Canon udostępnił File Viewer Utility dla MacOS X

Canon wypuścił wreszcie na system MacOS X natywną wersję swojego podstawowego oprogramowania do sterowania aparatami średniej i wyższej klasy.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

W kilka miesięcy po pojawieniu się wersji na Windows XP, również użytkownicy systemu MacOS X na komputery Macintosh otrzymali natywną aplikację do zarządzania aparatami i konwertowania plików RAW. Aplikacja File Viewer Utility w wersji v. 1.1.1 przeznaczona jest do współpracy z aparatami Canon średniej i wyższej klasy. Oto lista aparatów cyfrowych zgodna z nowym oprogramowaniem:

  • EOS-1Ds
  • EOS-1D
  • EOS-D60
  • EOS-D30
  • PowerShot G3
  • PowerShot G2
  • PowerShot G1
  • PowerShot S45
  • PowerShot S40
  • PowerShot S30
  • PowerShot Pro90 IS

Za pomocą programu można przesyłać z aparatu pliki JPEG, konwertować bezstratne pliki RAW na standard TIFF (16 i 8 bitów) oraz na JPEG. File Viewer Utility może być także używany do obróbki plików RAW. Zakres obróbki obejmuje:

  • cyfrową kompensację ekspozycji
  • ustawianie balansu bieli
  • wybór schematu kolorów
  • własne ustawienia krzywych tonalnych
  • stopień wyostrzenia obrazu

Oprogramowanie umożliwia także ustawianie 26 różnych funkcji osobistych w modelach EOS-1D i EOS-1Ds. W przypadku tych modeli oczywiście wspierana jest transmisja łączem FireWire.

Do tej pory użytkownicy MacOS X musieli korzystać z programu Apple iPhoto lub z oprogramowania Canona przeznaczonego do pracy w systemie 9.x.

File Viewer Utility można ściągnąć ze stron Canona. Przed ściągnięciem konieczne jest podanie numeru seryjnego aparatu.

Komentarze
logo logo
Magazyny
Zamów