Canon SELPHY 750 i 740 - na majówkę

Jednocześnie z dwoma cyfrówkami Canon zaprezentował kolejne kompaktowe drukarki termosublimacyjne z linii SEPLHY. Modele Canon SELPHY 750 i 740 mają od poprzedników większe ekrany LCD i oferują większą funkcjonalność.
Wraz ze wzrostem popularności urządzeń umożliwiających fotografowanie (m.in. telefonów komórkowych wyposażonych w aparaty) rośnie zapotrzebowanie na niewielkie, przenośne drukarki termosublimacyjne. Tak przynajmniej można by sądzić po kolejnych nowościach największych producentów. Dziś zaprezentowano dwa nowe urządzenia tego typu marki Canon. Model SELPHY 740 jest przeznaczony dla początkujących, podczas gdy 750 (wyposażony w większy ekran 2,4" i rozszerzone możliwości edycyjne) dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Oba urządzenia mają wbudowany kabel USB, ale umożliwiają też druk bezprzewodowy za pomocą interfejsu IrDA (SELPHY 740) / IrSimple (SELPHY 750) oraz Bluetooth (dzięki zewnętrznemu akcesorium). Dzisiejsze nowości pozwalają na druk maksymalnie w formacie pocztówkowym i panoramicznym 100x200 mm.

Canon SELPHY 750

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Canon kontynuuje serię drukarek fotograficznych SELPHY CP dwoma nowymi, eleganckimi modelami

Amstelveen, Holandia, 7 maja 2007:
Canon wprowadza dzisiaj na rynek dwa nowe modele w swojej serii miniaturowych drukarek termosublimacyjnych SELPHY Compact Photo. Oba modele - bardziej zaawansowany SELPHY CP750 i model dla początkujących SELPHY CP740 - zastępują popularne modele odpowiednio SELPHY CP730 i SELPHY CP720, wprowadzając po raz pierwszy funkcję korygowania czerwonych oczu do tej serii drukarek. Oba nowe modele mają większy ekran LCD, udoskonalone funkcje odtwarzania odcieni skóry i nowe tryby fotografowania. SELPHY CP750 posiada dodatkowe funkcje przetwarzanie obrazów efektami kolorystycznymi (grupa funkcji "Moje Kolory"). Model ten został wyposażony w interfejs IrSimple (transmisja w podczerwieni) do drukowania zdjęć z urządzeń przenośnych.

SELPHY CP750 i SELPHY CP740 - charakterystyczne cechy:
- Niewielka, elegancka konstrukcja.
- Ekran LCD 2,4" (SELPHY CP750) lub 2,0" (SELPHY CP740) z graficznym interfejsem użytkownika (ikony).
- Automatyczne korygowanie czerwonych oczu.
- Moje Kolory (tylko SELPHY CP750) - większy wybór funkcji przetwarzania obrazów efektami kolorystycznymi.
- Kadrowanie obrazu przed wydrukowaniem (tylko SELPHY CP750).
- Bezpośrednie drukowanie praktycznie ze wszystkich popularnych typów kart pamięciowych.
- Trwałość barw do 100 lat*.
- Więcej sposobów układania obrazów na stronie.
- Interfejsy podczerwone IrDA i nowy, szybki IrSimple (tylko SELPHY CP750).
- Udoskonalone odtwarzanie odcieni skóry.


Perfekcyjne wydruki
Termosublimacyjny proces drukowania, zrealizowany w modelach SELPHY CP750 i SELPHY CP740, charakteryzuje się płynnym przechodzeniem odcieni, brakiem ziarnistości oraz błyszczącą powierzchnią. Gradacja (intensywność) drukowania każdego koloru podstawowego wynosi 256, co daje łączną liczbę ok. 16,8 miliona drukowalnych kolorów. Dodatkowa, przezroczysta, silnie błyszcząca i odporna warstwa chroni każdy wydruk przed poplamieniem, efektami zalania płynem i odciskami palców. Fotografie nadają się do przekazania i manipulowania nimi bezpośrednio po wydrukowaniu.

Stylistyka SELPHY
Elegancka, nowoczesna stylistyka SELPHY CP750 i SELPHY CP740 harmonizuje z wnętrzem współczesnego domu. Zajmując powierzchnię mniejszą od kartki A5, każdy z obu modeli może być używany i przechowywany w ograniczonej przestrzeni. Niewielki ciężar i wbudowany kabel USB ułatwiają przenoszenie drukarek. Użycie akumulatora (opcja) pozwala używać model SELPHY CP750 w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej.

Większy ekran LCD
Nowy, większy ekran LCD, zastosowany w SELPHY CP750 i SELPHY CP740, (odpowiednio 2,4 i 2,0 cala) ułatwia pracę z obrazami i operowanie drukarką. Udoskonalony interfejs użytkownika jest oparty o używanie wyraźnych i czytelnych symboli graficznych, zrozumiałych dla każdego członka rodziny. Wyświetlanie i wy¬bieranie obrazów z karty pamięciowej zostało przyspieszone, a związane z tym czynności uproszczono. Duży ekran SELPHY CP750 ułatwia wykonanie precyzyjnego kadrowania obrazu przed wydrukiem fotografii.

Korygowanie i przetwarzanie obrazów
Funkcja automatycznego korygowania czerwonych oczu, uruchamiana jednym naciśnięciem przycisku, jest najłatwiejszym sposobem korygowania tej dokuczliwej wady zdjęć wykonanych z błyskiem. Optymalizowanie obrazu skóry daje bardziej atrakcyjne fotografie osób, a dostępne w SELPHY CP750 funkcje "Moje Kolory" pozwalają przetworzyć obraz przed wydrukiem, np. zamieniając kolory na odcienie szarości lub sepii. Dodanie efektu wzmacniania intensywności barw pozwala drukować fotografie z kolorystyką wyraźną, ale zbliżoną do naturalnej - jak na kolorowych przezroczach.

Drukowanie z aparatu fotograficznego lub karty pamięciowej
Obie drukarki udostępniają bogaty wybór funkcji drukowania. Aparaty fotogra¬ficzne, posiadające funkcje drukowania w standardzie PictBridge, mogą być łatwo podłączane do każdego z obu modeli, kablem USB wbudowanym w drukarkę. Kabel ten jest nieco dłuższy, niż we wcześniejszych modelach drukarek. Podobnie łatwe jest drukowanie z kart pamięciowych. Obie drukarki akceptują wiele modeli kart, w tym najnowsze MMCplus, MMCmobile, microSD, microSDHC i MMCmicro. Użytkownicy wykonujący zdjęcia sprzętem przenośnym, innym niż aparat fotogra¬ficzny, będą zadowoleni z modelu SELPHY CP750, posiadającego interfejsy podczerwone IrSimple i IrDA. Do obu modeli można dołączać adapter Bluetooth (opcja).

Canon SELPHY 740

Informacje uzupełniające

Nośniki

Fotografie mogą być drukowane na następujących nośnikach **:
- Pocztówka 100x148 mm, pakiety po 36, 72 lub 108 kartek (KP-36IP, KP-72IP, KP-108IP)
- Format szeroki 100x200 mm (KW-24IP)
- Format karty kredytowej 54x86 mm (KC-36IP)
- Naklejki o formacie karty kredytowej (KC-18IF)
- Mini-naklejki na kartce o formacie karty kredytowej - osiem naklejek na kartce (KC-18IL)


Oprogramowanie
SELPHY CP750 i SELPHY CP740 są dostarczane z dyskiem Canon Solution Disk, zawierające łatwe w użyciu programy do zarządzania obrazami i drukowania ich z komputera, gdy drukarka została podłączona do komputera PC.

Oprogramowanie drukarki zawiera:
- ZoomBrowser EX 5.8 (Microsoft Windows 2000 SP4 / XP SP1/SP2, Vista) - pobieranie obrazów z aparatu lub karty, organizowanie przechowywania i praca z obrazami
- Easy-PhotoPrint 3.6 - program drukujący.
- PhotoStitch 3.1 - łączenie obrazów w panoramy.
- EOS Utility 1.1 - praca z obrazami zapisanymi aparatami EOS.
- Sterowniki SELPHY CP750/CP740 Printer Driver 3.5 dla Microsoft Windows (2000 SP4 / XP SP1/SP2, Vista 32-bitowy)
- Sterownik SELPHY CP750/CP740 Printer Driver 1.3 (Vista 64-bitowy)
- ImageBrowser 5.8 (Mac OS X, wersje 10.3-10.4) - pobieranie obrazów z aparatu lub karty, organizowanie przechowywania i praca z obrazami

Nabywca drukarki może zarejestrować się w nieodpłatnej usłudze internetowej CANON iMAGE GATEWAY ***, otrzymując do dyspozycji 100MB na tworzenie oso¬bistej galerii on-line dla udostępniania fotografii i wideoklipów rodzinie i znajomym.


Akcesoria:
- Akumulator: NB-CP2L Battery Pack (dla SELPHY CP750)
- Adapter bezprzewodowy: BU-20 Bluetooth Unit
- Kaseta na papier pocztówkowy: PCC-CP100 Card Size Paper Cassette
- Kaseta na papier szeroki: PCW-CP100 Wide Size Paper Cassette
- Kaseta na papier formatu: L: PCL-CP200 L Size Paper Cassette
- Torba: DCC-CP1 Carry Case

* 100-letnia trwałość barw jest oszacowaniem uzyskanym metodami przyspieszonego starzenia. Bliższe dane - patrz specyfikacja produktu.
** Używanie papierów innych niż pocztówkowe wymaga dodatkowego zakupienia właściwej kasety.
*** CANON iMAGE GATEWAY nie jest dostępny we wszystkich krajach Europy - patrz www.cig.canon-europe.com. Transfer wideoklipów do tej usługi wymaga pobrania i zainstalowania programu, dostępnego po zarejestrowaniu się w CANON iMAGE GATEWAY.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0