Ricoh CX6

Ricoh dość nietypowo rozwija linię kompaktów CX. W modelu CX3 pojawiła się 10-megapikselowa matryca BSI oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów. Te same podzespoły znalazły się również w debiutującym dziś modelu CX6. Producent tradycyjnie dodał kilka nowych funkcji i rozwinął istniejące wcześniej.
W przypadku kompaktowej serii CX Ricoh stawia ewolucję ponad rewolucją. Dwa najważniejsze elementy: 10-megapikselowa matryca BSI CMOS oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów nie zmieniają się od modelu CX3. Zatem co nowego możemy znaleźć w CX6? Rozdzielczość 3-calowego ekranu LCD wzrosła do 1,23 milinów punktów, pojawiły się półautomatyczne tryby priorytetu czasu i przysłony oraz ulepszono {ITL|Hybrif AF, tak że można używać trybu zdjęć seryjnych 3 kl/s z ustawianiem ostrości dla każdej klatki (maksymalna prędkość zdjęć bez AF wynosi 5 kl/s). Na obudowie pojawił się też dedykowany przycisk do nagrywania wideo.


Aparat będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i różowym. Będzie kosztował około 300 euro. Na razie nie znamy polskiej ceny, ani terminu dostępności.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0