OMG Life Autographer - automatyczny aparat

Niemal w rok po pierwszej zapowiedzi automatyczny aparat Autographer brytyjskiej firmy OMG Life wchodzi do sprzedaży. Urządzenie korzysta z szeregu czujników i automatycznie decyduje kiedy zrobić zdjęcie.

Niecodzienny pomysł na aparat, który sam robi zdjęcia, przechodzi właśnie z fazy projektu i testowania do fazy komercyjnej sprzedaży. Brytyjska firma OMG Life wprowadziła na rynek aparat Autographer, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy niecały rok temu. OMG Life Autographer nie jest tani. W Wielkiej Brytanii kosztuje 400 funtów.


Urządzenie ma 5-megapikselową matrycę, obiektyw o kącie widzenia 135 stopni i 8-gigabajtową pamięć wewnętrzną, która pozwala na przechowywanie 28 000 zdjęć. Autographer korzysta z kilku czujników:
  • koloru
  • temperatury
  • kierunku
  • ruchu (wykorzystującego podczerwień)
  • przyspieszenia
Poza tym ma wbudowany odbiornik GPS i bezprzewodową łączność Wi-Fi, za pomocą której może się łączyć z urządzeniami mobilnymi.


Aparat ma specjalny klips, którym możemy go przymocować do ubrania. Można go też nosić na szyi. Autographer waży 58 gramów i mierzy 90 x 37 x 22 mm. Producent informuje, że Autographer jest w stanie zrobić nawet 2000 zdjęć dziennie (w zależności od tego, jak go skonfigurujemy). O wyzwoleniu migawki decyduje na podstawie informacji z czujników. Przy pomocy dedykowanej aplikacji użytkownik może stosunkowo łatwo wybrać najlepsze zdjęcia spośród wszystkich zrobionych przez aparat i przesłać je do serwisów społecznościowych jak Facebook lub Twitter.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0