Croz DIY to prosty aparat, którego złożenie zajmie zaledwie kilka chwil

Croz DIY to prosty aparat, którego złożenie zajmie zaledwie kilka chwil

O Croz po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Kampania prowadzona na Kickstarterze okazała się sukcesem i teraz aparat do samodzielnego złożenia jest już dostępny w sprzedaży.

Croz w popularnym serwisie Kickstarter pojawił się w październiku ubiegłego roku i od razu stał się ciekawostką, która spodobała się zarówno miłośnikom fotografii jak i majsterkowania. A to dlatego, że zaprezentowany aparat przychodził do nas w częściach, które musieliśmy złożyć w jedną całość.

- Croz ma być prosty i „bezpośredni”. To cyfrowy aparat w podstawowym wydaniu – powiedział producent, Paper Shoot.

 

I trudno się nie zgodzić . Croz DIY to wyjątkowo kompaktowa konstrukcja, która mierzy zaledwie 12 mm szerokości i waży 98 g – wliczając w to dwa akumulatory AAA, które napędzają cały aparat. W kadrowaniu ujęć pomoże niewielki cyfrowi wizjer. Na obudowie znajdziemy tylko jeden przycisk, który odpowiada zarówno za włączenie aparatu, jak i wyzwolenie migawki. Zabrakło natomiast wyświetlacza, na którym moglibyśmy podejrzeć wykonane zdjęcia. Tak więc faktycznie mamy do czynienia z fotografią w czystej formie.

We wnętrzu znajdziemy 5-megapikselowy sensor CMOS. Poza tym otrzymujemy adapter obiektywowy LARGAN Precision – do wyboru mamy szerokokątną konstrukcję lub rybie oko. Na dodatek aparat został wyposażony w „automatyczne algorytmy poprawiające jakość obrazu” oraz filtry kolorystyczne – monochromatyczny, kolorowy, sepia i niebieski. Fotografie zapiszemy na karcie SD (maksymalna pojemność to 32GB). Do tego aparat wyposażono w port microUSB.

Croz DIY jest już dostępny w sprzedaży. Za podstawowy model (przeźroczysta konstrukcja) zapłacimy około 130 dolarów. Do nabycia są także odpowiednio droższe aparaty z linii Premium i Vintage, których obudowa została wykonana z drewna. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.papershoot.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0