Ricoh GXR A12 z bagnetem Leica M - zaawansowany prototyp już jest

Na początku lutego informowaliśmy, że Ricoh pracuje nad modułem GXR A12 z matrycą o rozmiarze APS-C i bagnetem Leica M. Niedawno japoński producent pokazał zaawansowany prototyp. Oficjalna premiera urządzenia najprawdopodobniej odbędzie się jesienią.

Pierwsze {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=12201;wzmianki o Ricohu GXR z bagnetem Leica M pojawiły się na początku lutego. Pisaliśmy wtedy, że moduł będzie miał 12,9-megapikselową matrycę CMOS w formacie APS-C (23,6 x 15,7mm) i migawkę szczelinową. Premiera gotowego produktu została wtedy zapowiedziana na jesień i ta kwestia prawdopodobnie nie uległa zmianie. Wracamy do tematu, gdyż japoński serwis www.grblog.jp pokazał pierwsze zdjęcia prototypu zrobione na stoisku targowym Ricoha - wygląda na to, że finalny produkt jest już naprawdę blisko.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8