Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?

Autor: Maciej Luśtyk

14 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon dalej podgrzewa atmosferę przed premierą flagowego bezlusterkowego korpusu. Czego dowiadujemy się z najnowszej zapowiedzi modelu Z9?

Tak, jak spodziewaliśmy się przy okazji pierwszego, pokazanego 6 października teasera, wygląda na to, że kolejne zapowiedzi korpusu Nikon Z9 będą publikowane w tygodniowych odstępach. Właśnie ukazał się drugi film, pozwalający rzucić okiem za kurtynę nadchodzącej flagowej produkcji Nikona.

Drugi teaser poświęcony jest możliwościom wideo i wykorzystaniu w fotografii dzikiej przyrody. Z pozoru nie dzieje się na nim nic specjalnego - o możliwości rejestracji wideo 8K, która przedstawiana jest w klipie wiedzieliśmy w końcu już od momentu pierwszej oficjalnej zapowiedzi aparatu wiosną tego roku.

Uwagę zwraca natomiast pokazany także na filmie czas rejestracji, który sugeruje, że w trybie 8K możemy mieć do czynienia z nieograniczoną długością klipu i że aparat będzie mógł pochwalić się imponującym systemem odprowadzania ciepła.

Mniej zauważalnym szczegółem jest natomiast obiektyw, który w jednym momencie pojawia się na klipie. Choć w większości ujęć pokazywany jest model Nikkor Z 70-200, to w przypadku ujęcia aparatu od tyłu widzimy, że obiektyw posiada trzeci pierścień (a przynajmniej tak się wydaje), którego model 70-200 w tym miejscu nie oferuje. Z racji obecności wyświetlacza szkło nie może także być pozycją z systemu F podłączoną przez adapter. Co więcej, obecność kilku pierścieni każą nam wierzyć, że nie będzie to model 400 mm, który według plotek miał być jedynym długim szkłem, które zostanie pokazane w tym roku.

Czy więc szkło, które widzimy może okazać się obiektywem 100-400 mm, który także pojawiał się w oficjalnym harmonogramie premier i który zostanie oficjalnie zaprezentowane wraz z modelem Z9? Biorąc pod uwagę przeznaczenie korpusu i brak długich szkieł w systemie Z, byłoby to z pewnością posunięcie, które pozwoliłoby przyciągnąć do systemu więcej zawodowych reporterów czy fotografów sportu.

Premiera już w listopadzie

O tym czy tak się stanie przekonamy się zapewne już niebawem. Producent zaplanował w sumie 4 teasery, co oznacza, że nowy korpus powinniśmy ujrzeć na początku listopada 2021 roku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
400-megapikselowe zdjęcia z EOS-a R5 - nowa aktualizacja wprowadza tryb Pixel Shift
400-megapikselowe zdjęcia z EOS-a R5 - nowa aktualizacja wprowadza tryb Pixel Shift
Nowe oprogramowanie dla modeli Canon EOS R3 i EOS R5 wprowadza nowe ważne funkcje. Najciekawszą z nich jest tryb rozszerzonej rozdzielczości dla tego...
6
Sony ZV-E1 - kompaktowy A7S III w wersji dla vlogerów
Sony ZV-E1 - kompaktowy A7S III w wersji dla vlogerów
Sony ZV-E1 to najmniejsza i najlżejsza filmująca pełna klatka o takich możliwościach. Ma zachwycić wymagających vlogerów i twórców wideo średniego szczebla.
9
Wiosenne HOT oferty oraz Tydzień Marki w CEWE Fotojoker
Wiosenne HOT oferty oraz Tydzień Marki w CEWE Fotojoker
W CEWE Fotojoker czekają na was ciekawe oferty promocyjne na sprzęt fotograficzny wiodących marek. To m.in. spore rabaty na aparaty i obiektywy Canon RF, oferty...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)