Ray Flash - światło na okrągło

Pierścieniowa lampa błyskowa to dość wyspecjalizowane narzędzie przydające się w komercyjnej fotografii portretowe czy makro. Specjalistyczne narzędzia są najczęściej dość drogie. Tańszym zamiennikiem ring-flasha może być Ray Flash - nakładka na tradycyjną lampę zewnętrzną.

Lampy pierścieniowe to jedno ze źródeł światła powszechnie wykorzystywane w fotografii portretowej, mody czy w zdjęciach makro. Ze względu na wysoką cenę trafia on najczęściej w ręce zawodowców. Amatorzy mogą szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest nakładka Ray Flash zakładana na normalną lampę zewnętrzną. Jest pozbawiona jakiejkolwiek elektroniki, więc nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Producent deklaruje, że straty w transmisji światła z zewnętrznej lampy są minimalne i ostateczny efekt jest porównywalny z normalnym ring-flashem. Co istotne, użytkownik nadal może korzystać z pomiaru TTL, a światło po przejściu przez nasadkę nie zmienia swojej temperatury barwowej.


Z nakładki Ray Flash mogą korzystać posiadacze topowych lamp zewnętrznych Canona - 580EX i 580EX II - oraz Nikona - SB-800 i SB-900. Ray Flash ma kosztować około 200 dolarów. Można mieć nadzieję, że rynek zweryfikuje oczekiwania producenta i niedługo cena ustabilizuje się na niższym poziomie.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7