Ricoh CX6

Ricoh dość nietypowo rozwija linię kompaktów CX. W modelu CX3 pojawiła się 10-megapikselowa matryca BSI oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów. Te same podzespoły znalazły się również w debiutującym dziś modelu CX6. Producent tradycyjnie dodał kilka nowych funkcji i rozwinął istniejące wcześniej.
W przypadku kompaktowej serii CX Ricoh stawia ewolucję ponad rewolucją. Dwa najważniejsze elementy: 10-megapikselowa matryca BSI CMOS oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów nie zmieniają się od modelu CX3. Zatem co nowego możemy znaleźć w CX6? Rozdzielczość 3-calowego ekranu LCD wzrosła do 1,23 milinów punktów, pojawiły się półautomatyczne tryby priorytetu czasu i przysłony oraz ulepszono {ITL|Hybrif AF, tak że można używać trybu zdjęć seryjnych 3 kl/s z ustawianiem ostrości dla każdej klatki (maksymalna prędkość zdjęć bez AF wynosi 5 kl/s). Na obudowie pojawił się też dedykowany przycisk do nagrywania wideo.


Aparat będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i różowym. Będzie kosztował około 300 euro. Na razie nie znamy polskiej ceny, ani terminu dostępności.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0