Konferencja prasowa Sony na Photokinie

Autor: Michal Grzegorczyk

21 Wrzesień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Photokina 2010. Wśród wielu wydarzeń Photokiny znalazła się również konferencja prasowa firmy Sony. Dowiedzieliśmy się na niej jak wyglądają plany japońskiego producenta związane z nowymi aparatami z półprzepuszczalnym lustrem i optyką bezlusterkowców. Konferencję zakończył polski akcent - wystąpienie Jacka Boneckiego.

Podczas konferencji firmy Sony na targach Photokina dowiedzieliśmy się nieco na temat kolejnych aparatów i obiektywów - zarówno w systemie "bezlusterkowym" jak i "lusterkowym" systemie Sony Alpha. Jako pierwszy zaprezentowany został przyszły zaawansowany (dużo bardziej niż A55) model z półprzepuszczalnym lustrem. Z kolejnego slajdu dowiedzieliśmy się o rozwoju całego systemu pod kątem nowego bardziej zaawansowanego modelu - obiektywie 500mm f/4G, nowym standardowym zoomie, uchwycie pionowym i lampie błyskowej.

Później obejrzeliśmy zapowiedzi nowych obiektywów (na tym etapie dość ogólnikowe), które będą miały swoje premiery w 2011 i 2012 roku. System ma wtedy liczyć 10 szkieł. Szczegóły na poniższych slajdach.

Przy okazji japoński producent zapowiedział aktualizację firmware dwóch NEX-ów. Po zainstalowaniu go użytkownicy będą mogli używać autofokusa z 14 obiektywami z silnikami SAM i SSM. Poprawi się też ergonomia aparatów.

Konferencję zakończył miły polski akcent. Fotografem, który opisywał swoje wrażenia z użytkowania Sony A55 był Jacek Bonecki.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły