Croz DIY to prosty aparat, którego złożenie zajmie zaledwie kilka chwil

Croz DIY to prosty aparat, którego złożenie zajmie zaledwie kilka chwil

O Croz po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Kampania prowadzona na Kickstarterze okazała się sukcesem i teraz aparat do samodzielnego złożenia jest już dostępny w sprzedaży.

Croz w popularnym serwisie Kickstarter pojawił się w październiku ubiegłego roku i od razu stał się ciekawostką, która spodobała się zarówno miłośnikom fotografii jak i majsterkowania. A to dlatego, że zaprezentowany aparat przychodził do nas w częściach, które musieliśmy złożyć w jedną całość.

- Croz ma być prosty i „bezpośredni”. To cyfrowy aparat w podstawowym wydaniu – powiedział producent, Paper Shoot.

 

I trudno się nie zgodzić . Croz DIY to wyjątkowo kompaktowa konstrukcja, która mierzy zaledwie 12 mm szerokości i waży 98 g – wliczając w to dwa akumulatory AAA, które napędzają cały aparat. W kadrowaniu ujęć pomoże niewielki cyfrowi wizjer. Na obudowie znajdziemy tylko jeden przycisk, który odpowiada zarówno za włączenie aparatu, jak i wyzwolenie migawki. Zabrakło natomiast wyświetlacza, na którym moglibyśmy podejrzeć wykonane zdjęcia. Tak więc faktycznie mamy do czynienia z fotografią w czystej formie.

We wnętrzu znajdziemy 5-megapikselowy sensor CMOS. Poza tym otrzymujemy adapter obiektywowy LARGAN Precision – do wyboru mamy szerokokątną konstrukcję lub rybie oko. Na dodatek aparat został wyposażony w „automatyczne algorytmy poprawiające jakość obrazu” oraz filtry kolorystyczne – monochromatyczny, kolorowy, sepia i niebieski. Fotografie zapiszemy na karcie SD (maksymalna pojemność to 32GB). Do tego aparat wyposażono w port microUSB.

Croz DIY jest już dostępny w sprzedaży. Za podstawowy model (przeźroczysta konstrukcja) zapłacimy około 130 dolarów. Do nabycia są także odpowiednio droższe aparaty z linii Premium i Vintage, których obudowa została wykonana z drewna. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.papershoot.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0