Update aparatu Kodak DCS Pro 14n v. 4.3.1

Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.
Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.Aktualizacja wprowadza poprawki do następujących właściwości:
  • Poprawiony ręczny balans bieli
  • Rozwiązany (sporadyczny) problem z czarnymi obrazami
  • Zgodność z nowszymi kartami Microdrive
Nowe właściwości to:
  • Poprawione kolory w plikach JPEG (na poziomie aparatu) i DCR (odtwarzanych z oprogramowaniem Kodak Professional DCS Photo Desk 3.1 lub nowsze).
  • Poprawione funkcje formatu DCF. Zmianie ulega sposób przechowywania plików, a nie nazewnictwo plików i folderów. Najważniejsze to: [LST
Możliwość zablokowania auto-wyłączania (czasowego) pomiaru światła - pomiar ciągły powoduje większą konsumpcją energii.;Nowa funkcja: "Preferencja (kompensacja) ekspozycji". Określenie tego parametru w zakresie "+/-3EV w skoku 1/10EV, w wypadku formatu RAW, nie ma wpływu na pomiar światła realizowany przez aparat. Zadana wartośc jest implementowana przy odtwarzaniu w programie DCS Photo Desk. Pliki w formacie JPEG stosuję preferencję automatycznie.]

Tu znajdziesz szczegóły na temat aktualizacji firmware v. 4.3.1 Kodak DCS Pro 14n.

Warto dodać, że poprawki do oprogramowania flagowego aparatu cyfrowego Kodaka, są realizacją wcześniejszych zapowiedzi producenta. Powstał nawet system otwartych właściwości aparatu, co znaczy, że aparat może dzięki ogólnodostępnej aktualizacji firmware'u zmienić swoje cechy specyfikacyjne. Poprawki tego typu na pewno nie zmienią cech fizycznych sprzętu, ale mogą mięć spory wpływ na obsługę i funkcjonalność aparatu.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
0
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0