Epson Stylus Photo R285 - fotograficzne A4 dla oszczędnych

Epson prezentuje nową drukarkę atramentową powstałą z myślą o fotoamatorach. Model Stylus Photo R285 korzysta z barwnikowych atramentów Claria i pozwala na druk bezpośrednio na płytach CD/DVD. Będzie kosztował niewiele ponad 350 zł.
Epson Stylus Photo R285 to prosta drukarka atramentowa przeznaczona przede wszystkim do druku zdjęć. Urządzenie wykorzystuje barwnikowe atramenty Claria, które mają zapewniać trwałość niewiele mniejszą niż atramenty pigmentowe. R285 jest wyposażony w 6 kartridży z atramentem, które wymienia się osobno (to duża oszczędność - zwłaszcza że jeden nabój kosztuje ok. 40 zł). Producent podkreśla, że mimo niezwykle niskiej ceny (359 zł), Epson Stylus Photo korzysta z takiej samej głowicy Micro Piezo, jak te montowane w modelach profesjonalnych. Użytkownik ma do wyboru nie tylko szeroki wachlarz standardowych nośników fotograficznych, ale może też drukować bezpośrednio na przystosowanych do tego płytach CD/DVD. Firma podkreśla też wysoką szybkość druku - fotograficzną "pocztówkę" R825 drukuje w 27 sekund.

Epson Stylus Photo R285

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Epson Stylus Photo R285 - duża szybkość i wysoka jakość domowego druku zdjęć

Epson Stylus Photo R285 oferuje sześciokolorowy atrament fotograficzny Claria, dużą szybkość druku i ulepszoną funkcję PhotoEnhance, stanowiąc idealne rozwiązanie dla entuzjastów fotografii, którzy chcą uzyskać doskonałe wyniki za przystępną cenę.

27 sierpnia 2007 -
Epson poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży Epson Stylus Photo R285, niedrogiej, sześciokolorowej drukarki fotograficznej formatu A4 przeznaczonej dla osób, którym zależy na dobrej jakości zdjęć. Drukarka jest wyposażona w atrament fotograficzny Epson Claria oraz nowatorskie technologie druku, które sprawiają, że profesjonaliści wybierają urządzenia Epsona. Wydruki o jakości przewyższającej tę, którą oferują zakłady fotograficzne, powstają w ciągu zaledwie 27 sekund, odbitki robocze - w ciągu 12 sekund, a dokumenty formatu A4 są drukowane z szybkością nawet 37 stron na minutę. Urządzenie bezpośrednio drukuje na dyskach CD i DVD, dzięki czemu użytkownicy mogą personalizować cyfrowe albumy przeznaczone na prezent albo do archiwizacji. Stylus Photo R285 ma również oddzielne kartridże w cenie zaledwie 39,99 zł za sztukę, a zatem użytkownik może wymieniać tylko te kolory, które zostały zużyte.

Zdjęcia wydrukowane atramentem fotograficznym Epson Claria wyglądają lepiej i są trwalsze niż wywołane w zakładzie fotograficznym - do 200 lat* w razie przechowywania w albumie lub do 98** lat w przypadku wystawienia w ramce. Claria to sześciokolorowy atrament barwnikowy, który idealnie uzupełnia najnowsze, wielomegapikselowe aparaty cyfrowe, oferując bardzo szeroką gamę barw oraz płynną gradację w żywych wydrukach z naturalnymi kolorami.

Głowica Epson Micro Piezo w Stylus Photo R285 to ta sama najnowocześniejsza technologia, która jest używana w profesjonalnych drukarkach Epsona. Aby jeszcze bardziej zwiększyć szybkość druku, opracowano nową wersję tego mechanizmu głowicy drukującej. Nowy mechanizm wewnątrz głowicy zwiększa tempo, w jakim kropelki atramentu są wyrzucane z dysz, co zapewnia szybszy druk.

Drukarka Epson Stylus Photo R285 jest wyposażona w najnowszą odmianę technologii Advanced Variable-Sized Droplet Technology (Advanced VSDT). Dzięki pięciu różnym rozmiarom kropli może używać najmniejszych kropli (o objętości 1,5 pikolitra) w obszarach wymagających dużej precyzji, a większych tam, gdzie występują jednolite bloki koloru. Technologia Advanced VSDT harmonijnie współpracuje z głowicą drukującą Epson Micro Piezo, tworząc doskonałe fotografie z płynną gradacją i przejściami tonalnymi.

Dzięki technologii Epson PhotoEnhance obrazy przedstawiające ludzi, krajobrazy i sylwetki na tle nieba są wykrywane automatycznie i drukowane z korekcją kolorów, która polepsza tony i kontrasty. Przydaje się to zwłaszcza wówczas, gdy obiekt na zdjęciu znajduje się w cieniu. Do listy wstępnie skonfigurowanych ustawień dodano również nowy tryb scen nocnych, który zwiększa ostrość zdjęć wykonanych w nocy.

Piotr Dudek, szef polskiego biura firmy Epson mówi: "Rynek aparatów cyfrowych klasy wyższej nieustannie rośnie, więc klienci potrzebują drukarki, która w pełni wykorzysta potencjał aparatu i zapewni najwyższą jakość zdjęć. Dzięki atramentowi fotograficznemu Claria drukarka Stylus Photo R285 idealnie uzupełnia najnowsze cyfrowe lustrzanki i aparaty o rozdzielczości wielu megapikseli, oferując zdjęcia lepsze niż wywołane w zakładzie fotograficznym, wierne odtwarzanie kolorów oraz imponującą szybkość druku. Ponadto oddzielne naboje z atramentem sprawiają, że jest ekonomiczna, ponieważ użytkownik musi wymieniać tylko zużyty kolor".


Epson Stylus Photo R285 - kluczowe cechy i funkcje
- Idealne uzupełnienie najnowszych cyfrowych lustrzanek i aparatów o rozdzielczości wielu megapikseli
- Zdjęcia wydrukowane atramentem fotograficznym Epson Claria wyglądają lepiej i są trwalsze niż wywołane w zakładzie fotograficznym - do 200 lat* w albumie lub do 98** lat w ramce
- Sześciokolorowy atrament fotograficzny Epson Claria zapewnia szeroka gamę kolorów i płynną gradację
- Niskie koszty eksploatacji dzięki oddzielnym kasetom z atramentem w cenie zaledwie 39,99 zł za sztukę - wystarczy wymienić zużyty kolor
- Nowy mechanizm głowicy drukującej Micro Piezo zapewnia dużą szybkość druku - zdjęcia 10x15 cm o wysokiej jakości są drukowane w ciągu zaledwie 27 sekund, a w trybie szkicu roboczego - 12 sekund
- Bezpośredni druk na przystosowanych do tego dyskach CD i DVD
- Korekcja odcieni skóry, krajobrazów, sylwetek na tle nieba oraz scen nocnych dzięki funkcji Epson PhotoEnhance
- Technologia Advanced Variable Sized Droplet Technology - płynne tony i duża szybkość druku
- Kreatywny druk dzięki oprogramowaniu Epson Easy PhotoPrint
- Dzięki nowej, zwartej konstrukcji urządzenie z łatwością mieści się na biurku
- Sugerowana cena brutto: 359 PLN

* Warunki: wydruk przechowywany w albumie, temperatura: 23°C, wilgotność względna: 50%, typ papieru: Epson Premium Glossy Photo Paper lub Epson Premium Semi-gloss Photo Paper
** Szczegóły można znaleźć pod adresem www.wilhelm-research.com

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8