Ricoh GXR A12 z bagnetem Leica M - zaawansowany prototyp już jest

Na początku lutego informowaliśmy, że Ricoh pracuje nad modułem GXR A12 z matrycą o rozmiarze APS-C i bagnetem Leica M. Niedawno japoński producent pokazał zaawansowany prototyp. Oficjalna premiera urządzenia najprawdopodobniej odbędzie się jesienią.

Pierwsze {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=12201;wzmianki o Ricohu GXR z bagnetem Leica M pojawiły się na początku lutego. Pisaliśmy wtedy, że moduł będzie miał 12,9-megapikselową matrycę CMOS w formacie APS-C (23,6 x 15,7mm) i migawkę szczelinową. Premiera gotowego produktu została wtedy zapowiedziana na jesień i ta kwestia prawdopodobnie nie uległa zmianie. Wracamy do tematu, gdyż japoński serwis www.grblog.jp pokazał pierwsze zdjęcia prototypu zrobione na stoisku targowym Ricoha - wygląda na to, że finalny produkt jest już naprawdę blisko.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2