Olympusy pod wodę

0
Łukasz Kacperczyk
10 Maj 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Olympus rozszerza swoją ofertę obudów podwodnych do wszystkich niemal cyfrówek tej marki. Nie zapomniano ani o początkujących fotoamatorach, ani o użytkownikach lustrzankowego E-Systemu.
Olympus bardzo dba o fotografów, którzy lubią pracować w trudnych warunkach, a zwłaszcza w okolicach wody. Zaczynając na odpornej na zachlapanie całej linii mju, a na pancernym modelu 770SW kończąc. Od dawna też firma ma w swojej ofercie szeroką paletę obudów podwodnych pozwalających na fotografowanie głęboko pod wodą. W zależności od modelu akcesorium są to głębokości rzędu 40 a nawet 60 metrów. Znajdzie się również coś dla użytkowników E-Systemu - nawet na lampy błyskowe i optykę szerokokątną.

Olympus SP-550 w obudowie umożliwiającej fotografowanie do głębokości 40 m pod powierzchnią wody

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej obszernej informacji prasowej producenta.

Doświadczyć magii podwodnego fotografowania

Nowe obudowy Olympus do podwodnego fotografowania

Hamburg, Kwiecień 2007 - Jako czołowy producent cyfrowych aparatów fotograficznych, Olympus szybko dostrzegł, że fotografujący chcą również mieć możliwość fotografowania fascynującego podwodnego świata. Dlatego też Olympus oferuje dla wielu swoich aparatów Obudowy do fotografii podwodnej i związane z nimi akcesoria. Niezależnie, czy jest to kompaktowy model aparatu fotograficznego czy profesjonalna cyfrowa lustrzanka, Olympus, czołowy producent zabezpieczeń dla podwodnej fotografii, ma właściwe rozwiązanie dla każdego.


Każdy, kto fotografował pod wodą, wie, jakie panują tam warunki. Mniej dostępnego światła oraz inny sposób jego załamywania się sprawiają, że uzyskanie dobrych rezultatów na zdjęciach stanowi większe wyzwanie dla fotografującego. Zalecane jest, aby fotografować motywy z możliwie niedużej odległości, co sprawia, że szerokokątne aparaty, takie jak nowy SP-550 UZ, idealnie sprawdzają się w fotografii podwodnej. Przeznaczona dla wspomnianego modelu wodoszczelna obudowa PT-037doskonale sprawdzi się podczas nurkowania. Dla wszystkich, którzy uwielbiają przygodę i czują zew dzikiej przyrody model SP-550 UZ jest również idealny przy fotografowaniu na lądzie. Aparat wyposażono w obiektyw z 18-krotnym zoomem optycznym oraz podwójną stabilizację obrazu, co ułatwia uchwycenie w kadrze nawet odległych obiektów. Gody uwagi są również będące nowością w ofercie Olympus - elegancki model mju 760 oraz przeznaczony dla wkraczających w świat cyfrowej fotografii aparat FE-230. Przeznaczone dla nich obudowy do podwodnej fotografii, odpowiednio PT-036 oraz PT-038, właściwie wyposażają fotografa na fascynujące przygody w podwodnym świecie.

Wodoszczelny i odporny na wstrząsy bez obudowy zabezpieczającej
Od wprowadzenia pierwszego wodoszczelnego i odpornego na upadek aparatu mju, triumf tej serii trudno powstrzymać. Niezależnie od tego, czy wspinasz się w dzikich i trudno dostępnych miejscach, bierzesz udział w sportach ekstremalnych czy też na rodzinnych wakacjach, top wcielenie mju stanowi właściwy wybór dla każdej sytuacji. Najnowszy model mju 770 SW, zapewnia wodoszczelność do 10m, jest odporny na upadek z wysokości do 1.5m i pozostaje odporny na niskie temperatury aż do -10 stopni Celsjusza. Poza tym, należy jeszcze dodać, że aparat ten jest odporny na zgniatanie i wytrzymuje nacisk ciężaru do 100kg! Dla płetwonurków, Olympus przygotował dodatkowo w swojej ofercie obudowę zabezpieczającą do podwodnego fotografowania PT-035.


Wszystkie obudowy Olympus do fotografii podwodnej przeznaczone dla kompaktowych aparatów fotograficznych zachowują wodoszczelność do głębokości 40m* i wyposażone są w specjalny element wyważający zapewniający neutralną wyporność. Ułatwia to wygodną obsługę aparatów pod wodą. Każda obudowa wyposażona jest również w odłączaną osłonkę umieszczana powyżej okienka monitora LCD, co zapewnia wyraźny obraz niezależnie od warunków oświetleniowych. Oczywiście aparaty, niezależnie od umieszczenia w wodoszczelnej obudowie, oferują pełen zakres posiadanych funkcji. By zaś zapewnić jeszcze większą wszechstronność fotografowania obudowy wyposażono w gwint mocowania pozwalający na dołączanie konwerterów oraz filtrów optycznych.

Podwodne oświetlanie błyskiem lampy dla wszystkich modeli
Wkrótce dla wszystkich aparatów fotograficznych dostępna będzie lampa błyskowa TTL, z której śmiało można będzie korzystać pod wodą przy zanurzeniu nawet do 40m*. Kompaktowa i lekka zależna lampa błyskowa UFL-1 jest wyzwalana błyskiem wbudowanej lampy błyskowej aparatu fotograficznego. Pokrycie błyskiem pola widzenia obiektywu 28mm, jakie zapewnia ta lampa, pozwala na uzyskiwanie jeszcze lepszej ekspozycji przy podwodnych zdjęciach.

Obudowy do fotografii podwodnej dla aparatów Olympus E-System
Olympus oferuje obudowy do fotografii podwodnej dla różnych lustrzanek tworzących serię E-System. Jako nowość wprowadzana jest obecnie obudowa PT-E03 (zapewniająca wodoszczelność do głębokości 40m*) dla modeli E-400 oraz E-410 z funkcją Live View, a będzie ona dostępna w sprzedaży począwszy od czerwca. Technologia Live View pozwala fotografującym pod wodą na kadrowanie ujęć bezpośrednio na ekranie LCD. Oznacza to, że nie trzeba już komponować ujęcia patrząc przez maskę w trudno dostępny w takiej sytuacji wizjer celownika! Dla aparatu E-330, pierwszej cyfrowej lustrzanki z funkcją Live View, dostępna jest obudowa do fotografii podwodnej oznaczona symbolem PT-E02 (zapewnia wodoszczelność do głębokości 60m*). By zaś użytkownicy mogli korzystać ze wszystkich zalet cyfrowego fotografowania lustrzanką, dzięki specjalnym wodoszczelnym kapsułom do aparatu można podłączać różnorodne obiektywy z gamy E-System. Dodatkowo oferowana jest obudowa do fotografii podwodnej dla lampy błyskowej FL-36.

Entuzjaści dzikiej przyrody, przygód i nurkowania znajdą wśród oferty Olympus odpowiedni dla siebie sprzęt, by z zachowaniem doskonałej jakości uwieczniać na zdjęciach niezapomniane przeżycia i doświadczenia – wszędzie gdziekolwiek się znajdą.Przegląd wybranych akcesoriów Olympus do fotografii podwodnej
;Przeznaczony dla aparatu / akcesoriów;Wodoszczelny do głębokości*;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-033;Aparaty fotograficzne mju 725 SW oraz mju 720 SW;40 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-035;Aparat fotograficzny mju 770 SW
Dostępna od połowy maja 2007;40 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-036;Aparat fotograficzny mju 760;40 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-037;Aparat fotograficzny SP-550 UZ
Dostępna od połowy maja 2007;40 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-038;Aparat fotograficzny FE-230;40 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PFL-01;Zewnętrzna lampa błyskowa FL-20;40 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-E01;Korpus aparatu fotograficznego Olympus E-300;60 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-E02;Korpus aparatu fotograficznego Olympus E-330;60 m;
Obudowa do fotografii podwodnej PT-E03;Korpusy aparatów fotograficznych Olympus E-400 & E-410;40 m;
Kapsuła do podwodnego fotografowania PPO-E01;Obiektyw ZUIKO DIGITAL 14-45mm
Obiektyw makro ZUIKO DIGITAL 35mm;60 m;
Kapsuła do podwodnego fotografowania PPO-E02;Obiektyw ZUIKO DIGITAL 11-22mm
Obiektyw ZUIKO DIGITAL 14-54mm;60 m;
Kapsuła do podwodnego fotografowania PPO-E03;Obiektyw makro ZUIKO DIGITAL ED 50mm;60 m;
Kapsuła do podwodnego fotografowania PPO-E04;Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm**
Obiektyw Rybie oko ZUIKO DIGITAL ED 8mm;60 m;
Kapsuła do podwodnego fotografowania PPO-E05;Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm;40 m;
Pierścień pośredni PER-E01;Dla telekonwertera EC-14 w połączeniu z odpowiednią kapsułą obiektywu;60 m;
Pierścień pośredni PER-E02 **;Obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm;60 m;Obudowa do fotografii podwodnej PFL-E01;Zewnętrzna lampa błyskowa FL-36;60 m;Zależna lampa błyskowa UFL-1;Zewnętrzna lampa błyskowa TTL;40 m]
* Lub odpowiadające tej głębokości ciśnienie hydrostatyczne
** Moduł PER-E02 jest niezbędny do podłączenia PPO-E04 do PT-E01 lub PT-E02 w przypadku korzystania z obiektywu ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm.

Specyfikacja oraz projekt mogą ulec zmianie bez uprzedzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
5
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0