Samsung - cyfrowa ofensywa

0
Łukasz Kacperczyk
2 Czerwiec 2005
Artykuł na: 29-37 minut
Samsung prezentuje 4 nowe aparaty cyfrowe dla amatorów. Z informacji, którymi dysponujemy, wynika, że Digimax A502 to następca prostego A402, Digimax L50 i A50 różnią się kosmetyką, a Digimax L55W ma duży wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala i zoom szerokokątny (ekw. 28 mm). Wszystkie nowości wyposażono w matryce 5 MP.
Samsung prezentuje 4 nowe aparaty cyfrowe dla amatorów. Z informacji, którymi dysponujemy, wynika, że Digimax A502 to następca prostego A402, Digimax L50 i A50 różnią się kosmetyką, a Digimax L55W ma duży wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala i zoom szerokokątny (ekw. 28 mm). Wszystkie nowości wyposażono w matryce 5 MP.

2 czerwca to oficjalna data polskiej premiery aż 7 nowych cyfrówek. Przynajmniej 4 z nich to dość proste aparaty, różniące się jednak dość ważnymi szczegółami. L55W ma zoom optyczny dający zbliżenie 4,8 x i duży, 2,8-calowy wyświetlacz LCD o kącie widzenia 160 stopni. Modele Digimax L50 i A50 różnią się w zasadzie głównie gabarytami (L50 jest mniejszy). Oba mają ekrany 2,5 cala (L50 o nieco wyższej rozdzielczości), 3-krotne zbliżenia optyczne i co najmniej 10 programów tematycznych. Wszystkie wspomniane wyżej modele rejestrują sekwencje wideo w formacie MPEG-4 (rozdzielczość VGA - 640 x 480), mają stabilizację obrazu działającą w trybie wideo (producent nie ujawnia, jakiego typu system zastosowano) i dają użytkownikowi cały wachlarz możliwości edycyjnych bezpośrednio w aparacie. Z kolei Digimax A502 (podobnie jak jego poprzednik - model A402) to prościutki aparacik ze stałym obiektywem i maksymalnie uproszczoną obsługą (tylko 4 programy tematyczne).

Więcej szczegółów w zamieszczonych poniżej obszernych informacjach producenta.

Samsung Digimax L55W

Samsung rozszerza linię produktową o 5-megapikselowy aparat cyfrowy z obiektywem szerokokątnym i zoomem 4.8X

Kraków, 2 czerwca 2005.
Samsung Camera informuje o planach wprowadzenia do oferty modelu Digimax L55W, dysponującym rozdzielczością 5 Megapikseli i zbliżeniem optycznym 4.8X. Tym samym Samsung wejdzie na rynek aparatów cyfrowych z dużym zoomem.

Większość kompaktowych aparatów cyfrowych posiada 3-krotny zoom optyczny. Digimax L55W oferuje aż 4.8-krotny zakres ogniskowych, od 28mm do 135mm [ekwiwalent dla formatu 35mm]. Ujęcie wykonane przy ogniskowej szerokokątnej 28mm "pomieści" zarówno zapierające dech w piersiach widoki, jak i grupę obiektów, na przykład podczas domowej uroczystości. Unikalność Digimax L55W polega na połączeniu korzyści płynących z szerokiego kąta widzenia z opcją zbliżenia 4.8X.

Digimax L55W to pierwszy aparat, w którym zastosowano szeroki wyświetlacz TMR LCD o przekątnej 2.8". Pozwala on na wyświetlanie obrazu o zmiennej proporcji boków, 16:9 lub 4:3. Ekran zastosowany w Digimax L55W wykorzystuje technologię TMR [Transmissive with Micro Reflective] by jasność obrazu była zrównoważona, nawet przy silnym oświetleniu tylnym. Kąt widzenia wynosi w nim aż 160 stopni, co zapewnia bardziej komfortowe przeglądanie i dzielenie się swoimi zdjęciami. Wyższy kontrast sprawia, że wyświetlany obraz jest jaśniejszy i wyraźniejszy, a zdolność do odtworzenia 16.7 milionów kolorów leży u podstaw doskonałej reprezentacji barw.

Dzięki lepszym czasom reakcji żaden spontaniczny moment nie umknie fotografującemu. Przy czasie przygotowania do pierwszego ujęcia oraz interwale w trybie zdjęć pojedynczych wynoszącym 1sekundę, Digimax L55W oferuje tryb seryjny realizowany z prędkością 2.5 kl/s.

Digimax L55W stworzony został w oparciu o technologię gęstego pakowania komponentów, dzięki czemu konstruktorom udało się połączyć duże zbliżenie 4.8X z niewielkimi rozmiarami aparatu. Ergonomiczne wykończenie z wysokiej jakości metalu sprawia, że aparat prezentuje się niezwykle elegancko.

Zaawansowany tryb wideo zbliżony jest możliwościami do zwykłej kamery cyfrowej. Aparat zapisuje sekwencje wideo w formacie MPEG-4 charakteryzujący się doskonałą jakością obrazu przy dużej kompresji danych. Nagrania mogą trwać teraz nawet do 3-4 razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych formatów wideo stosowanych przez konkurencję. karta pamięci o pojemności 256MB pomieści ponad godzinę znakomitej jakości materiału. Digimax L55W rejestruje sekwencje wideo w rozdzielczości VGA [640 x 480], z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Obraz jest nie tylko ostry, ale i dobrze widoczny na szerokim wyświetlaczu LCD. Nagrane filmy można z powodzeniem odtwarzać na ekranie telewizyjnym.]

Samsung Digimax L55W

{ITL|Digimax L55W posiada stabilizator nagrań filmowych, który pomaga w utrzymaniu dobrej ostrości obrazu. System ten automatycznie wykrywa, a następnie koryguje pionowe i poziome drgania aparatu. Stworzona w laboratoriach firmy Samsung funkcja ciągłego zapisu wideo pozwala na wstrzymanie nagrania i wznowienie zapisu za pomocą jednego dedykowanego przycisku. Następnie zarejestrowane odcinki zostaną automatycznie połączone i zapisane jako jeden plik filmowy.

Dla ułatwienia edycji wideo, Digimax L55W pozwala na wybranie, podczas odtwarzania, i zapisanie do nowego pliku wyłącznie najlepszych fragmentów nagrania. Dostępna jest też funkcja zapisu zdjęcia w trakcie wyświetlania filmu wideo.

Dzięki systemowi łatwego ładowania, operacja doładowania akumulatorów aparatu jest szybka i wygodna. Do aparatu dołączona jest przenośna ładowarka 24-pinowa, a wygodę użytkowania poprawić może zakup opcjonalnej stacji, która służy też do przesyłania danych. Ponadto, Digimax L55W to pierwszy aparat pozwalający na skorzystanie z opcjonalnej ładowarki, która dostarcza energii za pośrednictwem wyjścia USB komputera osobistego. Opcja ta zainteresuje użytkowników, którzy często podróżują w interesach i zabierają ze sobą laptopa.

Digimax L55W to przykład na to, jak dalece można udoskonalić tryb Macro - niezwykle ważną funkcję w każdym aparacie cyfrowym. Minimalny dystans z jakiego można wykonać zdjęcie wynosi tylko 2cm. Wybór trybu Auto Macro spowoduje automatyczne wykrycie intencji fotografującego i natychmiastową optymalizację funkcji makro.

Digimax L55W posiada zestaw efektów specjalnych, które podniosą atrakcyjność każdej fotografii. Są to: efekty kolorystyczne, nakładanie ramki, wyróżnianie obiektu oraz łączenie obrazów. Opcje korekty zabarwienia [Colour] obejmują zdjęcia czarno-białe, w sepii, z filtrem czerwonym, zielonym lub niebieskim. Wyróżnianie [Highlight] umożliwia wydobycia wybranego obiektu przez delikatne rozmycie tła. Łączenie obrazów [Composite] polega na komponowaniu w jednym zdjęciu 2-4 ujęć, które następnie zapisywane są w jednym pliku graficznym. Ostatni efekt [Photo Frame] pozwala na wybranie jednej z 9 ramek, która zostanie dołączona do zdjęcia.

Digimax L55W posiada bogaty zestaw trybów tematycznych, dzięki którym, niezależnie od okoliczności, zdjęcie będzie dobre. Na listę 11 programów tematycznych składają się: Sceneria nocna, Portret, Dzieci, Krajobraz, Zbliżenia, Zachód słońca, Zmierzch, Pod światło, Fajerwerki, Plaża i Śnieg oraz Tekst. Przykładowo, tryb Tekst pozwala na wydobycie gotowego do edycji tekstu ze sfotografowanego dokumentu, książki lub magazynu. Aplikacja do rozpoznawania tekstu jest częścią pakietu oprogramowania "Digimax Viewer", które dołączone jest do zestawu handlowego.

Digimax L55W zgodny jest z technologią PictBridge, która umożliwia drukowanie wysokiej jakości, 5-megapikselowych plików bezpośrednio po podłączeniu aparatu do kompatybilnej drukarki, bez pośrednictwa komputera. Naciśnięcie przycisku szybkiego drukowania [Quick Print] spowoduje natychmiastowe rozpoczęcie procesu drukowania. Połączenie tych właściwości z opcjami edycji obrazu sprawia, że droga od zrobienia zdjęcia do wykonania wydruku może odbyć się bez jakiegokolwiek angażowania komputera. Ponadto, aparat korzysta z łącza transferowego USB 2.0, które jest zdecydowanie szybsze od najpopularniejszego USB 1.1.

Digimax L55W posiada pamięć wbudowaną 32MB, którą można wykorzystać do zapisu danych gdy nie posiadamy zewnętrznej karty. Do dyspozycji jest też szereg przydatnych funkcji takich jak tryb ustawień własnych [My Set Shot] służący do natychmiastowego fotografowania, rejestracja dźwięku [do 1 godziny], dołączanie krótkiej notki głosowej do zdjęć oraz jedno-przyciskowe odtwarzanie pozwalające na szybki podgląd obrazu, nawet gdy aparat jest wyłączony.

Ponadto, udoskonalony interfejs graficzny [GUI] zapewnia szybszą i bardziej precyzyjną obsługę menu, dzięki czemu Digimax L55W można polecić, tak zaawansowanym jak i początkującym miłośnikom fotografii cyfrowej.]

Samsung Digimax L50

{BIT|Samsung prezentuje nowy aparat 5 Megapikseli - Digimax L50

Kraków, 2 czerwca 2005.
Samsung Camera informuje o planach wprowadzenia do oferty modelu Digimax L50, wyposażonego z sensor obrazowy 5 Megapikseli oraz obiektyw Samsung SHD z zoomem optycznym 3X. W ten sposób Samsung chce przypieczętować swój sukces w segmencie 5-megapikselowych aparatów kompaktowych.

Digimax L50 to poręczny aparat o kieszonkowych rozmiarach [93.3 x 52.1 x 22.3mm] oferujący szybszą pracę i różnorodność funkcji. Mimo niewielkich rozmiarów, Digimax L50 posiada duży wyświetlacz LCD 2.5" o rozdzielczości 230,000 punktów.

Zaprezentowany aparat dysponuje zbliżeniem cyfrowym 4X, który wraz z zoomem optycznym 3X daje 12-krotne zbliżenie łączone. Powiększenie 5X w trybie odtwarzania pozwoli na oszacowanie poprawności ostrości. Wyświetlacz LCD 2.5" o wysokiej rozdzielczości 230,000 pikseli, w jaki wyposażono Digimax L50, wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie firmy Samsung. Z wierną reprodukcją kolorów [16.7 milionów barw] i szerokim polem widzenia, LCD gwarantuje najlepszą jakość podglądu, tak przy odtwarzaniu, jak i komponowaniu zdjęć.

Dzięki rozbudowanej funkcjonalności trybu wideo, Digimax L50 może służyć też jako kamera cyfrowa. Obrazy ruchome zapisywane są w formacie MPEG-4, który charakteryzuje się wysoką jakością obrazu przy mniejszych rozmiarach pliku wynikowego. Oznacza to, że nagranie może trwać nawet do 3-4 razy dłużej niż w innych aparatach cyfrowych. Karta pamięci o pojemności 256MB pomieści ponad godzinę doskonałego materiału. Digimax L50 zapisuje obraz w rozdzielczości VGA [640 x 480], z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Obraz odtwarzany na LCD lub telewizorze będzie nie tylko większy, ale i bardziej płynny.

Funkcjonalność trybu wideo podniesiono dzięki następującym udoskonaleniom. Po pierwsze, Digimax L50 posiada system stabilizacji obrazu, który redukuje drgania aparatu. Dzięki automatycznemu wykrywaniu i korekcie poziomych i pionowych wibracji, zapisywany obraz będzie bardziej płynny. Po drugie, stworzona w laboratoriach firmy Samsung funkcja ciągłego zapisu wideo pozwala na wstrzymania nagrania i ponowne wznowienie zapisu - całość zostanie zapisana jako jeden plik filmowy. Po trzecie, Digimax L50 oferuje szereg narzędzie do edycji wideo bezpośrednio w aparacie. Podczas odtwarzania można zapisać ujęcie statyczne jako nowe zdjęcie oraz wybrać fragment klipu, a następnie zapisać go jako nowy plik filmowy. I wreszcie, Digimax L50 pozwala na korzystanie z zoomu optycznego podczas rejestracji wideo [z wyłączonym dźwiękiem].

Digimax L50 posiada zestaw efektów specjalnych, dzięki którym Twoje zdjęcia nabiorą nowej jakości. Są to: efekty kolorystyczne, nakładanie ramki, wyróżnianie obiektu oraz łączenie obrazów. Opcje korekty zabarwienia [Colour] obejmują zdjęcia czarno-białe, w sepii, z filtrem czerwonym, zielonym lub niebieskim oraz w negatywie. Wyróżnianie [Highlight] umożliwia wydobycia wybranego obiektu przez delikatne rozmycie otaczającego go tła. Łączenie obrazów [Composite] polega na komponowaniu w jednym zdjęciu 2-4 ujęć, które następnie zapisywane są w jednym pliku graficznym. Ostatni efekt [Photo Frame] pozwala na wybranie jednej z 9 ramek, która zostanie dołączona do zdjęcia.

Prezentowany aparat oferuje też zaawansowane funkcje, takie jak zdjęcia seryjne oraz bracketing ekspozycji [AEB]. Pierwsza z nich przyda się gdy fotografowany będzie szybko poruszający się obiekt. Natomiast AEB polega na wykonaniu serii zdjęć z nieznaczną różnicą wartości ekspozycji.

Korzystając z wbudowanych narzędzi edycji zdjęć, użytkownik może zmienić zapisane obrazy na różne sposoby. Przycinanie pozwala na usunięcie niechcianego fragmentu zdjęcia i zapisane tylko wybranej partii. Jeśli zapas pamięci będzie na wykończeniu można wykorzystać funkcję zmniejszania obrazów do mniejszego formatu. Z kolei rotowanie pozawala na odwrócenie zdjęcia do właściwej pozycji i zapisanie go w tej formie.

Aparat oferuje też szereg trybów tematycznych, dzięki którym rezultaty będą zawsze dobre, niezależnie od panujących warunków. Na listę 11 programów tematycznych składają się: Sceneria nocna, Portret, Tekst, Dzieci, Krajobraz, Zbliżenia, Zachód słońca, Zmierzch, Pod światło, Fajerwerki, Plaża i Śnieg. Przykładowo, tryb Tekst pozwala na wydobycie gotowego do edycji tekstu ze sfotografowanego dokumentu, książki lub magazynu. Aplikacja do rozpoznawania tekstu jest częścią pakietu oprogramowania "Digimax Viewer", które dołączone jest do zestawu handlowego.

Digimax L50 zgodny jest z technologią PictBridge, która umożliwia drukowanie wysokiej jakości, 5-megapikselowych plików bezpośrednio po podłączeniu aparatu do kompatybilnej drukarki. Połączenie tej właściwości z opcjami edycji obrazu oznacza, że droga od zrobienia zdjęcia do wykonania wydruku może odbyć się bez pośrednictwa komputera. Ponadto, aparat korzysta z łącza transferowego USB 2.0, które jest zdecydowanie szybsze od spotykanego najczęściej USB 1.1.

Funkcja tworzenia Albumów oferowana przez Digimax L50 pozwala na kategoryzację i zapisanie zdjęć w oparciu o własne kryteria, na przykład datę. W pokazie slajdów zostaną uwzględnione tylko te obrazy, które zostały wybrane.

Digimax L50 wyposażony jest w pamięć wewnętrzna 32MB, dzięki czemu można robić zdjęcia nawet gdy nie posiadamy karty. Funkcja kopiowania na kartę umożliwia bezproblemowe przeniesienie danych z pamięci wbudowanej do przenośnej. Inne przydatne funkcje to rejestracja dźwięku [do 1 godziny], dołączanie krótkiej notki głosowej do zdjęć oraz jedno-przyciskowe odtwarzanie pozwalające na szybki podgląd zdjęcia, nawet gdy aparat jest wyłączony.]

Samsung Digimax A50

{BIT|Samsung prezentuje Digimax A50, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z zoomem optycznym 3X

Kraków, 2 czerwca 2005.
Samsung Camera informuje o planach wprowadzenia do oferty aparatu cyfrowego dysponującego wysoką rozdzielczością 5 Megapikseli, wyposażonego w obiektyw Samsung SHD z zoomem optycznym 3X. Digimax A50 ma wzmocnić pozycję firmy Samsung w segmencie aparatów 5-megapikselowych.

Digimax A50 oferuje powiększenie cyfrowe 4X, które wraz z zoomem optycznym 3X da 12-krotne zbliżenie łączne. W trybie odtwarzania dostępne jest powiększenie do 5X. Aparat wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD 2.5" o wysokiej rozdzielczości 200,000 pikseli. Wysoka jakość wyświetlanego obrazu jest kluczem do uzyskania dobrych efektów podczas fotografowania oraz przy ocenie już wykonanych zdjęć.

Aby zwiększyć możliwości trybu wideo, aparat zapisuje sekwencje filmowe w formacie MPEG-4. Charakteryzuje się on doskonałą jakością obrazu przy dużej kompresji danych. Nagrania mogą trwać teraz nawet do 3-4 razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych formatów wideo stosowanych przez konkurencję. Digimax A50 może służyć jako kamera cyfrowa, gdyż karta pamięci o pojemności 256MB pomieści ponad godzinę znakomitej jakości materiału. Digimax A50 rejestruje sekwencje wideo w rozdzielczości VGA [640 x 480], z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Obraz jest nie tylko ostry, ale i dobrze widoczny na szerokim wyświetlaczu LCD. Nagrane filmy można z powodzeniem odtwarzać na ekranie telewizyjnym.

Funkcjonalność trybu wideo podniesiono dzięki następującym udoskonaleniom. Po pierwsze, Digimax A50 posiada system stabilizacji obrazu, który redukuje drgania aparatu. Dzięki automatycznemu wykrywaniu i korekcie poziomych i pionowych wibracji, zapisywany obraz będzie bardziej płynny. Po drugie, stworzona w laboratoriach firmy Samsung funkcja ciągłego zapisu wideo pozwala na wstrzymanie nagrania i ponowne wznowienie zapisu - całość zostanie zachowana jako jeden plik filmowy. Po trzecie, Digimax A50 oferuje szereg narzędzi do edycji wideo bezpośrednio w aparacie. Podczas odtwarzania można zapisać ujęcie statyczne jako nowe zdjęcie oraz wybrać i usunąć fragmenty, które uznamy za nieudane. I wreszcie, Digimax A50 pozwala na korzystanie z zoomu optycznego podczas rejestracji wideo [z wyłączonym dźwiękiem].

Digimax A50 posiada zestaw efektów specjalnych, które sprawią, że Twoje zdjęcia będą inne od tych, które miałeś dotąd okazję oglądać. Są to: efekty kolorystyczne, nakładanie ramki, wyróżnianie obiektu oraz łączenie obrazów. Opcje korekty zabarwienia [Colour] obejmują zdjęcia czarno-białe, w sepii, z filtrem czerwonym, zielonym lub niebieskim, a także zdjęcie w negatywie. Wyróżnianie [Highlight] umożliwia wydobycie wybranego obiektu przez delikatne rozmycie tła. Łączenie obrazów [Composite] polega na komponowaniu w jednym zdjęciu 2-4 ujęć, które następnie zapisywane są w jednym pliku graficznym. Ostatni efekt [Photo Frame] pozwala na wybranie jednej z 9 ramek, która zostanie dołączona do zdjęcia.

Prezentowany aparat oferuje też zaawansowane funkcje, takie jak zdjęcia seryjne oraz bracketing ekspozycji [AEB]. Pierwsza z nich przyda się gdy fotografowany będzie szybko poruszający się obiekt. AEB polega na wykonaniu serii zdjęć z nieznaczną różnicą wartości ekspozycji.

Wbudowane opcje edycji obrazu oferowane przez Digimax A50 pozwalają na przygotowanie zdjęcia do druku bez potrzeby korzystania z komputera. Przycinanie stosuje się do usunięcia niechcianego fragmentu zdjęcia i zapisania tylko wybranej partii. Zmniejszanie przyda się gdy zapas pamięci będzie niewystarczający. Z kolei rotowanie pozwala na odwrócenie i zapisanie zdjęcia we właściwej pozycji.

Funkcja Auto Macro kontroluje wszystkie procesy związane z pomiarem ostrości. Wciśniecie dedykowanego przycisku Macro zaowocuje natychmiastową gotowością systemów pomiarowych - niezależnie czy obiekt będzie znajdował się w odległości 5 cm czy daleko od nas, zdjęcie będzie zawsze ostre i wyraźne.

Digimax A50 posiada bogaty zestaw trybów tematycznych, dzięki którym, niezależnie od okoliczności, zdjęcie będzie optymalnie naświetlone. Na listę 10 programów tematycznych składają się: Sceneria nocna, Portret, Dzieci, Krajobraz, Zbliżenia, Zachód słońca, Zmierzch, Pod światło, Fajerwerki oraz Plaża i Śnieg.

Zgodność A50 z technologią PictBridge umożliwia drukowanie wysokiej jakości, 5-megapikselowych plików bezpośrednio po podłączeniu aparatu do kompatybilnej drukarki, bez konieczności korzystania z komputera. Ponadto, aparat korzysta z łącza transferowego USB 2.0, które jest zdecydowanie szybsze od stosowanego powszechnie USB 1.1.

Funkcja tworzenia Albumów oferowana przez Digimax A50 pozwala na kategoryzację i zapisanie zdjęć w oparciu o własne kryteria, na przykład datę. W pokazie slajdów zostaną uwzględnione tylko te obrazy, które wybrał użytkownik.

Digimax A50 posiada pamięć wbudowaną 32MB, którą można użyć do zapisu danych, gdy nie posiadamy karty zewnętrznej. Funkcja kopiowania na kartę pozwala na wygodne przeniesienie zarejestrowanego materiału z pamięci wbudowanej do przenośnej. Do dyspozycji jest też szereg innych przydatnych funkcji: rejestracja dźwięku [do 1 godziny], dołączanie krótkiej notki głosowej do zdjęć, a także jedno-przyciskowe odtwarzanie pozwalające na szybki podgląd obrazu, nawet gdy aparat jest wyłączony.]


{BIT|Samsung prezentuje 5-megapikselowy kompakt cyfrowy, Digimax A502

Kraków, 2 czerwca 2005.
{ITL|Samsung Camera informuje o planach wprowadzenia do oferty aparatu cyfrowego rejestrującego obraz w rozdzielczości 5 Megapikseli, który dysponuje zbliżeniem cyfrowym 5X. Jest to kolejny krok w stronę penetracji ważnego segmentu aparatów 5-megapikselowych.

Digimax A502 to 5-megapikselowy kompakt cyfrowy z zoomem cyfrowym 5X [powiększenie 7X w trybie odtwarzania], który można wykorzystać do różnorakich zadań. Niewielkie gabaryty [96.5 x 52.5 x 29.7mm] i waga [105g] zachęcają do noszenia go zawsze przy sobie.

Aparat oferuje rozszerzoną funkcjonalność trybu wideo i zapisuje obrazy ruchome w rozdzielczości VGA, z częstotliwością 24/15 klatek na sekundę. Użytkownik może odtworzyć zarejestrowany film na ekranie telewizora bez jakiejkolwiek straty jakości. Jeśli wykorzystamy w tym celu komputer osobisty, obraz będzie 2-krotnie większy niż w konwencjonalnych aparatach cyfrowych, a zapis z prędkością 24 kl/s oznacza większą płynność nagrania.

Z czterema różnymi programami tematycznymi, które można dobrać optymalnie do specyfiki fotografowanej sceny, udane będzie każde zdjęcie. Są to: Sceneria nocna, Portret, Krajobraz oraz Fajerwerki. Digimax A502 umożliwia odtworzenie żądanego zdjęcia na wyświetlaczu LCD, po ustaleniu wielkości obrazu. Poza rejestracją wideo, Digimax A502 oferuje szereg przydatnych funkcji, takich jak zapis dźwięku, rejestrację komentarzy do sekwencji filmowych czy też dołączanie notatek głosowych do zdjęć. Dzięki dużemu wyświetlaczowi TFT LCD 1.8" oraz uproszczonemu systemowi menu, Digimax A502 jest niezwykle przyjaznym urządzeniem, które może być obsługiwane przez zupełnie niedoświadczonych użytkowników. Zgodność z PictBridge oznacza możliwość wykonania wydruków bezpośrednich natychmiast po podłączeniu aparatu do kompatybilnej drukarki, bez korzystania z komputera.

Funkcja doboru balansu bieli to kolejne pole do fotograficznych eksperymentów. Użytkownik wybiera optymalne parametry dla zastanego oświetlenia. Do dyspozycji są: tryb automatyczny, balans do światła słonecznego, do cienia, zachód słońca, jarzeniowe ciepłe, jarzeniowe zimne, żarowe oraz definiowane manualnie.

Aby zabawa była jeszcze lepsza, aparat posiada 9 wbudowanych wzorów ramek, które można dołączyć do zdjęcia. Digimax A502 oferuje ciekawe opcje edycji obrazu, dzięki którym nie ma potrzeby korzystania z komputera. Przycinanie pozwala na usunięcie niechcianego fragmentu zdjęcia i zapisane tylko wybranej partii. Jeśli zapas pamięci będzie na wykończeniu można wykorzystać funkcję zmniejszania obrazów do mniejszego formatu. Z kolei rotowanie pozwala na odwrócenie zdjęcia do właściwej pozycji i zapisanie go w tej formie.

Digimax A502 posiada pamięć wbudowaną 16MB, która przyda się gdy nie będzie wolnej karty. Ilość wolnego miejsca można zwiększyć za pomocą kart pamięci SD/MMC. Funkcja kopiowania na kartę umożliwia bezproblemowe przeniesienie danych z pamięci wbudowanej do przenośnej. Inne przydatne funkcje to rejestracja dźwięku [do 1 godziny], dołączanie krótkiej notki głosowej do zdjęć oraz jedno-przyciskowe odtwarzanie pozwalające na szybki podgląd obrazu, nawet gdy aparat jest wyłączony.]

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły