Delta DRF-14 - lampa pierścieniowa do lustrzanek Nikona

Firma Delta poinformowała o kolejnym akcesorium do lustrzanek Nikona. Tym razem jest to pierścieniowa lampa błyskowa. Oznaczone symbolem DRF-14 urządzenie kosztuje 359 zł.
W maju bieżącego roku informowaliśmy o pierścieniowej lampie błyskowej Delta DRF-14 przeznaczonej do lustrzanek marki Canon. Producent zaprezentował właśnie jej odpowiednik do lustrzanek Nikona. Specyfikacje techniczne się nie zmieniły - liczba przewodnia 14, średnica gwintu mocującego 52 mm (z możliwością zastosowania przejściówek do obiektywów o większej średnicy), zasilanie z czterech "paluszków" wystarczające na ok. 200 błysków. Taka sama jest też cena, którą ustalono na bardzo atrakcyjnym poziomie 359 zł. Producent przekonuje, że już wkrótce na rynek trafią odpowiedniki opisywanego flasha przeznaczone do systemów Sony , Pentax i (być może) Olympus.

Delta DRF-14

Poniżej zamieszczamy udostępnione przez producenta dane techniczne oraz kilka słów od dystrybutora.

NazwaDelta DRF-14 Nikon
Pomiar błyskuiTTL
Liczba przewodnia14
Konstrukcjapierścieniowa lampa błyskowa do makrofotografii
Zakres błyskub.d.
Czas odświeżania0,3 s do 6 s
Ilość błyskówokoło 200 na jednym komplecie baterii
Zasilanie4 baterie lub akumulatory formatu AA
Wymiaryb.d.
Waga127 g bez baterii
Akcesoriaw zestawie dodatkowe pierścienie do zakładania lampy na obiektywy o większej średnicy niż 52 mm
Uwagidedykowana do lustrzanek Nikona
Artykuł na Fotopolis6382


Późną wiosną tego roku firma Delta zaprezentowała lampę makro do systemu Canon, Delta DRF-14. Lampa spotkała się z dużym zainteresowaniem w związku z czym Delta wprowadziła na rynek tym razem wersję dla aparatów Nikon - Delta DRF-14 N.

Podobnie jak wersja do Canona lampa w pełni współpracuje z systemem błyskowym Nikona. Cena również nie uległa zmianie i wynosi 359 zł. Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się najprawdopodobniej również wersja do systemu Sony alpha, Pentax i być może Olympus.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7