Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB - jeszcze szybciej

Panasonic prezentuje 16-gigową kartę SDHC - model Pro High Speed SDHC 16 GB pozwala na transfer z maksymalną prędkością 20 MB/s. Nośnik będzie dostępny od listopada bieżącego roku.
W cieniu zeszłotygodniowej premiery lustrzanki Panasonic Lumix DMC-L10 japoński producent zaprezentował również kolejny rekordowy nośnik pamięci. Mowa o karcie Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB.

Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB

Całkiem niedawno pisaliśmy już o nośniku tej pojemności zapowiedzianym przez Toshibę (czytaj...), ale była to karta zgodna z klasą 4 standardu SDHC, czyli umożliwiająca minimalny transfer danych na poziomie 4 MB/s. Panasonic poszedł krok dalej - linia Pro High Speed SDHC należy do klasy 6, więc daje gwarantowany przesył z prędkością 6 MB/s. Producent podkreśla, że maksimum możliwości opisywanej karty to ok. 20 MB/s. Kiedy połączymy ten wynik z 16-gigową pojemnością otrzymamy bardzo przydatny nośnik pamięci mogący sprostać nawet wymaganiom zawodowców. Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB sprawdzi się zwłaszcza w aparatach cyfrowych o rozdzielczościach powyżej 10 Mp oraz w coraz powszechniejszych kamerach wideo na karty SDHC (w trybie AVCHD High Definition Fine przy rozdzielczości 1920 x 1080i zmieszczą się na niej 2 godziny 40 minut nagrania).

Karta Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB będzie miała ogólnoświatową rynkową premierę w listopadzie 2007 roku. Europejską cenę nośnika ustalono na poziomie ok. 260 euro.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0