Delta DRF-14 - lampa pierścieniowa do lustrzanek Nikona

Firma Delta poinformowała o kolejnym akcesorium do lustrzanek Nikona. Tym razem jest to pierścieniowa lampa błyskowa. Oznaczone symbolem DRF-14 urządzenie kosztuje 359 zł.
W maju bieżącego roku informowaliśmy o pierścieniowej lampie błyskowej Delta DRF-14 przeznaczonej do lustrzanek marki Canon. Producent zaprezentował właśnie jej odpowiednik do lustrzanek Nikona. Specyfikacje techniczne się nie zmieniły - liczba przewodnia 14, średnica gwintu mocującego 52 mm (z możliwością zastosowania przejściówek do obiektywów o większej średnicy), zasilanie z czterech "paluszków" wystarczające na ok. 200 błysków. Taka sama jest też cena, którą ustalono na bardzo atrakcyjnym poziomie 359 zł. Producent przekonuje, że już wkrótce na rynek trafią odpowiedniki opisywanego flasha przeznaczone do systemów Sony , Pentax i (być może) Olympus.

Delta DRF-14

Poniżej zamieszczamy udostępnione przez producenta dane techniczne oraz kilka słów od dystrybutora.

NazwaDelta DRF-14 Nikon
Pomiar błyskuiTTL
Liczba przewodnia14
Konstrukcjapierścieniowa lampa błyskowa do makrofotografii
Zakres błyskub.d.
Czas odświeżania0,3 s do 6 s
Ilość błyskówokoło 200 na jednym komplecie baterii
Zasilanie4 baterie lub akumulatory formatu AA
Wymiaryb.d.
Waga127 g bez baterii
Akcesoriaw zestawie dodatkowe pierścienie do zakładania lampy na obiektywy o większej średnicy niż 52 mm
Uwagidedykowana do lustrzanek Nikona
Artykuł na Fotopolis6382


Późną wiosną tego roku firma Delta zaprezentowała lampę makro do systemu Canon, Delta DRF-14. Lampa spotkała się z dużym zainteresowaniem w związku z czym Delta wprowadziła na rynek tym razem wersję dla aparatów Nikon - Delta DRF-14 N.

Podobnie jak wersja do Canona lampa w pełni współpracuje z systemem błyskowym Nikona. Cena również nie uległa zmianie i wynosi 359 zł. Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się najprawdopodobniej również wersja do systemu Sony alpha, Pentax i być może Olympus.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4