Yi M1 - duże możliwości zamknięte w kompaktowym body

Yi M1 - duże możliwości zamknięte w kompaktowym body

Yi, a dokładnie Young Innovators to chińska firma, która do tej pory dała się poznać jako producent konkurencyjnych kamer sportowych. Jednak jej ambicje są znacznie większe - chce podbić kolejny segment fotografii.

Na międzynarodowych targach Photokina, chiński producent Yi nieoczekiwanie zaprezentował model M1 – bezlusterkowca z 20MP matrycą IMX269 CMOS (format M43). Fotografować będziemy mogli w zakresie ISO 100-25 600 z prędkością 5 kl./s. Zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 5184 x 3888 będą zapisywane w dwóch formatach – JPEG i RAW (DNG). Z kolei dzięki systemowi autofokusa, który składa się z 81 punków, powinniśmy być w stanie uchwycić w kadrze szybko poruszające się obiekty. Poza tym system został wyposażony w funkcję wykrywania twarzy oraz dotykowe ustawianie ostrości i zwalnianie migawki. Nie zapomniano także o miłośnikach filmowania. Obraz będziemy mogli rejestrować w jakości 4K 30 kl./s. A to nie koniec ciekawej specyfikacji.

Producent zadbał także o jakość wykonania. Do produkcji M1 użyto zarówno metalu jak i tworzywa sztucznego. Na tylnej ścianie znajdziemy przymocowany na stałe 3-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1 040 000 punktów. Komponować ujęcia będziemy tylko za pomocą wyświetlacza, ponieważ w zaprezentowanym modelu zabrakło wizjera. Mamy za to Bluetooth oraz Wi-Fi, więc bez problemu połączymy się bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi. Wszystkie te funkcjie zostały zamknięte w bardzo kompaktowym i lekkim korpusie, który mierzy 13.5 mm x 64.3 mm 33.6 mm.

Jednak to nie wszystko. Wraz z aparatem firma pokazała dwa dedykowane obiektywy. Pierwsza konstrukcja to jasna stałka 42.5 mm f/1.8 (ekwiwalent 85 mm na pełnej klatki), która jak zapewnia producent, może być wykorzystana zarówno w fotografii portretowej jak i makrofotografii. Drugi przedstawiony obiektyw to standardowy zoom 12-40 mm o zmiennym świetle f/3.5-5.6.

Jednak chyba najmocniejszą stroną zaprezsntowanego bezlusterkowca Yi M1 jest jego cena. Za aparat i standardowy zoom zapłacimy $330. Z kolei zestaw z dwoma obiektywami ma kosztować $450. Aparat jak i obiektywy będą dostępne w sprzedaż od końca września 2016 roku. Model Yi M1 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej i czarnej. Zamówienia będziemy mogli składać za pośrednictwem strony yi.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0