Update aparatu Kodak DCS Pro 14n v. 4.3.1

Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.
Użytkowników Kodaka DCS Pro 14n powinna zainteresować informacja o aktualizacji oprogramowania pokładowego aparatu. Zmiany dotyczą ręcznego balansu bieli, zgodności z nowszymi dyskami Microdrive, systemu nazywania i kopiowania plików.Aktualizacja wprowadza poprawki do następujących właściwości:
  • Poprawiony ręczny balans bieli
  • Rozwiązany (sporadyczny) problem z czarnymi obrazami
  • Zgodność z nowszymi kartami Microdrive
Nowe właściwości to:
  • Poprawione kolory w plikach JPEG (na poziomie aparatu) i DCR (odtwarzanych z oprogramowaniem Kodak Professional DCS Photo Desk 3.1 lub nowsze).
  • Poprawione funkcje formatu DCF. Zmianie ulega sposób przechowywania plików, a nie nazewnictwo plików i folderów. Najważniejsze to: [LST
Możliwość zablokowania auto-wyłączania (czasowego) pomiaru światła - pomiar ciągły powoduje większą konsumpcją energii.;Nowa funkcja: "Preferencja (kompensacja) ekspozycji". Określenie tego parametru w zakresie "+/-3EV w skoku 1/10EV, w wypadku formatu RAW, nie ma wpływu na pomiar światła realizowany przez aparat. Zadana wartośc jest implementowana przy odtwarzaniu w programie DCS Photo Desk. Pliki w formacie JPEG stosuję preferencję automatycznie.]

Tu znajdziesz szczegóły na temat aktualizacji firmware v. 4.3.1 Kodak DCS Pro 14n.

Warto dodać, że poprawki do oprogramowania flagowego aparatu cyfrowego Kodaka, są realizacją wcześniejszych zapowiedzi producenta. Powstał nawet system otwartych właściwości aparatu, co znaczy, że aparat może dzięki ogólnodostępnej aktualizacji firmware'u zmienić swoje cechy specyfikacyjne. Poprawki tego typu na pewno nie zmienią cech fizycznych sprzętu, ale mogą mięć spory wpływ na obsługę i funkcjonalność aparatu.
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13