OMG Life Autographer - automatyczny aparat

Niemal w rok po pierwszej zapowiedzi automatyczny aparat Autographer brytyjskiej firmy OMG Life wchodzi do sprzedaży. Urządzenie korzysta z szeregu czujników i automatycznie decyduje kiedy zrobić zdjęcie.

Niecodzienny pomysł na aparat, który sam robi zdjęcia, przechodzi właśnie z fazy projektu i testowania do fazy komercyjnej sprzedaży. Brytyjska firma OMG Life wprowadziła na rynek aparat Autographer, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy niecały rok temu. OMG Life Autographer nie jest tani. W Wielkiej Brytanii kosztuje 400 funtów.


Urządzenie ma 5-megapikselową matrycę, obiektyw o kącie widzenia 135 stopni i 8-gigabajtową pamięć wewnętrzną, która pozwala na przechowywanie 28 000 zdjęć. Autographer korzysta z kilku czujników:
  • koloru
  • temperatury
  • kierunku
  • ruchu (wykorzystującego podczerwień)
  • przyspieszenia
Poza tym ma wbudowany odbiornik GPS i bezprzewodową łączność Wi-Fi, za pomocą której może się łączyć z urządzeniami mobilnymi.


Aparat ma specjalny klips, którym możemy go przymocować do ubrania. Można go też nosić na szyi. Autographer waży 58 gramów i mierzy 90 x 37 x 22 mm. Producent informuje, że Autographer jest w stanie zrobić nawet 2000 zdjęć dziennie (w zależności od tego, jak go skonfigurujemy). O wyzwoleniu migawki decyduje na podstawie informacji z czujników. Przy pomocy dedykowanej aplikacji użytkownik może stosunkowo łatwo wybrać najlepsze zdjęcia spośród wszystkich zrobionych przez aparat i przesłać je do serwisów społecznościowych jak Facebook lub Twitter.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4