Kolejny teaser Nikona Z9 - nieograniczona rejestracja 8K i obiektyw 100-400 mm?

Autor: Maciej Luśtyk

14 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon dalej podgrzewa atmosferę przed premierą flagowego bezlusterkowego korpusu. Czego dowiadujemy się z najnowszej zapowiedzi modelu Z9?

Tak, jak spodziewaliśmy się przy okazji pierwszego, pokazanego 6 października teasera, wygląda na to, że kolejne zapowiedzi korpusu Nikon Z9 będą publikowane w tygodniowych odstępach. Właśnie ukazał się drugi film, pozwalający rzucić okiem za kurtynę nadchodzącej flagowej produkcji Nikona.

Drugi teaser poświęcony jest możliwościom wideo i wykorzystaniu w fotografii dzikiej przyrody. Z pozoru nie dzieje się na nim nic specjalnego - o możliwości rejestracji wideo 8K, która przedstawiana jest w klipie wiedzieliśmy w końcu już od momentu pierwszej oficjalnej zapowiedzi aparatu wiosną tego roku.

Uwagę zwraca natomiast pokazany także na filmie czas rejestracji, który sugeruje, że w trybie 8K możemy mieć do czynienia z nieograniczoną długością klipu i że aparat będzie mógł pochwalić się imponującym systemem odprowadzania ciepła.

Mniej zauważalnym szczegółem jest natomiast obiektyw, który w jednym momencie pojawia się na klipie. Choć w większości ujęć pokazywany jest model Nikkor Z 70-200, to w przypadku ujęcia aparatu od tyłu widzimy, że obiektyw posiada trzeci pierścień (a przynajmniej tak się wydaje), którego model 70-200 w tym miejscu nie oferuje. Z racji obecności wyświetlacza szkło nie może także być pozycją z systemu F podłączoną przez adapter. Co więcej, obecność kilku pierścieni każą nam wierzyć, że nie będzie to model 400 mm, który według plotek miał być jedynym długim szkłem, które zostanie pokazane w tym roku.

Czy więc szkło, które widzimy może okazać się obiektywem 100-400 mm, który także pojawiał się w oficjalnym harmonogramie premier i który zostanie oficjalnie zaprezentowane wraz z modelem Z9? Biorąc pod uwagę przeznaczenie korpusu i brak długich szkieł w systemie Z, byłoby to z pewnością posunięcie, które pozwoliłoby przyciągnąć do systemu więcej zawodowych reporterów czy fotografów sportu.

Premiera już w listopadzie

O tym czy tak się stanie przekonamy się zapewne już niebawem. Producent zaplanował w sumie 4 teasery, co oznacza, że nowy korpus powinniśmy ujrzeć na początku listopada 2021 roku.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
DJI Mini 4 Pro - profil Log, lepsze wykrywanie przeszkód, 4K 100 kl./s i programowanie lotu
"Mini na maksa" - takim sloganem DJI reklamuje swojego najnowszego drona z kompaktowej serii. DJI Mini 4 Pro zachowuje specyfikację poprzednika, ale nadbudowuje ją m.in. doskonalszym...
7
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
6
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)