Ricoh CX6

Ricoh dość nietypowo rozwija linię kompaktów CX. W modelu CX3 pojawiła się 10-megapikselowa matryca BSI oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów. Te same podzespoły znalazły się również w debiutującym dziś modelu CX6. Producent tradycyjnie dodał kilka nowych funkcji i rozwinął istniejące wcześniej.
W przypadku kompaktowej serii CX Ricoh stawia ewolucję ponad rewolucją. Dwa najważniejsze elementy: 10-megapikselowa matryca BSI CMOS oraz obiektyw o zakresie 28-300 milimetrów nie zmieniają się od modelu CX3. Zatem co nowego możemy znaleźć w CX6? Rozdzielczość 3-calowego ekranu LCD wzrosła do 1,23 milinów punktów, pojawiły się półautomatyczne tryby priorytetu czasu i przysłony oraz ulepszono {ITL|Hybrif AF, tak że można używać trybu zdjęć seryjnych 3 kl/s z ustawianiem ostrości dla każdej klatki (maksymalna prędkość zdjęć bez AF wynosi 5 kl/s). Na obudowie pojawił się też dedykowany przycisk do nagrywania wideo.


Aparat będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i różowym. Będzie kosztował około 300 euro. Na razie nie znamy polskiej ceny, ani terminu dostępności.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0