Delta DRF-14 - lampa pierścieniowa do lustrzanek Nikona

Firma Delta poinformowała o kolejnym akcesorium do lustrzanek Nikona. Tym razem jest to pierścieniowa lampa błyskowa. Oznaczone symbolem DRF-14 urządzenie kosztuje 359 zł.
W maju bieżącego roku informowaliśmy o pierścieniowej lampie błyskowej Delta DRF-14 przeznaczonej do lustrzanek marki Canon. Producent zaprezentował właśnie jej odpowiednik do lustrzanek Nikona. Specyfikacje techniczne się nie zmieniły - liczba przewodnia 14, średnica gwintu mocującego 52 mm (z możliwością zastosowania przejściówek do obiektywów o większej średnicy), zasilanie z czterech "paluszków" wystarczające na ok. 200 błysków. Taka sama jest też cena, którą ustalono na bardzo atrakcyjnym poziomie 359 zł. Producent przekonuje, że już wkrótce na rynek trafią odpowiedniki opisywanego flasha przeznaczone do systemów Sony , Pentax i (być może) Olympus.

Delta DRF-14

Poniżej zamieszczamy udostępnione przez producenta dane techniczne oraz kilka słów od dystrybutora.

NazwaDelta DRF-14 Nikon
Pomiar błyskuiTTL
Liczba przewodnia14
Konstrukcjapierścieniowa lampa błyskowa do makrofotografii
Zakres błyskub.d.
Czas odświeżania0,3 s do 6 s
Ilość błyskówokoło 200 na jednym komplecie baterii
Zasilanie4 baterie lub akumulatory formatu AA
Wymiaryb.d.
Waga127 g bez baterii
Akcesoriaw zestawie dodatkowe pierścienie do zakładania lampy na obiektywy o większej średnicy niż 52 mm
Uwagidedykowana do lustrzanek Nikona
Artykuł na Fotopolis6382


Późną wiosną tego roku firma Delta zaprezentowała lampę makro do systemu Canon, Delta DRF-14. Lampa spotkała się z dużym zainteresowaniem w związku z czym Delta wprowadziła na rynek tym razem wersję dla aparatów Nikon - Delta DRF-14 N.

Podobnie jak wersja do Canona lampa w pełni współpracuje z systemem błyskowym Nikona. Cena również nie uległa zmianie i wynosi 359 zł. Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się najprawdopodobniej również wersja do systemu Sony alpha, Pentax i być może Olympus.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8