Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB - jeszcze szybciej

Panasonic prezentuje 16-gigową kartę SDHC - model Pro High Speed SDHC 16 GB pozwala na transfer z maksymalną prędkością 20 MB/s. Nośnik będzie dostępny od listopada bieżącego roku.
W cieniu zeszłotygodniowej premiery lustrzanki Panasonic Lumix DMC-L10 japoński producent zaprezentował również kolejny rekordowy nośnik pamięci. Mowa o karcie Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB.

Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB

Całkiem niedawno pisaliśmy już o nośniku tej pojemności zapowiedzianym przez Toshibę (czytaj...), ale była to karta zgodna z klasą 4 standardu SDHC, czyli umożliwiająca minimalny transfer danych na poziomie 4 MB/s. Panasonic poszedł krok dalej - linia Pro High Speed SDHC należy do klasy 6, więc daje gwarantowany przesył z prędkością 6 MB/s. Producent podkreśla, że maksimum możliwości opisywanej karty to ok. 20 MB/s. Kiedy połączymy ten wynik z 16-gigową pojemnością otrzymamy bardzo przydatny nośnik pamięci mogący sprostać nawet wymaganiom zawodowców. Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB sprawdzi się zwłaszcza w aparatach cyfrowych o rozdzielczościach powyżej 10 Mp oraz w coraz powszechniejszych kamerach wideo na karty SDHC (w trybie AVCHD High Definition Fine przy rozdzielczości 1920 x 1080i zmieszczą się na niej 2 godziny 40 minut nagrania).

Karta Panasonic Pro High Speed SDHC 16 GB będzie miała ogólnoświatową rynkową premierę w listopadzie 2007 roku. Europejską cenę nośnika ustalono na poziomie ok. 260 euro.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8