Kodak Picture Kiosk GS Compact dla małych punktów usługowych

0
Michał Sułkiewicz
28 Wrzesień 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Kodak wprowadza na rynek nowy fotograficzny kiosk samoobsługowy GS Compact. Zaprezentowane dziś urządzenie umożliwia 30-50 wydruków dziennie w trzech formatach odbitek. Kiosk wyposażono także w menu w języku polskim i złącze Bluetooth umożliwiające wydruk bezpośrednio z telefonów komórkowych.
Dawno na stronach Fotopolis.pl nie mieliśmy okazji pisać o nowych kioskach fotograficznych. Te urządzenia zrobiły prawdziwą karierę w Azji i na zachodzie Europy. W Polsce wciąż są rzadkością. Tę sytuację chce zmienić Kodak między innymi oferując niedrogie urządzenia samoobsługowe, jak zaprezentowany dzisiaj Kodak Picture Kiosk GS Compact.

Kodak Picture Kiosk GS Compact

Urządzenie pozycjonowane przez producenta jako "entry level", czyli przeznaczone do niewielkich punktów usługowych, może wykonać około 30-50 odbitek dziennie w trzech formatach: 10x15, 13x18, 15x21 cm. Czas wydruku podstawowego formatu 10x15 wynosi około 11 sekund. Znakiem czasu jest wyposażenie kiosku w bezprzewodowe złącze Bluetooth umożliwiające wydruk zdjęć bezpośrednio z telefonów komórkowych. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność fotografowania telefonami, to może jedna z ważniejszych funkcji Kodak Picture Kiosk GS Compact. Oczywiście w menu można wybrać polski.

Poniżej cytujemy informację prasową producenta zawierającą więcej szczegółów, a także informację o nowej drukarce umożliwiającej większe formaty wydruków:

Kodak wprowadza nowy kiosk klasy entry level do samoobsługowego drukowania zdjęć w małych punktach sprzedaży detalicznej

Nowy kiosk fotograficzny Kodak Picture Kiosk GS Compact łączy w sobie jakość, wydajność i przystępną cenę umożliwiając dołączenie wydruku zdjęć cyfrowych do oferty sklepów detalicznych

Warszawa, 28 września 2007 r. - Kodak zaprezentował dziś kiosk fotograficzny KODAK Picture Kiosk GS Compact, samoobsługowe urządzenie klasy entry level do drukowania zdjęć cyfrowych w małych punktach sprzedaży detalicznej. GS Compact nadaje się do zastosowania w miejscach, w których istnieje zapotrzebowanie na 30–50 wydruków dziennie. Może być zainstalowany w prosty i szybki sposób w dowolnym miejscu. Po jego zamontowaniu sprzedawcy niemal od razu zyskują możliwość oferowania wydruków o wymiarach 10x15, 13x18 i 15x21 cm, zapewniając sobie źródło natychmiastowych dochodów.

"Wiele małych punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie chciałoby oferować swoim klientom samoobsługowe drukowanie zdjęć z aparatów cyfrowych, ale trudno im znaleźć rozwiązanie, które będzie spełniało różnorodne potrzeby ich działalności" - powiedział Phil Cullimore, Dyrektor Działu Retail Printing Kodaka na Europę, Afrykę i Bliski Wschód. "Nowy GS Compact jest na tyle mały, by zmieścić się w punkcie sprzedaży detalicznej, a jego cena umożliwia szybkie uzyskanie przychodów i zysków z wydruku zdjęć cyfrowych przez klientów. Do urządzeń dołączamy nawet materiały sprzedażowe - jest to kompaktowe stanowisko służące do błyskawicznego drukowania, które może zostać przygotowane do działania przez sprzedawcę w krótkim czasie".

Tworząc GS Compact, wykorzystano wieloletnie doświadczenia Kodaka w zakresie kiosków i platformę oprogramowania zastosowaną w ponad 85 tys. pełnowymiarowych kioskach Kodaka zainstalowanych na całym świecie. Kiosk umożliwia wydruk zdjęć o wymiarach 10x15, 13x18 z białą ramką i 15x21 cm bez zmiany nośnika oraz zapewnia czas wydruku wynoszący 11 sekund dla zdjęć o wymiarach 10x15 cm. GS Compact posiada również bardziej zaawansowane funkcje obsługi zdjęć dokumentowych, które ułatwiają detalistom dostosowanie się do wymogów poszczególnych krajów. Poza standardowymi zdjęciami, klienci mogą wykonywać powiększenia, drukować zestawy zdjęć oraz drukować zdjęcia z telefonów komórkowych z funkcją BLUETOOTH. Kodak Picture Kiosk GS Compact posiada menu w języku polskim.


Nowa drukarka fotograficzna KODAK Photo Printer 805
Poza GS Compact, Kodak zaprezentował również drukarkę fotograficzną KODAK 805 Photo Printer, idealnie nadającą się do punktów sprzedaży detalicznej,, w których drukuje się niewielką ilość zdjęć. KODAK Photo Printer 805 pozwala mniejszym punktom sprzedaży detalicznej na zaoferowanie swoim klientom wydruku powiększeń w rozmiarze 20x25 i 20x30 cm, kolaży i kalendarzy w ciągu kilku sekund.

"KODAK Picture Kiosk GS Compact oraz drukarkę KODAK Photo Printer 805 przygotowano w oparciu o największy na świecie pakiet rozwiązań do drukowania zdjęć cyfrowych w punktach detalicznych, umożliwiający niewielkim sklepom osiąganie zysków i rozwój" - powiedział Cullimore. "Naszym celem jest dostarczanie sklepom przetestowanych i sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią im maksymalny zysk i potencjał rozwojowy, ograniczając jednocześnie do minimum wysokość inwestycji i ryzyko."


Dostępność
Kiosk KODAK Picture Kiosk GS Compact i drukarka fotograficzna KODAK Photo Printer 805 są dostępne na całym świecie.

O kioskach fotograficznych Kodak
Firma Kodak jest wiodącym dostawcą samoobsługowych kiosków fotograficznych i zainstalowała już ponad 85 tys. tych urządzeń w sklepach na całym świecie. Wielokrotnie nagradzane kioski fotograficzne Kodaka umożliwiają wydruk zdjęć o laboratoryjnej jakości w ciągu kilku sekund z prawie wszystkich kart pamięci do aparatów cyfrowych, w tym: kart SECURE DIGITAL (SD), MultiMedia Card (MMC), COMPACTFLASH, SMARTMEDIA, MEMORY STICK, MEMORY STICK Pro oraz kart xD-PICTURE. Większość z tych urządzeń umożliwia również drukowanie zdjęć z pamięci USB i telefonów komórkowych z funkcją BLUETOOTH.

Przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy pozwala klientom na podgląd, wybór i wydruk dokładnie tych zdjęć cyfrowych, które chcą otrzymać. Można również powiększać i przycinać zdjęcia, dostosować jasność i usuwać efekt czerwonych oczu, uzyskując w krótkim czasie wyjątkowej jakości zdjęcia o wymiarach 10x15 cm bez obramowania. Kioski pozwalają również klientom na zapis obrazów cyfrowych i tworzenie "cyfrowych negatywów" na płycie KODAK Picture CD.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0