HP Photosmart 8250 - szybko i efektywnie

0
Marta Majewska
14 Lipiec 2005
Artykuł na: 29-37 minut
Nowa sześcioatramentowa drukarka HP Photosmart 8250 to według koncernu najszybsza domowa drukarka fotograficzna. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii SPT, urządzenie drukuje zdjęcia o rozmiarze 10x15cm w 14 sekund.
Photosmart 8250 to pierwsza drukarka w ofercie domowych urządzeń HP wyposażona w sześć pojedynczych wkładów atramentowych. Koncern, chcąc zaoferować konsumentom wartość dodaną, uczynił nowy produkt najszybszym na rynku. Pamiętajmy jednak , że tytuł "najszybszej drukarki" model ten zdobył w wewnętrznych testach porównawczych drukarek fotograficznych dla klientów indywidualnych, dostępnych na rynku w kwietniu 2005 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki zastosowaniu najnowszej technologii HP SPT (Scalable Printing Technology), urządzenie drukuje zdjęcie formatu 10x15cm w czasie 14 sekund, oferując przy tym niezwykle konkurencyjne ceny eksploatacji. Na marginesie warto dodać, że nowa technologia jest owocem pięcioletnich strategicznych inwestycji HP o wartości 1,4 mld USD.


Dzięki nowej technologii SPT, model Photosmart 8250 wyposażony został w funkcję inteligentnego monitorowania poziomu atramentu, dzięki czemu przed rozpoczęciem drukowania urządzenie sprawdza czy dysponuje odpowiednią ilością atramentu. Ponadto drukarka oszczędza atrament dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu polegającemu na oczyszczaniu atramentu z pęcherzyków powietrza.

Kolejną ważną cechą wynikającą z zastosowania nowej technologii jest szeroka głowica drukująca wyposażona w 3900 dysz, która generuje 140 mln kropel atramentu na sekundę. W połączeniu z szerokim pasem zadruku pozwala to osiągnąć wysoką jakość druku z maksymalną rozdzielczością 4800x1200 dpi.

HP Photosmart 8250 ma być szybka i efektywna jak boild Formuły 1


Ponadto projektanci drukarek zadbali o to, żeby nowa technologia w jak największym stopniu współpracowała z papierami HP. W tym celu wprowadzono nowe, porowate papiery z serii HP Advanced Papers, pozwalające na drukowanie szybko-schnących, wodoodpornych zdjęć oraz technologię "Auto Sense", która rozpoznaje format, orientację i rodzaj papieru fotograficznego, żeby drukować lepiej i efektywniej.

Poniżej przedstawiamy informacje prasowe dotyczące modelu Photosmart 8250 i nowych technologii HP.

Informacja prasowa

HP wprowadza na rynek swoją najszybszą domową drukarkę fotograficzną


Rekordowa prędkość drukowania z nową drukarką HP Photosmart 8250

Warszawa, 13 lipca 2005 r. - HP poinformował o wprowadzeniu na rynek drukarki fotograficznej HP Photosmart 8250, przełomowego nowego modelu umożliwiającego drukowanie zdjęć w ciągu zaledwie 14 sekund. Urządzenie to uchodzi za najszybszą domową drukarkę fotograficzną na świecie*. Jest to pierwsza oferowana przez HP drukarka powszechnego użytku wyposażona w sześć pojedynczych wkładów atramentowych.

Drukarka fotograficzna HP Photosmart 8250 zapewnia dużą szybkość drukowania. Ponadto, została wyposażona w nowy system dostarczania atramentu, oparty na technologii drukowania skalowalnego (Scalable Printing Technology). W przeciwieństwie do innych systemów oferowanych na rynku, w nowej platformie HP wykorzystano technologię recyrkulacji, która minimalizuje konieczność wypełnienia atramentem głowicy drukującej i wyrzucania atramentu. Dzięki temu znacznie większa część atramentu jest wykorzystywana do drukowania. Podobnie jak we wszystkich systemach z pojedynczymi wkładami atramentowymi, wymiany wymagają jedynie te wkłady, w których skończył się cały atrament.

Nowa platforma drukowania HP jest wyposażona w funkcję inteligentnego monitorowania poziomu atramentu, będącą elementem technologii HP Smart Printing. Przed rozpoczęciem drukowania zdjęcia lub dokumentu drukarka fotograficzna HP Photosmart 8250 sprawdza, czy dysponuje odpowiednią ilością atramentu. Oznacza to, że drukowanie nie zostanie przerwane przed ukończeniem zadania, więc użytkownik nie będzie się denerwował z powodu zmarnowania atramentu, papieru i czasu.


Można drukować szybciej niż kiedykolwiek przedtem
Drukarka fotograficzna HP Photosmart 8250 została zaprojektowana z myślą o ekonomicznym drukowaniu dużych ilości zdjęć i dokumentów. Natychmiast dostrzegalną zaletą tego eleganckiego urządzenia o wyjątkowo nowoczesnym wyglądzie jest jego szybkość. Nowy model umożliwia drukowanie standardowych zdjęć w formacie 10 x 15 cm w ciągu zaledwie 14 sekund**. Prędkość drukowania tekstu w czerni sięga 32 str./ min, a kolorowych dokumentów aż 31 str./min.

Tę imponującą wydajność osiągnięto dzięki szerokiej głowicy drukującej wyposażonej w 3900 dysz, która generuje do 140 mln kropel atramentu na sekundę. Szeroki pas zadruku sprawia, że przy każdym przebiegu głowica nanosi na arkusz więcej atramentu, a duża liczba dysz zapewnia bardzo dużą dokładność. Pozwala to osiągnąć profesjonalną jakość druku z maksymalną rozdzielczością optymalizowaną 4800 x 1200 dpi.


Nowy wydajny system drukowania
Wprowadzona przez HP technologia druku 6-atramentowego ma wiele innowacyjnych cech. Zmieniono projekt drukarki, która ma teraz wbudowaną pompę, komorę odpowietrzania, zbiornik atramentu i czujnik poziomu atramentu. Kluczową zaletą tego oszczędnego systemu jest zwiększenie do maksimum ilości atramentu przeznaczanego do drukowania.

Do wszystkich systemów drukujących, z których przez pewien czas się nie korzysta, dostaje się przez głowicę niewielką ilość powietrza. Jeśli nie zostanie usunięte z atramentu, jakość druku pogorszy się. Tradycyjne rozwiązanie stosowane przez większość producentów drukarek polega na przygotowywaniu głowic drukujących do pracy poprzez wyrzucenie całego atramentu zawierającego pęcherzyki powietrza.

HP opracował nowatorskie rozwiązanie, które usuwa zapowietrzony atrament z głównego systemu drukującego, wydobywa z niego pęcherzyki powietrza - oczyszczając go tym samym - i następnie kieruje atrament z powrotem do zbiornika. W rezultacie znacznie większa część atramentu z każdego wkładu jest wykorzystywana do drukowania.
System pozwala również dokładnie zmierzyć ilość atramentu pozostałego we wkładzie i w oddzielnym zbiorniku umieszczonym nad głowicą drukującą. Gdy atrament we wkładzie jest na wyczerpaniu, drukarka wysyła komunikat, że wkład należy wkrótce wymienić. Jeśli drukarka wykryje, że zabraknie atramentu do wykonania zadania, zatrzyma się przed rozpoczęciem drukowania następnej strony i zaoferuje użytkownikowi możliwość dokończenia zadania z wykorzystaniem innych dostępnych atramentów. Ponadto, korzystanie z pojedynczych wkładów atramentowych powoduje, że wymiany wymagają jedynie te wkłady, w których faktycznie skończył się atrament. Jest to szczególnie korzystne dla fotografików, którzy znacznie częściej wykorzystują pewne wybrane kolory, takie jak zielenie i błękity.

Jakość druku jest doskonała. Atramenty HP Vivera w nowych wkładach HP nr 363 umożliwiają drukowanie odpornych na blaknięcie, głębokich kolorów w systemie 6-atramentowym oraz generowanie ostrego czarnego tekstu. Poszczególne wkłady są czytelnie oznakowane za pomocą odpowiednich kolorów i symboli. Można je łatwo wymieniać przez wygodny w obsłudze panel czołowy. Również tutaj zadbano o wydajne gospodarowanie atramentem. W drukarce jest zainstalowanych sześć wkładów z atramentem w różnych kolorach. Korzysta się z nich, gdy konieczna jest najwyższa jakość drukowania. Użytkownik może jednak zdecydować się na stosowanie do bieżącego drukowania dokumentów i wydruków próbnych jedynie czterech standardowych kolorów atramentu: turkusowego (cyan), purpurowego (magenta), żółtego i czarnego.

Aby maksymalnie obniżyć koszty HP wprowadził specjalny pakiet fotograficzny HP 363 Series Photo Pack o wysokim wskaźniku cena/ wartość. Zawiera on sześć wymiennych wkładów atramentowych we wszystkich kolorach i 150 arkuszy papieru fotograficznego HP. Aby obsługa była jak najwygodniejsza, we wkładach atramentowych do drukarki HP Photosmart 8250 zastosowano technologię, która wykrywa, kiedy należy wymienić wkład i automatycznie generuje internetowy formularz zamówienia***, gdy poziom atramentu we wkładzie zbliża się do zera.

Często zdarzają się sytuacje, gdy użytkownik nie chce włączać komputera tylko po to, by wydrukować kilka zdjęć. Drukarka fotograficzna HP Photosmart 8250 jest w pełni przygotowana na tego typu sytuacje. Wyposażono ją w pełną gamę gniazd na karty pamięci**** i w przedni port USB do podłączania aparatów fotograficznych z obsługą technologii PictBridge lub dysków flash. Użytkownik może również dokupić opcjonalny bezprzewodowy adapter z serii HP bt300/400 Bluetooth i drukować bezpośrednio z urządzeń wyposażonych w technologię Bluetooth*****, takich jak telefony komórkowe typu camphone i cyfrowe asystenty osobiste (PDA). Niezależnie od tego, czy źródłem obrazów jest aparat fotograficzny, czy karta, użytkownik może przeglądać i wybierać zdjęcia za pomocą wbudowanego kolorowego wyświetlacza (6,4 cm - ok. 2,5 cala - red.) oraz korzystać z zainstalowanych w drukarce narzędzi do edycji, powiększania i kadrowania - a wszystko to bez włączania komputera PC.

Aby uzyskać zauważalnie lepszą jakość zdjęć, należy uaktywnić technologie HP Real Life, takie jak funkcja Automatic Red-Eye Removal, która automatycznie usuwa efekt czerwonych oczu w drukarce, a także funkcja Adaptive Lighting, która poprawia rezultaty drukowania poprzez uwydatnianie detali, które w przeciwnym razie zniknęłyby na zacienionych lub źle oświetlonych obszarach zdjęcia.

Na wyświetlaczu drukarki fotograficznej HP Photosmart 8250 można oglądać cyfrowe klipy wideo przesłane z aparatu fotograficznego. Użytkownik może wybrać ulubioną scenę i poprawić jakość wskazanej klatki przed jej wydrukowaniem.

Przy drukowaniu zdjęć z poziomu komputera PC, można tworzyć albumy, edytować zdjęcia i organizować je za pomocą dołączonego oprogramowania HP Image Zone. Oprogramowanie HP Instant Share, pozwala przesyłać zdjęcia za pomocą poczty elektronicznej - odbiorcy mają przy tym możliwość wyboru zdjęć, które chcą pobrać.

Piękne zdjęcia na różnych typach papieru i w różnych formatach
Drukarka fotograficzna HP Photosmart 8250 to pierwszy model wyposażony w nową technologię HP Auto Sense. Wykorzystując sukcesy wcześniejszych technologii rozpoznawania papieru opracowanych przez firmę, technologia HP Auto Sense współpracuje z nowym papierem fotograficznym HP, oznaczonym na spodniej stronie kodem paskowym. Dzięki niemu drukarka wykrywa typ i format papieru fotograficznego w podajniku i automatycznie dostosowuje do niego parametry drukowania. Na specjalne okazje przygotowano papier fotograficzny HP Premium Plus. Zdjęcia na nim wydrukowane mają wyjątkową jakość i nie zblakną przez wiele pokoleń******.

HP Photosmart 8250 to specjalistyczna drukarka fotograficzna, na której można przygotowywać zdjęcia w wielu różnych formatach, z marginesami lub bez, nawet w formacie panoramicznym (215 x 610 mm). Jest również wyposażona w automatyczny podajnik papieru fotograficznego do zdjęć w formacie 10 x 15 cm. Podajnik ten uaktywnia się, gdy użytkownik wskaże go na ekranie jako źródło nośnika. Jeśli użytkownik drukuje bez włączania komputera, podajnik ten można uaktywnić bezpośrednio, poprzez naciśnięcie wygodnego przycisku drukarki.

Drukarka fotograficzna HP Photosmart 8250 będzie dostępna w sprzedaży od sierpnia 2005 r. Zalecana przez producenta cena detaliczna urządzenia wynosi 949 zł brutto.


*Porównanie prędkości przeprowadzono w trybach domyślnym i najszybszym, podczas drukowania z poziomu komputera. Dane oparte na wynikach wewnętrznych testów HP dla porównywalnych drukarek fotograficznych dla klientów indywidualnych, dostępnych na rynku w kwietniu 2005 r.
**Na podstawie wewnętrznych testów HP.
***Internetowy formularz zamówienia jest obecnie dostępny jedynie w Wielkiej Brytanii. Możliwość zamawiania przez Internet na terenie Niemiec, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii zostanie zapewniona jeszcze w 2005 r. Konieczny jest dostęp do Internetu.
****Gniazda na karty pamięci obsługują karty CompactFlash, Microdrive, Memory Stick?, Memory Stick Duo?, Mini SD, Secure Digital/ MultiMedia Card i XD-Picture Card? (karty te nie wchodzą w skład zestawu).
*****Zdjęcia drukowane z wykorzystaniem pojedynczych wkładów atramentowych HP nr 363 i papieru fotograficznego HP Premium Plus, na drukarce fotograficznej HP Photosmart 8250, zachowują odporność na blaknięcie nawet przez 100 lat. Na podstawie wyników testów odporności na blaknięcie zdjęć eksponowanych pod szkłem, przeprowadzonych przez HP (wyniki z czerwca 2005 r.). Aktualnie trwają testy prowadzone przez firmę Wilhelm Imaging Research. Więcej informacji na temat czynników uwzględnianych podczas testów odporności na blaknięcie można znaleźć pod adresem http://hp.com/eur/faderesistance.
Informacja prasowa

HP rewolucjonizuje branżę drukarek, wprowadzając nową technologię


Nowa platforma do druku atramentowego zapewnia rekordową prędkość drukowania w domu i w biurze. Jest skalowalna, więc dostosuje się do rynków o dużych potrzebach w zakresie drukowania
Warszawa, 13 lipca 2005 r. - HP poinformował o wprowadzeniu na rynek przełomowej platformy do druku atramentowego, będącej rezultatem pięcioletnich strategicznych inwestycji o wartości 1,4 mld USD. Firma jest przekonana, że dzięki tej platformie zyska czołową pozycję na rynku drukarek i o wiele lat wyprzedzi konkurencję.
HP przedstawił swoje pierwsze produkty oparte na nowej technologii drukowania skalowalnego (Scalable Printing Technology - SPT), która została specjalnie zaprojektowana do wydajnego drukowania dużych nakładów. Do produktów tych należą najszybsze na świecie domowe drukarki fotograficzne. Dzięki nim zdjęcia w formacie 10 x 15 cm są gotowe w ciągu zaledwie 14 sekund*. W technologię SPT wyposażona jest też najszybsza na świecie, kolorowa, biurkowa drukarka dla małych i średnich firm. W porównaniu z kolorowymi drukarkami laserowymi** ma dwukrotnie większa prędkość druku***, a koszty eksploatacji w przeliczeniu na jedną stronę są o 30% niższe.
"To prawdziwy przełom w 21-letniej historii technologii druku HP" - powiedział Vyomesh Joshi, wiceprezes działu druku i przetwarzania obrazu (Imaging and Printing Group) w HP. "Technologia ta stanowi kolejny krok na drodze przekształceń firmy - to klucz, który otworzy przed nami nowe możliwości rynkowe i zapewni dalszy rozwój działu drukarek. Wprowadzane właśnie na rynek produkty są źródłem nowych doświadczeń w zakresie druku cyfrowego, w domu, w biurze, w całej branży".

HP daje klientom nowe możliwości wyboru. Zaspokaja zróżnicowane potrzeby drukowania i dostosowuje ofertę do ich budżetów. Ponadto, HP poinformował o wprowadzeniu na rynek szeregu produktów do fotografii cyfrowej, w tym pierwszej w branży kompaktowej drukarki fotograficznej, umożliwiającej drukowanie zdjęć w formacie 12,5 x 17,5 cm oraz przechowywanie zdjęć - nawet do 1000 obrazów****.


Innowacje stymulują rozwój
Nowa technologia HP obejmuje także przełomową budowę i sposób produkcji głowic do drukarek atramentowych. Nowa głowica drukująca przyczynia się do zwiększenia prędkości druku przy kosztach niższych szacunkowo o 50%. HP osiągnął wyjątkową wydajność druku, odpowiadającą znacznym inwestycjom przeznaczonym na badania i rozwój.
Elementy głowicy drukującej są wytwarzane jako całość w ramach procesu fotolitograficznego, a nie łączone po zakończeniu ich produkcji. Umożliwia to precyzyjne rozmieszczenie komory, dysz i elementu grzewczego, co ostatecznie zwiększa dokładność nanoszenia kropli atramentu na nośnik. Ta unikatowa konstrukcja umożliwia również zwiększenie gęstości rozmieszczenia dysz - na jednej głowicy drukującej może się ich zmieścić 3900 lub więcej. Większe liczba dysz i dokładność nanoszenia kropli atramentu przekładają się na zwiększenie prędkości i poprawę jakości druku. Ponadto, użytkownicy mogą być pewni, że w trakcie drukowania nie zabraknie atramentu, nie zmarnuje się więc ani papier, ani atrament. Wszystko to dzięki nowemu systemowi druku HP.
Nowa platforma jest skalowalna, dzięki czemu HP może zaspokajać zróżnicowane potrzeby klientów indywidualnych, drukujących duże ilości materiałów, małych i średnich firm oraz odbiorców komercyjnych. Jest to możliwe dzięki trzem rozwiązaniom technicznym.
Po pierwsze, HP może zwiększyć rozmiar pasa zadruku, czyli obszaru strony, który głowica zadrukowuje podczas każdego przebiegu. Przy szerszym pasie zadruku głowica może mniej razy przesunąć się nad stroną. Zwiększa to prędkość drukowania. Po drugie, HP może zwiększyć liczbę dysz na głowicy drukującej, aby wydruki były większe, a ich jakość - wyższa. Po trzecie, HP może zwiększyć liczbę atramentów stosowanych z głowicą drukującą i tym samym wzbogacić gamę kolorów.

Drukarka wysokonakładowa oparta na nowej platformie
Drukarka fotograficzna HP Photosmart 8250 w cenie 899 zł brutto przeznaczona dla klientów indywidualnych, którzy chcą szybko i bezobsługowo drukować zdjęcia w zaciszu własnego domu. Ta najszybsza na świecie drukarka fotograficzna jest wyposażona w sześć pojedynczych wkładów z atramentami HP Vivera. Umożliwiają drukowanie pięknych zdjęć i wyraźnego tekstu z imponującą prędkością - zdjęcia w formacie 10 x 15 cm są gotowe w zaledwie 14 sekund i kosztują tylko 24 centy za sztukę*****.
Nowe atramenty i nośniki współpracują z nowym systemem druku

Nowa technologia druku HP została zaprojektowana do pracy w systemie obejmującym nowe atramenty HP Vivera i nośniki:;
Technologia "Auto Sense" to koniec marnowania atramentu i papieru - do rozpoznawania formatu, orientacji i rodzaju papieru fotograficznego wykorzystywane są kody kreskowe. Upraszczają generowanie dokładnych wydruków o najwyższej jakości*******. ]
Klienci indywidualni mają większe możliwości wyboru
HP wprowadził na rynek cztery nowe przenośne drukarki fotograficzne - tworząc tym samym najbogatszą w branży serię tego typu urządzeń. Dwa modele stanowią absolutną nowość w branży. Drukarka fotograficzna HP Photosmart 475 to pierwsza kompaktowa drukarka fotograficzna, która umożliwia drukowanie zdjęć nie tylko w formatach 10 x 15 cm i panoramicznym, ale i 12,5 x 17,5 cm. Natomiast model HP Photosmart 475 to pierwsza kompaktowa drukarka fotograficzna o możliwościach komputera PC - umożliwia przechowywanie puli 1000 zdjęć****.
Kolejne ważne nowości to produkty z serii HP Photosmart 428 Photo Studio - aparat fotograficzny i drukarka ze stacją dokowania. To kompleksowy, przenośny system fotograficzny dla klientów indywidualnych. Umożliwia wykonanie zdjęcia, dokowanie i drukowanie. Cena najtańszego modelu tego rozwiązania wynosi 699 zł brutto (cena sugerowana).
HP wzbogacił swoją ofertę systemów drukujących, proponując najbardziej przystępną cenowo kombinację materiałów eksploatacyjnych i drukarek. Systemy te zaprojektowano z myślą o użytkownikach o ograniczonym budżecie, którzy nie będą zbyt często drukować. Zaprojektowano je tak, aby były możliwie łatwe w obsłudze. W skład tych systemów wchodzą nowe wkłady atramentowe klasy podstawowej - HP nr 21 (czarny) w cenie 14,99 USD i HP nr 22 (kolorowy) w cenie 17,99 USD - przystosowane do współpracy z drukarkami, których najtańszy model kosztuje 49,99 USD (ceny sugerowane).
HP rozszerzył również serię swoich cyfrowych aparatów fotograficznych o modele HP Photosmart R818, R817 i M517, oferowane w cenach 799-1599 zł brutto (ceny sugerowane). Cyfrowe aparaty fotograficzne HP Photosmart R818 i R817 są wyposażone w nowe technologie HP Real Life, dzięki którym klienci indywidualni mogą tworzyć i przeglądać zdjęcia panoramiczne przed wydrukowaniem, bez korzystania z komputera.
HP poinformował także o nawiązaniu współpracy z firmą Walgreens, co umożliwi wprowadzenie na rynek detaliczny internetowych usług fotograficznych, oferowanych przez przejęty niedawno serwis Snapfish. Miliony klientów firmy Walgreens mogą teraz korzystać z łatwych w obsłudze narzędzi do zamawiania i przechowywania zdjęć oraz dzielenia się nimi. Narzędzia te są dostępne pod adresem www.walgreens.com/photo.
Firma Walgreens umożliwia klientom z kolejnych rynków przesyłanie zdjęć do serwisu i ich odbieranie w ciągu zaledwie godziny w wybranym sklepie firmowym. Usługa ta będzie dostępna od września na wszystkich rynkach, na których działa firma Walgreens. Klienci mogą również zażyczyć sobie przesłania wydruków pocztą.

*Porównanie prędkości przeprowadzono w trybach domyślnym i najszybszym, podczas drukowania z poziomu komputera. Dane oparte na wynikach wewnętrznych testów HP dla porównywalnych drukarek fotograficznych dla klientów indywidualnych, dostępnych na rynku w kwietniu 2005 r.
**W porównaniu z kolorowymi drukarkami laserowymi w cenie poniżej 500 USD. "Prędkość i laserowa jakość" to stosowany przez HP wskaźnik oznaczający prędkość druku typowych dokumentów biurowych w trybie domyślnym; dane te porównano z danymi na temat szybkości druku w kolorze, opublikowanymi przez producentów drukarek laserowych, według stanu z maja 2005 r.
***Porównanie kosztów wydruku jednej strony dla różnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek laserowych oparto na opublikowanych przez producentów specyfikacjach kaset z tonerem o największej pojemności, dostępnych dla kolorowych drukarek laserowych w cenie poniżej 500 USD i monochromatycznych drukarek laserowych w cenie poniżej 250 USD (dane opublikowane przez firmę Current Analysis Inc. wg stanu z maja 2005 r.). Koszt wydruku jednej strony dla drukarek z serii Officejet Pro K550 określono na podstawie zalecanej ceny detalicznej i opublikowanych danych nt. wydajności dużych wkładów atramentowych HP nr 88 (nie wchodzą w skład zestawu, sprzedawane oddzielnie). Faktyczne rezultaty mogą być inne.
****Całkowita liczba zależy od wielu czynników, m.in. od całkowitej wielkości pliku.
*****Oferta specjalna, wymagająca zakupu opcjonalnego pakietu promocyjnego HP Photo Value Pack (z serii Custom 02, format 10 x 15 cm, 150 arkuszy), oparta na zalecanej cenie detalicznej. Faktyczne rezultaty mogą być inne.
******W przypadku stosowania wraz z uniwersalnym papierem HP Advanced Multipurpose Paper.
*******Technologia Auto Sense zastosowana na papierze fotograficznym HP Advanced Photo przynosi korzyści w przypadku wykorzystania drukarek z obsługą technologii Auto Sense , w tym drukarki fotograficznej HP Photosmart 8250 oraz urządzeń wielofunkcyjnych z serii HP Photosmart 3200 i 3300.
********Numery wyboru wkładów różnią się w zależności od obszaru.Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Obiektyw wypełniony kawą w średnioformatowym body z kartonu - Lomography znów zaskakuje
Obiektyw wypełniony kawą w średnioformatowym body z kartonu - Lomography znów zaskakuje
Miłośnicy kreatywnych efektów w jakości lomo i zrównoważonego wykorzystania zasobów będą zachwyceni nowym pomysłem austriackiej firmy, który dostępny jest w dodatku w cenie mniej kuriozalnej niż...
0
0
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Powiązane artykuły