OMG Life Autographer - automatyczny aparat

Niemal w rok po pierwszej zapowiedzi automatyczny aparat Autographer brytyjskiej firmy OMG Life wchodzi do sprzedaży. Urządzenie korzysta z szeregu czujników i automatycznie decyduje kiedy zrobić zdjęcie.

Niecodzienny pomysł na aparat, który sam robi zdjęcia, przechodzi właśnie z fazy projektu i testowania do fazy komercyjnej sprzedaży. Brytyjska firma OMG Life wprowadziła na rynek aparat Autographer, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy niecały rok temu. OMG Life Autographer nie jest tani. W Wielkiej Brytanii kosztuje 400 funtów.


Urządzenie ma 5-megapikselową matrycę, obiektyw o kącie widzenia 135 stopni i 8-gigabajtową pamięć wewnętrzną, która pozwala na przechowywanie 28 000 zdjęć. Autographer korzysta z kilku czujników:
  • koloru
  • temperatury
  • kierunku
  • ruchu (wykorzystującego podczerwień)
  • przyspieszenia
Poza tym ma wbudowany odbiornik GPS i bezprzewodową łączność Wi-Fi, za pomocą której może się łączyć z urządzeniami mobilnymi.


Aparat ma specjalny klips, którym możemy go przymocować do ubrania. Można go też nosić na szyi. Autographer waży 58 gramów i mierzy 90 x 37 x 22 mm. Producent informuje, że Autographer jest w stanie zrobić nawet 2000 zdjęć dziennie (w zależności od tego, jak go skonfigurujemy). O wyzwoleniu migawki decyduje na podstawie informacji z czujników. Przy pomocy dedykowanej aplikacji użytkownik może stosunkowo łatwo wybrać najlepsze zdjęcia spośród wszystkich zrobionych przez aparat i przesłać je do serwisów społecznościowych jak Facebook lub Twitter.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18