leica Q3 - wyciekło pierwsze zdjęcie
Wygląda na to, że w tym roku ujrzymy nowy kompakt Leiki. Zdjęcie aparatu pojawia się w mobilnej aplikacji Fotos.
11