Delta DRF-14 - lampa pierścieniowa do lustrzanek Nikona

Firma Delta poinformowała o kolejnym akcesorium do lustrzanek Nikona. Tym razem jest to pierścieniowa lampa błyskowa. Oznaczone symbolem DRF-14 urządzenie kosztuje 359 zł.
W maju bieżącego roku informowaliśmy o pierścieniowej lampie błyskowej Delta DRF-14 przeznaczonej do lustrzanek marki Canon. Producent zaprezentował właśnie jej odpowiednik do lustrzanek Nikona. Specyfikacje techniczne się nie zmieniły - liczba przewodnia 14, średnica gwintu mocującego 52 mm (z możliwością zastosowania przejściówek do obiektywów o większej średnicy), zasilanie z czterech "paluszków" wystarczające na ok. 200 błysków. Taka sama jest też cena, którą ustalono na bardzo atrakcyjnym poziomie 359 zł. Producent przekonuje, że już wkrótce na rynek trafią odpowiedniki opisywanego flasha przeznaczone do systemów Sony , Pentax i (być może) Olympus.

Delta DRF-14

Poniżej zamieszczamy udostępnione przez producenta dane techniczne oraz kilka słów od dystrybutora.

NazwaDelta DRF-14 Nikon
Pomiar błyskuiTTL
Liczba przewodnia14
Konstrukcjapierścieniowa lampa błyskowa do makrofotografii
Zakres błyskub.d.
Czas odświeżania0,3 s do 6 s
Ilość błyskówokoło 200 na jednym komplecie baterii
Zasilanie4 baterie lub akumulatory formatu AA
Wymiaryb.d.
Waga127 g bez baterii
Akcesoriaw zestawie dodatkowe pierścienie do zakładania lampy na obiektywy o większej średnicy niż 52 mm
Uwagidedykowana do lustrzanek Nikona
Artykuł na Fotopolis6382


Późną wiosną tego roku firma Delta zaprezentowała lampę makro do systemu Canon, Delta DRF-14. Lampa spotkała się z dużym zainteresowaniem w związku z czym Delta wprowadziła na rynek tym razem wersję dla aparatów Nikon - Delta DRF-14 N.

Podobnie jak wersja do Canona lampa w pełni współpracuje z systemem błyskowym Nikona. Cena również nie uległa zmianie i wynosi 359 zł. Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się najprawdopodobniej również wersja do systemu Sony alpha, Pentax i być może Olympus.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0