Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB - jeszcze szybciej

Panasonic prezentuje 16-gigową kartę SDHC - model Pro High Speed SDHC 16 GB pozwala na transfer z maksymalną prędkością 20 MB/s. Nośnik będzie dostępny od listopada bieżącego roku.
W cieniu zeszłotygodniowej premiery lustrzanki Panasonic Lumix DMC-L10 japoński producent zaprezentował również kolejny rekordowy nośnik pamięci. Mowa o karcie Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB.

Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB

Całkiem niedawno pisaliśmy już o nośniku tej pojemności zapowiedzianym przez Toshibę (czytaj...), ale była to karta zgodna z klasą 4 standardu SDHC, czyli umożliwiająca minimalny transfer danych na poziomie 4 MB/s. Panasonic poszedł krok dalej - linia Pro High Speed SDHC należy do klasy 6, więc daje gwarantowany przesył z prędkością 6 MB/s. Producent podkreśla, że maksimum możliwości opisywanej karty to ok. 20 MB/s. Kiedy połączymy ten wynik z 16-gigową pojemnością otrzymamy bardzo przydatny nośnik pamięci mogący sprostać nawet wymaganiom zawodowców. Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB sprawdzi się zwłaszcza w aparatach cyfrowych o rozdzielczościach powyżej 10 Mp oraz w coraz powszechniejszych kamerach wideo na karty SDHC (w trybie AVCHD High Definition Fine przy rozdzielczości 1920 x 1080i zmieszczą się na niej 2 godziny 40 minut nagrania).

Karta Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB będzie miała ogólnoświatową rynkową premierę w listopadzie 2007 roku. Europejską cenę nośnika ustalono na poziomie ok. 260 euro.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0