OMG Life Autographer - automatyczny aparat

Niemal w rok po pierwszej zapowiedzi automatyczny aparat Autographer brytyjskiej firmy OMG Life wchodzi do sprzedaży. Urządzenie korzysta z szeregu czujników i automatycznie decyduje kiedy zrobić zdjęcie.

Niecodzienny pomysł na aparat, który sam robi zdjęcia, przechodzi właśnie z fazy projektu i testowania do fazy komercyjnej sprzedaży. Brytyjska firma OMG Life wprowadziła na rynek aparat Autographer, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy niecały rok temu. OMG Life Autographer nie jest tani. W Wielkiej Brytanii kosztuje 400 funtów.


Urządzenie ma 5-megapikselową matrycę, obiektyw o kącie widzenia 135 stopni i 8-gigabajtową pamięć wewnętrzną, która pozwala na przechowywanie 28 000 zdjęć. Autographer korzysta z kilku czujników:
  • koloru
  • temperatury
  • kierunku
  • ruchu (wykorzystującego podczerwień)
  • przyspieszenia
Poza tym ma wbudowany odbiornik GPS i bezprzewodową łączność Wi-Fi, za pomocą której może się łączyć z urządzeniami mobilnymi.


Aparat ma specjalny klips, którym możemy go przymocować do ubrania. Można go też nosić na szyi. Autographer waży 58 gramów i mierzy 90 x 37 x 22 mm. Producent informuje, że Autographer jest w stanie zrobić nawet 2000 zdjęć dziennie (w zależności od tego, jak go skonfigurujemy). O wyzwoleniu migawki decyduje na podstawie informacji z czujników. Przy pomocy dedykowanej aplikacji użytkownik może stosunkowo łatwo wybrać najlepsze zdjęcia spośród wszystkich zrobionych przez aparat i przesłać je do serwisów społecznościowych jak Facebook lub Twitter.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13