Ricoh CX6

Ricoh dość nietypowo rozwija linię kompaktów CX. W modelu CX3 pojawiła się 10-megapikselowa matryca BSI oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów. Te same podzespoły znalazły się również w debiutującym dziś modelu CX6. Producent tradycyjnie dodał kilka nowych funkcji i rozwinął istniejące wcześniej.
W przypadku kompaktowej serii CX Ricoh stawia ewolucję ponad rewolucją. Dwa najważniejsze elementy: 10-megapikselowa matryca BSI CMOS oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów nie zmieniają się od modelu CX3. Zatem co nowego możemy znaleźć w CX6? Rozdzielczość 3-calowego ekranu LCD wzrosła do 1,23 milinów punktów, pojawiły się półautomatyczne tryby priorytetu czasu i przysłony oraz ulepszono {ITL|Hybrif AF, tak że można używać trybu zdjęć seryjnych 3 kl/s z ustawianiem ostrości dla każdej klatki (maksymalna prędkość zdjęć bez AF wynosi 5 kl/s). Na obudowie pojawił się też dedykowany przycisk do nagrywania wideo.


Aparat będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i różowym. Będzie kosztował około 300 euro. Na razie nie znamy polskiej ceny, ani terminu dostępności.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1