Nikon odkrywa rodzinę kamer sportowych Keymission

0
Maciej Luśtyk
20 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Przy okazji styczniowych targów CES, producent zaprezentował sferyczną kamerę sportową Keymission 360. Trafia ona na rynek dopiero teraz, ale w akompaniamencie dwóch innych ciekawych modeli.

O interesującej kamerce Keymission 360 pisaliśmy więcej przy okazji wspomnianych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas. Na Photokinie w świetle reflektorów stanęły jednak dwa nowe modele, które zadebiutują na rynku razem jako rodzina odpronych kamer sportowych o różnych zastosowaniach.

Pierwsza z nich to bezpośrednia konkurencja nowego GoPro. Model Keymission 170 (numer w nazwie oznacza pole widzenia kamery) oferuje zapis w jakości 4K, a także w jakości Full HD z prędkością 120 kl./s. A to przy pomocy 12-milionowego sensora CMOS o o rozmiarze 1/2,3”.

Co ważne, podobnie jak nowe GoPro, kamera Nikona została uszczelniona przed wodą i działaniem warunków atmosferycznych. Otrzymujemy też wbudowany (choć nie dotykowy) ekran LCD i elektroniczną stabilizację obrazu. To wszystko przy wsparciu jasnego, dużego obiektywu Nikkor, który przewyższać ma konkurencję jakością.

Drugi z pokazanych modeli to przeznaczony do przyczepiania na ubranie model Keymission 80. Tu otrzymujemy aż dwie kamerki - przednią z 12-milionową matrycą 1/2.3” oraz tylnią, przeznaczoną do selfie, o rozdzielczości 4,9 Mp. Użytkowników przyciągnąć ma mnogością funkcji pozwalających na nagrywanie filmów poklatkowych, rejestrowanie sekwencji w określonych odstępach czasu, lub w pętli. Jednym słowem wszystko, czego może oczekiwać świeżo upieczony adept lifeloggingu

Oprócz tego kamerka oferować ma wodoodporność do głębokości 1 m i być odporna na upadki z wysokości 1,5 m.

Kamerki trafią do sprzedaży już w październiku w cenach: $499 (Keymission 360), $399 (Keymission 170) i $279 (Keymission 80).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikon.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)