Update aparatu Kodak DCS Pro 14n v. 4.3.1

Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.
Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.Aktualizacja wprowadza poprawki do następujących właściwości:
  • Poprawiony ręczny balans bieli
  • Rozwiązany (sporadyczny) problem z czarnymi obrazami
  • Zgodność z nowszymi kartami Microdrive
Nowe właściwości to:
  • Poprawione kolory w plikach JPEG (na poziomie aparatu) i DCR (odtwarzanych z oprogramowaniem Kodak Professional DCS Photo Desk 3.1 lub nowsze).
  • Poprawione funkcje formatu DCF. Zmianie ulega sposób przechowywania plików, a nie nazewnictwo plików i folderów. Najważniejsze to: [LST
Możliwość zablokowania auto-wyłączania (czasowego) pomiaru światła - pomiar ciągły powoduje większą konsumpcją energii.;Nowa funkcja: "Preferencja (kompensacja) ekspozycji". Określenie tego parametru w zakresie "+/-3EV w skoku 1/10EV, w wypadku formatu RAW, nie ma wpływu na pomiar światła realizowany przez aparat. Zadana wartośc jest implementowana przy odtwarzaniu w programie DCS Photo Desk. Pliki w formacie JPEG stosuję preferencję automatycznie.]

Tu znajdziesz szczegóły na temat aktualizacji firmware v. 4.3.1 Kodak DCS Pro 14n.

Warto dodać, że poprawki do oprogramowania flagowego aparatu cyfrowego Kodaka, są realizacją wcześniejszych zapowiedzi producenta. Powstał nawet system otwartych właściwości aparatu, co znaczy, że aparat może dzięki ogólnodostępnej aktualizacji firmware'u zmienić swoje cechy specyfikacyjne. Poprawki tego typu na pewno nie zmienią cech fizycznych sprzętu, ale mogą mięć spory wpływ na obsługę i funkcjonalność aparatu.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0