Update aparatu Kodak DCS Pro 14n v. 4.3.1

Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.
Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.Aktualizacja wprowadza poprawki do następujących właściwości:
  • Poprawiony ręczny balans bieli
  • Rozwiązany (sporadyczny) problem z czarnymi obrazami
  • Zgodność z nowszymi kartami Microdrive
Nowe właściwości to:
  • Poprawione kolory w plikach JPEG (na poziomie aparatu) i DCR (odtwarzanych z oprogramowaniem Kodak Professional DCS Photo Desk 3.1 lub nowsze).
  • Poprawione funkcje formatu DCF. Zmianie ulega sposób przechowywania plików, a nie nazewnictwo plików i folderów. Najważniejsze to: [LST
Możliwość zablokowania auto-wyłączania (czasowego) pomiaru światła - pomiar ciągły powoduje większą konsumpcją energii.;Nowa funkcja: "Preferencja (kompensacja) ekspozycji". Określenie tego parametru w zakresie "+/-3EV w skoku 1/10EV, w wypadku formatu RAW, nie ma wpływu na pomiar światła realizowany przez aparat. Zadana wartośc jest implementowana przy odtwarzaniu w programie DCS Photo Desk. Pliki w formacie JPEG stosuję preferencję automatycznie.]

Tu znajdziesz szczegóły na temat aktualizacji firmware v. 4.3.1 Kodak DCS Pro 14n.

Warto dodać, że poprawki do oprogramowania flagowego aparatu cyfrowego Kodaka, są realizacją wcześniejszych zapowiedzi producenta. Powstał nawet system otwartych właściwości aparatu, co znaczy, że aparat może dzięki ogólnodostępnej aktualizacji firmware'u zmienić swoje cechy specyfikacyjne. Poprawki tego typu na pewno nie zmienią cech fizycznych sprzętu, ale mogą mięć spory wpływ na obsługę i funkcjonalność aparatu.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8