Delta DRF-14 - lampa pierścieniowa do lustrzanek Nikona

Firma Delta poinformowała o kolejnym akcesorium do lustrzanek Nikona. Tym razem jest to pierścieniowa lampa błyskowa. Oznaczone symbolem DRF-14 urządzenie kosztuje 359 zł.
W maju bieżącego roku informowaliśmy o pierścieniowej lampie błyskowej Delta DRF-14 przeznaczonej do lustrzanek marki Canon. Producent zaprezentował właśnie jej odpowiednik do lustrzanek Nikona. Specyfikacje techniczne się nie zmieniły - liczba przewodnia 14, średnica gwintu mocującego 52 mm (z możliwością zastosowania przejściówek do obiektywów o większej średnicy), zasilanie z czterech "paluszków" wystarczające na ok. 200 błysków. Taka sama jest też cena, którą ustalono na bardzo atrakcyjnym poziomie 359 zł. Producent przekonuje, że już wkrótce na rynek trafią odpowiedniki opisywanego flasha przeznaczone do systemów Sony , Pentax i (być może) Olympus.

Delta DRF-14

Poniżej zamieszczamy udostępnione przez producenta dane techniczne oraz kilka słów od dystrybutora.

NazwaDelta DRF-14 Nikon
Pomiar błyskuiTTL
Liczba przewodnia14
Konstrukcjapierścieniowa lampa błyskowa do makrofotografii
Zakres błyskub.d.
Czas odświeżania0,3 s do 6 s
Ilość błyskówokoło 200 na jednym komplecie baterii
Zasilanie4 baterie lub akumulatory formatu AA
Wymiaryb.d.
Waga127 g bez baterii
Akcesoriaw zestawie dodatkowe pierścienie do zakładania lampy na obiektywy o większej średnicy niż 52 mm
Uwagidedykowana do lustrzanek Nikona
Artykuł na Fotopolis6382


Późną wiosną tego roku firma Delta zaprezentowała lampę makro do systemu Canon, Delta DRF-14. Lampa spotkała się z dużym zainteresowaniem w związku z czym Delta wprowadziła na rynek tym razem wersję dla aparatów Nikon - Delta DRF-14 N.

Podobnie jak wersja do Canona lampa w pełni współpracuje z systemem błyskowym Nikona. Cena również nie uległa zmianie i wynosi 359 zł. Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami pojawi się najprawdopodobniej również wersja do systemu Sony alpha, Pentax i być może Olympus.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0