Yi M1 - duże możliwości zamknięte w kompaktowym body

Yi M1 - duże możliwości zamknięte w kompaktowym body

Yi, a dokładnie Young Innovators to chińska firma, która do tej pory dała się poznać jako producent konkurencyjnych kamer sportowych. Jednak jej ambicje są znacznie większe - chce podbić kolejny segment fotografii.

Na międzynarodowych targach Photokina, chiński producent Yi nieoczekiwanie zaprezentował model M1 – bezlusterkowca z 20MP matrycą IMX269 CMOS (format M43). Fotografować będziemy mogli w zakresie ISO 100-25 600 z prędkością 5 kl./s. Zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 5184 x 3888 będą zapisywane w dwóch formatach – JPEG i RAW (DNG). Z kolei dzięki systemowi autofokusa, który składa się z 81 punków, powinniśmy być w stanie uchwycić w kadrze szybko poruszające się obiekty. Poza tym system został wyposażony w funkcję wykrywania twarzy oraz dotykowe ustawianie ostrości i zwalnianie migawki. Nie zapomniano także o miłośnikach filmowania. Obraz będziemy mogli rejestrować w jakości 4K 30 kl./s. A to nie koniec ciekawej specyfikacji.

Producent zadbał także o jakość wykonania. Do produkcji M1 użyto zarówno metalu jak i tworzywa sztucznego. Na tylnej ścianie znajdziemy przymocowany na stałe 3-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1 040 000 punktów. Komponować ujęcia będziemy tylko za pomocą wyświetlacza, ponieważ w zaprezentowanym modelu zabrakło wizjera. Mamy za to Bluetooth oraz Wi-Fi, więc bez problemu połączymy się bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi. Wszystkie te funkcjie zostały zamknięte w bardzo kompaktowym i lekkim korpusie, który mierzy 13.5 mm x 64.3 mm 33.6 mm.

Jednak to nie wszystko. Wraz z aparatem firma pokazała dwa dedykowane obiektywy. Pierwsza konstrukcja to jasna stałka 42.5 mm f/1.8 (ekwiwalent 85 mm na pełnej klatki), która jak zapewnia producent, może być wykorzystana zarówno w fotografii portretowej jak i makrofotografii. Drugi przedstawiony obiektyw to standardowy zoom 12-40 mm o zmiennym świetle f/3.5-5.6.

Jednak chyba najmocniejszą stroną zaprezsntowanego bezlusterkowca Yi M1 jest jego cena. Za aparat i standardowy zoom zapłacimy $330. Z kolei zestaw z dwoma obiektywami ma kosztować $450. Aparat jak i obiektywy będą dostępne w sprzedaż od końca września 2016 roku. Model Yi M1 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej i czarnej. Zamówienia będziemy mogli składać za pośrednictwem strony yi.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0